in gouden annalen van Ajax Stade de Colombes Vervallen rugbystadion 'De schrik' zit er even in, eind februari/begin maart 1969: voor de beslissingswedstrijd in de Europa Cup tegen Benfica is de locatie een onbekend, vervallen rugbystadion zonder lichtinstallatie in een voorstad van Parijs. Nederlandse kranten zenden voorafgaande aan het duel 'onderzoeksjournalisten', Ajax zelf waagt zich op de zwarte markt, maar uiteindelijk belandt het Stade de Colombes in de gouden annalen van Ajax' Europa-Cuphistorie, zoals ook de ter plekke aanwezige spelersvrouwen ervaren. tekst Marcelle van Hoof Pas in de slotfase van het duel kwam Ajax weer in zijn eigen spel, maar met een misser van Cruijff ging de beste kans verloren. Cruijff en Ajax stevenden af op een verlenging. Na de even miraculeuze als briljante 3-1 overwinning van Ajax in Lissabon (na thuis met 3-1 van Benfica te hebben verloren), wijst de Europese voetbalbond Parijs als stad aan voor de op 5 maart 1969 te spelen beslissingswedstrijd (verlengingen na de reguliere wedstrijden bestaan dat sei zoen niet) in deze Europa-Cup-1-kwart- finale. De Franse voetbalbond, belast met de organisatie van de wedstrijd, wil het duel aanvankelijk in het Pare des Princes laten spelen. Dat stadion is anno 1969 echter voor de helft gesloopt; van wege de aanleg van een autosnelweg zijn twee tribunes afgebroken. De capaciteit van het stadion is daardoor tot 20.000 gedaald, wat bij lange na niet toereikend is. Uit Nederland komen tienduizenden aanvragen voor kaartjes en veel van de naar schatting tweehonderdduizend in Parijs wonende en werkende Portugezen willen er óók bij zijn. Men besluit uit te wijken naar het met een capaciteit van 60.000 grootste stadion van Parijs: het oude (rugby)stadion Stade de Colombes, ook wel het Stade Yves du Manoir genoemd, naar een in de Eerste Wereldoorlog omgekomen Franse piloot, die ook een bekend rugbyspeler is geweest. Het stadion is tussen 1922 en 1924 gebouwd in Colombes, een voorstad van Parijs. In 1924 worden de Olympische Spelen in Parijs gehouden, en in Colombes vinden de openings- en slui tingsceremonie plaats, plus tennis-, rug by-, paardrij- en voetbalwedstrijden. De Nederlandse ruiters Van der Voort, Van Zijp, Pahud de Mortanges, De Kruyff en Colenbrander behalen er Olympisch 44 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 44