UEFA Champions League FC Thun groep uiteindelijk overleven, samen met Valencia. Arsenal bleef andermaal met lege handen achter. De Londenaren kwamen ook buiten het reguliere seizoen naar Amsterdam. Drie keer deden ze onder het regime van Wenger mee aan het jaarlijkse Amsterdam Tournament, waarvan ze de laatste editie winnend afsloten. De directe confrontatie met Ajax eindigde op 29 juli in een 1-0 overwinning voor Arsenal, door een late treffer van het Italiaanse talent Arturo Lupoli. Ook het jaar daarvoor was er een krachtme ting tijdens het Amsterdam Tour nament, die in een doelpuntloos gelijk spel eindigde. Vier jaar eerder was Ajax te sterk voor Arsenal. Shota Arveladze en Brutil Hosé zorgden toen voor een 2-0 zege op de Engelsen. Zoals Blind al memoreerde, speelt Arsenal vanaf volgend seizoen in een nieuw stadion. Na een eeuw in Highbury verkast de club naar een hypermoderne arena die de naam van de nieuwe hoofdsponsor gaat dragen: het Emirates Stadium. Het zal plek bie den aan 60.000 toeschouwers en heeft in totaal 357 miljoen pond gekost, ruim 520 miljoen euro. Uit nostalgische alsmede commerciële overwegingen speelt Arsenal tijdens zijn laatste sei zoen op Highbury in bordeaux-rode thuisshirts die teruggrijpen op de te nues van een eeuw geleden. De selectie van Wenger onderging de voorbije zomer een flinke aderlating, toen aanvoerder Patrick Vieira besloot de vertrekken naar Juventus. Arsenal versterkte zich onder anderen met de Wit-Rus Alexander Hleb, die bij VfB Stuttgart werd losgeweekt. Ook huurt de club Alexandre Song voor een jaar van het Franse Bastia, met de optie om de middenvelder daarna definitief in te lijven. Arsenal heeft drie spelers met een Nederlands paspoort in de gelederen. Robin van Persie maakte twee jaar geleden de overstap van Feyenoord naar The Gunners en krijgt hoe langer hoe meer speeltijd van Wenger. De andere twee Nederlanders hebben een Ajax-verleden: Quincy Owusu Abeyie, die al als jeugdspeler van Amsterdam naar Londen verkaste, en een speler die - om nogmaals Blind aan te halen - eigenlijk geen introductie meer behoeft: Dennis Bergkamp. FC Thun is de grote onbekende voor Blind en de zijnen: 'Die club is een dicht boek voor mij. Ik weet dat ze al een aantal jaren aan de weg timmeren en van de tweede divisie tot de top van Zwitserland zijn doorgedrongen. Nu halen ze Champions League door Dinamo Kiev uit te schakelen en over tuigend langs Malmö te gaan. Dan denk ik dat die ploeg moeilijk te bestrij den is. Jari (oud-Ajacied Litmanen) heeft met Malmö tegen Thun gespeeld, dus ik zal hem zeker bellen.' FC Thun-trainer Urs Schonenberger verheugt zich op de Champions League. 'Arsenal en Ajax waren mijn gewenste tegenstanders. Ik ben er blij mee. Het is een mooie groep,' zei de succestrainer op de eigen website. Ook aanvoerder Andres Gerber is niet ongelukkig over de loting. 'Het zijn attractieve tegenstanders. Niets is onmogelijk.' FC Thun werd in 1898 al opgericht, maar het duurde tot 2002 voordat de club tot de hoogste Zwitserse voet baldivisie wist door te dringen. Vorig jaar eindigde de ploeg als tweede in de competitie. Dit jaar stuntte het team van de 46-jari- ge trainer Schonenberger, zelf oud voetballer bij ondere andere FC Luzern, al in de kwalificatieronde van de Champions League. Waar de Zwitserse kampioen Basel strandde tegen Werder Bremen, overtuigde Thun in de tweede kwalificatieronde tegen Dinamo Kiev. Na een 2-2 gelijkspel (doelpunten van Mauro Lustrinelli en Silvan Aegerter) in de Oekraïne won de Zwitserse runner-up thuis met 1-0. Het doelpunt van de Braziliaan Tiago Bernardi viel in de 92ste minuut. In de derde kwalificatieronde trof FC Thun vervolgens Malmö FF. Het Zweedse team van oud-Ajacied Jari Litmanen ging op eigen veld met 0-1 onderuit na een goal van Thuns nieuwe aanwinst Adriano Pimente. In Bern kregen de Zweden met de Amsterdamse Fin als invaller geen voet aan de grond, 3-0! Al voor rust leidde Thun met 2-0 dank zij treffers van Bernardi en Lustrinelli. De Zwitserse spits maakte na rust zijn derde goal in de Europese tournee van zijn ploeg. FC Thun speelt zijn Europese wedstrij den in het Stade de Suisse Wankdorf in Bern, waar de capaciteit met 31.243 toeschouwers een stuk groter is dan in het eigen Lachenstadion, waar iets meer dan 10.000 mensen - overwegend staanplaatsen - getuige kunnen zijn van de verrichtingen van de formatie. Sparta Praag Arsenal FC Thun oktober 2005 1 3

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 13