Beloning in Praag te karig voor sprankelend Ajax fotografie Louis van de Vuurst Trainer Danny Blind vatte de gevoelens van de Ajacieden na afloop van het 1-1 gelijkspel in Praag tegen Sparta Praag in een treffende zin samen. 'Het is te verschrikkelijk voor woorden datje blij moet zijn met een punt.' Zijn Ajax verdiende namelijk deze woensdagavond in Praag veel meer dan een schamel punt. De Amsterdammers speelden de Tsjechen weg, creëerden veel kansen, maar konden die mogelijk heden niet omzetten in doelpunten. Vooral de goed spelende Markus Rosenberg kreeg een aantal mogelijkhe den. De afronding liet echter, ook tot zijn eigen frustratie, te wensen over. Daardoor kreeg het alom bekende voet balcliché wederom zijn beslag; wie zelf niet scoort, loopt een tegentreffer op. Invaller Miroslav Matusovic vuurde in de 66ste minuut vanaf de tweede lijn op doel. Op dat snoeiharde schot was Hans Vonk kansloos, 0-1. Een groter onrecht kon Ajax niet worden aange daan. Het leek zelfs bij die score te blij ven, maar gelukkig had Wesley Sneijder ook in blessuretijd nog kracht in zijn benen. Ook hij schoot van afstand. Ook nu kon de doelman, Jaromir Blazek in dit geval, de prachtige inzet alleen maar nakijken, 1-1. Het was terecht dat Ajax niet met lege handen uit Praag vertrok. Het was onterecht dat het fletse Sparta, dat nauwelijks iets had laten zien, een punt overhield aan het eenzijdige duel waarin Ajax had uitgeblonken Markus Rosenberg gaat met volle overgave het kopduel aan. Zdenek Grygera kopt snoeihard in. Petr Lukas voorkomt dat Markus Rosenberg omhoog kan komen. Wesley Sneijder ontwijkt het uitgestoken been van Martin Petras. Doelpuntenmaker Wesley Sneijder viert zijn late gelijkmaker ook met de reserves. 14 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 14