Wie is Michiel Borstlap? De buitenstaander 2001 hebben Hans Teeuwen, Theo van Gogh en ik in het Hilton-hotel een jazz avond op vrijdag in het leven geroepen. Er kwamen na verloop van tijd steeds meer mensen kijken, onder wie ook Frank. Tijdens een avondje bij Hans thuis wilde Frank van mij weten hoe het toch komt dat de muziek van Coldplay zo kan swingen op de piano. Legde ik hem uit hoe die stukken gaan en voordat we het goed en wel in de gaten hadden, zaten we quatre-mains Coldplay te vertolken. Ach, het is zo'n bescheiden man! Ik ken niemand die zo bescheiden is als Frank Rijkaard.' Borstlap is deze maanden druk bezig met de promotietour rond zijn eerder dit jaar verschenen cd Coffee and Jazz. Dat betekent veel optreden en veel interviews geven. Het gaat hem in het algemeen gemakkelijk af, maar dit betekent niet dat de veel in het buiten land optredende Borstlap als een soort missionaris van de Nederlandse jazz gezien wil worden. Borstlap: 'Het gaat sowieso wel goed met de Nederlandse jazz. Gitarist Jesse van Ruller, drummer Han Bennink, de saxofonisten Candy en Hans Dulfer, die mensen worden in het buitenland gevolgd. Han Bennink is in mijn ogen een van de beste drum mers ter wereld maar komt gewoon uit Noord-Holland. Jazz is vergelijkbaar met tennis. Lange tijd hadden we nie mand, maar ineens was daar Krajicek die Wimbledon won. Dat is geweldig voor de aandacht van die sport in Nederland. Zo gaat het met de jazz ook. Wij hoeven eigenlijk niet te klagen over aandacht, want de pers zit er rede- Naam: Michiel Frederik Jacob Borstlap Geboren: 5 augustus 1966 in Den Haag Woonplaats: Amsterdam Burgelijke staat: Ongehuwd, geen kinderen Zelf gevoetbald bij: Sporting '70 Politieke partij: Geen Mooiste doelpunt ooit gezien: 'De goal van Cruijff tegen Haarlem, tijdens zijn comeback in 1981Ik zat toen in het stadion. Echt zo'n doelpunt dat je in extase brengt, ik voelde het zelfs in mijn maag.' Mooiste actie van Michiel Borstlap: 'Een schot van afstand in de met 8-1 gewonnen wed strijd tegen Vriendenschaar. De bal stuiterde lekker en ik schoot hem vanaf 40 meter in. Het was een prachtige streep waarvan ik het vermoeden had dat hij net over zou gaan. Maar zie daar, vlak voor het doel daalde de bal en vloog hij zo in de kruising. Echt, een heerlijke goal.' Welke speler zie je het liefst bij Ajax komen? 'Dennis Bergkamp.' Favoriete voetballer: 'Ruud Krol, absoluut mijn all-time favourite. Dat haar, het shirt uit de broek, zijn rebelse overkomen, echt een held.' Feyenoord of PSV? 'Doe maar PSV. Ik heb ze vorig seizoen thuis zien spelen tegen Monaco. Ik moet eerlijk bekennen, daar heb ik van genoten. Prachtig collectief, maar individueel toch minder dan Ajax.' Keith Jarrett of Herbie Hancock? 'Herbie Hancock.' Klassiek of pop? 'Ik houd heel erg van pop, maar ik kies voor klassiek.' Wens voor de toekomst: 'Gezondheid.' lijk bovenop en Nederlandse jazzmusici verkopen behoorlijk, zowel in binnen- als buitenland.' Hij pakt de ingelijste foto van de wed strijd tegen Lucky Ajax er weer even bij. Onder de prominenten zijn onder meer Willy van de Kerkhof, Bart Veldkamp en Jan Siemerink. Borstlap denkt er met gemengde gevoelens aan terug. Hij zegt: 'Het was vorig jaar, mijn eerste wedstrijd in tien jaar. Ik speelde rechtsback tegenover Bryan Roy. Leuk bedacht zeg, echt verschrik kelijk! Ik moest hem in de zone dekken, want als ik in de mandekking speelde, liep hij gewoon weg. Op een zeker moment kwam er een lange voorzet. Bryan en ik anticipeerden daarop en zodra de bal gedaald was, hoorde ik ineens gesnuif. Weg bal, weg Bryan Roy. Zo snel..., fantastisch! Ik was in die wedstrijd al na twintig minuten vol ledig kapot. Ja, mijn tijd als voetballer is voorbij.' oktober 2005 51

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 51