De dag dat God kwam De auteur van de roman De moord op Maradona had sinds de verschijning van het boek in 1996 één hartenwens: het fenomeen persoonlijk een exemplaar te overhandigen. Dat was er nooit van gekomen; hij had geen idee waar en hoe hij de legende zou kunnen bereiken. Eind juli 2005 veranderde dat. tekst Chris Willemsen fotografie Sander Nieuwenhuys Cl k neem aan dat dit een vergis- I sing is? I De man pakte het boek uit I mijn handen en keek naar I wat er klein met potlood op de eerste binnenpagina stond. 'Vergissing, hoezo vergissing?' ant woordde hij. 'Het lijkt net of daar veertig euro staat, maar dat moet zeker vier euro zijn?' 'Nee hoor, veertig euro. Is een collec tor's item.' Ik trok de wenkbrauwen op en voelde dat ik straalde. 'Collector's item, veertig euro, dat is veel geld,' vervolgde ik, 'zal ik er tachtig euro van maken?' Nu was het zijn beurt om verrast te kijken. Hij wilde iets zeggen, maar ik was hem voor. 'Ik heb dit boek geschreven. Zal ik het signeren?' Hij keek me ongelovig aan en legde het boek terug op de plaats waar ik het vandaan had gehaald, een lange houten tafel, tussen Opmars der strafschop gebieden van Jan Mulder, vijftien euro, en Waarom Oranje niet won van Kees Jansma, vijftig cent. 'Zeker een beetje last van humor?' was het laatste wat hij tegen me zei. Op een verzamelbeurs je eigen boeken tegenkomen kan voor een auteur pijnlijk zijn. Neem mijn dichtbundel Kat in 't bakkie uit 1999, met onder meer een gedicht over Ramiro Castillo, de aanvoerder van het Boliviaanse nationale elftal die zelfmoord pleegde omdat hij de dood van zijn zoontje niet kon verwerken. Kostte vorig jaar op een beurs maar twee euro vijftig. Maar toen ik zag hoeveel een twee dehands exemplaar van mijn boek De moord op Maradona deed, had ik het opeens weer heel erg naar mijn zin. Van het collector's item had ik er nog twee in huis, een voor het nageslacht en een voor Maradona. Al sinds het ver- 64 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 64