De week van Markus Rosenberg De week voordat zijn 'Magazine'-week begint gaat het crescendo met Markus Rosenberg. Hij scoort bij zijn debuut tegen Brondby en weet vervolgens ook in zijn eerste competitie wedstrijd tegen RBC het net te vinden. Die successen neemt hij mee op de maandag dat zijn week in beeld wordt gebracht. Die begint in een akelig lege ArenA en eindigt in een vol stadion, waar Markus met Ajax nipt verliest van Feyenoord. Drukte in Noordwijk De training daags voor de wedstrijd wordt bij de amateurs van SJC in Noordwijk gegeven. De trainer is veel aan het woord. 'Dat gaat in het Nederlands en dat begrijp ik nog niet helemaal. Maar als het echt heel belangrijk is, dan praat de trainer in het Engels tegen mij. Of als ik zelf iets wil weten, dan vraag ik het aan hem. De voetbaltaal begrijp ik ondertussen wel. Op de foto waren we diagonale voorzetten aan het oefenen. Ik kon er niet helemaal bij en probeerde toen maar met mijn hand de bal te pakken.' Na de training staat de pers te trappelen voor een interview. Een dag later staat voor Ajax en Brondby namelijk de 'wedstrijd van het jaar' op de agenda. Markus is veel gevraagd door de Denen, die de Zweedse 'buur man' als uitgelezen kapstok beschouwen voor de voorbeschouwing op die derde voorronde wedstrijd van de UEFA Champions League. 'Voor de Deense journalisten was ik een logische keuze voor een interview. Malmö en Kopenhagen liggen maar enkele tientallen kilometers van elkaar. De Denen en Zweden liggen elkaar wel goed. Als de landen tegen elkaar spe len gaat het er wel intens aan toe, maar verder zijn de verhoudingen goed.' Lege ArenA Trainer Danny Blind wil zich twee volledige dagen en nachten afzonderen voor een Europees duel. Dus vertrekt Ajax maandag al naar Noordwijk. 'Ik vind het prima dat we voor zulke wedstrijden in trainingskamp gaan,' aldus Markus Rosenberg. 'Het is leuk om met het team weg te zijn, maar het moet ook weer niet al te lang duren. Het trainingskamp voor de wed strijd tegen Brondby was natuurlijk heel anders dan de trainingskampen die we in de zomer in De Lutte en in Duitsland hadden. Toen moesten we heel hard trainen, nu moesten we heel rustig aan doen. Het gaat best wel snel die paar dagen. Je traint, eet, kijkt een film of kaart en dan ga je slapen. Ik heb daar geen probleem mee.' Net zomin heeft Markus een probleem met trai nen in een uitgestorven stadion. 'Ik voelde me die dag goed,' weet hij zich te herinneren. 'Ik had immers in de vorige wedstrijd tegen RBC gescoord en je draagt het gevoel van die laatste wedstrijd een dag later nog met je mee.' tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 16