Urby Emanuelson geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je een vraag stellen aan Urby Emanuelson. De jonge linksback ging er goed voor zitten en beantwoordde openhartig jullie vragen. Mijn Ajax Op welke leeftijd ging je op voetbal? En bij welke clubs heb je gespeeld? Rudy Nicola, Haarlem Ik was een jaar jonger dan de meeste jongens die op voetbal gingen. Op vierjarige leeftijd speelde ik bij TOS Actief in Amsterdam Zuidoost. Een jaar later ging ik naar Voorland en op mijn zevende jaar ging ik al naar Ajax. Heb jij je eerste shirt nog van je allereerste voetbalclub? Revando, Abcoude Van Voorland heb ik dat nog wel denk ik, maar helemaal zeker weet ik dat niet. De shirtjes van de meeste jeugdteams van Ajax heb ik ook en toen Ajax in 1995 de Europa Cup won, speelden ze in dat paarsblauwe tenue. Dat heb ik ook nog. Natuur lijk bewaar ik ook het shirtje waarin ik mijn debuut maakte in Ajax 1 en het Oranjeshirtje van het WK onder 20. Hoe ben je bij Ajax gekomen? AngeloTaal, Oost-Souburg Bij de club Voorland waarbij ik toen speelde, kregen ze kaarten voor de talentendagen. Zo ben ik bij Ajax gekomen. Hoe is het om in Jong Oranje en in Ajax te voetballen? En hoe kan je met zulk lang haar voetballen zonder dat het je steeds in de weg zit? Lisa Luitjens, Odoorn Ik maakte zaterdag 3 september mijn debuut voor Jong Oranje. Met een aantal spelers van het WK-20 zijn we doorgestroomd in dat team. Het is leuk, weer een stapje hoger. En dat ik bij Ajax voetbal, vind ik nog altijd iets aparts. Daar ben ik trots op. Ik heb de hele jeugdopleiding doorlopen en dan is het eerste elftal het hoogst haalbare. Als je dat bereikt, is dat heel mooi. Over mijn haar: de vlechtjes zijn naar achteren gevlochten en daardoor is het niet lastig. Ik speel al vanaf de E- tjes met dit haar. Het is wel een paar jaar kort geweest, maar daarna heb ik het weer laten groeien. Ben je niet bang dat je teruggezet zal wor den naar het jeugdteam als Juanfran, en op langere termijn Maxwell, fit zijn? Of heeft Blind je zekerheid gegeven dat je speelmi nuten krijgt? Wilco Kooijman, Oosterhout Bang? Nee, niet bang. Ik weet dat als Juanfran en Maxwell fit zijn, het voor mij moeilijk wordt. De trainer zegt dat hij mij er wel bij wil houden. Het is afwachten. Als de speelminu ten voor mij echt veel minder wor den, dan moeten we kijken hoe het verder gaat. Hoe vond je het om tegen Feyenoord tot Ajacied van de Wedstrijd te worden gekozen? Yordee van Eijk, Purmerend Omdat we de wedstrijd verloren, stond ik er eigenlijk niet zo bij stil dat ik Ajacied van de Wedstrijd was. Ik was teleurgesteld over de nederlaag. De uitverkiezing was voor mij wel een pluspunt. Ik speelde een goede wedstrijd, maar daar had ik eigenlijk niets aan. Ik had liever dat duel gewonnen. Jij was de afgelopen tijd vaak een van de beste mensen op het veld, stoort daarom de kritiek van bepaalde media je? Mike Wijngaarden, Amersfoort Dat vind ik inderdaad soms best wel vreemd. Dan heb je in de kleed kamer complimenten van de trainer en medespelers gekregen. Die zijn lovend en vervolgens hoor je opeens op televisie of lees je in de krant dat je het niveau niet aankan. Ach, de media hebben altijd wel iets te zeggen en je moet je er niet te veel van aantrekken, anders kan het slecht uit pakken. Dat je er te veel mee in je hoofd gaat lopen bijvoorbeeld. Maar kritiek houd je aan de andere kant ook scherp. Hoe heb je het WK onder 20 beleefd en hoe vind je al die fans? Weet je nog, ik was dat jongetje met die roos voor je. Vond je dat leuk of vervelend? Aaron van der Velden Dat weet ik nog wel! Ik heb de roos nog lang bewaard. Het WK was een fantastische beleving. Niemand wist veel over onze lichting, behalve dan over Hedwiges Maduro en Ryan Babel. Dit was het podium om te laten zien wat je kunt en om jezelf te testen. We kunnen als Nederland tevreden zijn, vind ik. Elke wedstrijd was uitverkocht. We mogen tevreden zijn dat we zo'n mooi en leuk toer nooi hebben neergezet. De omschakeling maken van Jong Ajax naar Ajax 1 is ontzettend moeilijk. Hoe ervaar je dat? Kaj van den Ent, Zeist Die stap naar Ajax 1 is moeilijk, maar dat ik de hele jeugdopleiding heb doorlopen, maakte het voor mij toch iets gemakkelijker. Vanaf mijn zevende jaar speel ik al zoals Ajax 1. Fysiek gezien is het een grote stap. Ik had het WK gehad, drie weken vakantie gekregen en daarna train den we aangepast om zo het niveau van de groep weer te krijgen. Vervolgens speelden we vijf zware wedstrijden in korte tijd en daar moest ik echt aan wennen. Daar moet je de kracht voor hebben. Als je een wens mocht doen, wat zou je dan wensen? Yorick Matthijssen, Bunschoten Nu we het toch over voetbal hebben, zou ik wensen dat we net zo'n sei zoen in de Champions League heb ben als PSV vorig jaar. Ben jij ook vaak op de Amsterdamse plein tjes te vinden om allerlei trucs te oefenen? Sebastiaan te Kloese, Hilversum Dat wordt steeds minder, maar ik ben nog regelmatig op straat aan het voetballen. Laatst was er een straat voetbaltoernooi waar de organisatie mij bij wilde hebben. Dat vond ik hartstikke leuk. In het straatvoetbal kan je precies doen waar je zin in hebt. Gezien de 'dunne' bezetting en vraag naar kwaliteit op de linksbackplaats, niet alleen bij Ajax, maar eigenlijk overal (zie PSV, Feyenoord Oranje!), ga jij je daar hele maal op toeleggen? Numan hield er een prachtige basisplaats en 45 stuks inter lands aan over. Marco Jacques, Huizen Nee, dat is voor mij geen overweging om honderd procent linksback te worden. Ik zie mezelf als middenvel der. Als er problemen zijn in het team, wil ik op elke andere positie wel spelen, maar ik wil mij niet hele maal op de linksbackplaats richten. oktober 2005 53

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 53