Kleedkamer De training op zaterdag is pas in de middag, omdat Ajax daarna weer naar Noordwijk vertrekt. Dit weekeinde is immers Feyenoord de tegenstander en voor zulke toppers is een trainings kamp een zeer goede methode om het groepsgevoel te versterken. Het Ajax- pak draagt Markus over zijn arm van de auto naar de kleedkamer. Dat moet hij immers na de wedstrijd dragen. 'De kleedkamer in de ArenA is zo mooi. Zoals alles in het stadion. Veel mooier dan bij Malmö. Dat stadion is namelijk al heel oud. Wel had ik daar ook een vaste plaats. Bij Ajax zit ik tussen Maarten Stekelenburg en Olaf Lindenbergh in.' Hoge doelen stellen Nauwelijks vijftien uur nadat Rosenberg gewassen en gestreken uit de kleedkamer vol blije Ajacieden is gekomen, wacht een nieuwe persdag waarin de Klassieker centraal staat. 'Ik wist natuurlijk dat Ajax - Feyenoord een hele grote wedstrijd is hier in Nederland. Ik denk dat elke Europese voetballer dat wel weet. Dat hoeft niet meer verteld te wor den door trainers of medespelers.' Of de pers, want ook deze donderdag zit een journalist alweer op Markus te wachten. 'De persdagen hier zijn uit stekend geregeld. Ik vind het niet erg om interviews af te geven, omdat het op vaste tijden in de week gaat. In Zweden kunnen de journalisten je op elk moment aan schieten om dingen van je te weten te komen. Dat vind ik helemaal niet leuk. Hoewel de journalistiek in Zweden en Nederland redelijk overeenkomt, gaat het in Nederland meer over het voetbal zelf. In Zweden willen ze altijd meer van je privéleven weten. Daar zoeken ze ook naar eventuele slechte dingen van een voetballer, die hij buiten het veld doet.' Niet lang na de persverplichtingen vertrekt Markus naar huis. In de namiddag wordt er geloot voor de groepsfase van de UEFA Champions League. 'Het is een goede loting voor ons. Arsenal is natuurlijk een heel goede ploeg. Dat zijn Sparta Praag en FC Thun ook, maar die duels moe ten we winnen. We moeten als Ajax hoge doelen stellen. We willen de poule dus winnen en we gaan niet voor de tweede plaats achter Arsenal.' Op vrijdag mag de selectie uitrusten van alle inspanningen en Markus neemt het er dan ook even van. 'Ik probeer op mijn vrije dag altijd te relaxen. Soms ga ik winkelen, want daar komt op een trainingsdag eigenlijk niets van.' Met zijn Ajax-pak over de arm komt Rosenberg binnen voor de zaterdagse training. 18 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 18