Vijf Ajacieden op jeugd WK Toch nog vijf mutaties bij Ajax De heren media Dat ik het bijna altijd eens ben met de voetbalvisie van Cruijff is een ander verhaal. Dat geldt trou wens ook voor Louis van Gaal, Willem van Hanegem en Co Adriaanse. Zij vertellen in mijn ogen ook verstandige verhalen over voetbal. Johan Derksen, VI, 07-09-8005 Voorin heeft Ajax enorm veel mogelijkheden. In het centrum heb je nu bijvoorbeeld Rosenberg die technisch redelijk is. Dan heb je nog Charisteas, een heel ander type. Maar dat geeft niks: werkt plan A niet, dan kun je altijd nog plan B gebruiken. Johan Cruijff, Nummer 14,14-08-8005 Feyenoord is eigenlijk een grote doos met vraag tekens. Wat gaat daar in godsnaam gebeuren? Wie blijven er? Wie gaan er weg? Ik vind het wel een uitstekende zaak dat Wim Jansen erbij is gekomen. Johan Cruijff, Nummer 14,14-08-8005 Ik heb me erover verbaasd hoe de afgelopen week sommige opmerkingen van mij zijn geïnterpreteerd. Terwijl ik het altijd toch zo simpel mogelijk probeer uit te leggen. Johan Cruijff, De Telegraaf, 18-09-8005 AZ wordt dus kampioen en Arveladze scoort dit seizoen vaker dan Charisteas en Rosenberg samen. AZ heeft een duel meer afgewerkt dan Ajax, maar de tussenstand is 7-3. Voor Arveladze. Willem Vissers, de Volkskrant, 18-09-8005 Zelfs op voorspoedig verlopen wedstrijd dagen kan het gezicht van Tomas Galasek nog de gekwelde aanblik bieden van iemand die zojuist een zware klap heeft moeten verwerken. Charles Bromet, de Volkskrant, 18-09-8005 Ook voor Arveladze wordt het zondag een speciale wedstrijd, omdat Ajax-tramer Danny Blind hem deze zomer te licht achtte voor een terugkeer naar De Arena en koos voor de Zweed Markus Rosenberg. Arveladze wil er niets over kwijt. Insiders weten te vertellen dat de Georgiër denkt dat een praatje met de media zijn doe puntenproductie zal doen stokken Martijn Krabbendam, VI, 14-09-8005 De gechiedenis van FC Thun is net zo fascinerend en reliëfrijk als het Zwitserse Alpenpanorama. Geert-Jan Jakobs,VI, 14-09-8005 Door de prachtige tweede plaats op het Europees kampioenschap in Italië plaatste het Nederlands elftal voor spelers onder de 17 jaar zich voor het WK in Peru. Vurnon Anita, John Goossens, Jeffrey Sarpong en doelman Koen Verhoeff waren in Italië al van de partij. Bondscoach Ruud Kaiser selecteerde voor het WK, van 16 september tot en met 2 oktober 2005, nóg een Ajacied: Jan-Arie van der Heijden. Nederland speelde tijdens het WK in een poule met Brazilië, Gambia en Qatar. De beste twee ploegen van elke poule plaatsten zich voor de kwartfinale. Koen Verhoeff, John Goossens, Vurnon Anita, Jeffrey Sarpong en Jan-Arie van Heijden (van links naar rechts) werden geselecteerd voor het WK-17. Lange tijd leek het of de grote selectie van Ajax intact zou blijven. Maar in augustus verdwenen alsnog vier spelers naar elders en kwam er een speler bij. Rasmus Lindgren was de eerste die vertrok. De Zweedse middenvelder werd voor een jaar verhuurd aan FC Groningen. Een paar dagen later huurde Ajax op zijn beurt een linksback. De Spanjaard Juanfran kwam over van het Turkse Besiktas om een jaar bij Ajax te spelen. Ajax bedong bij die overgang tevens een optie tot koop. Voordat de club Tom de Mul op 23 augustus voor een jaar uitleende aan Vitesse werd zijn contract verlengd tot 30 juni 2008. Net voor het sluiten van de buitenlandse transfermarkt verliet ook Daniël de Ridder de club waar hij is opgegroeid. De rechts buiten tekende een contract voor twee jaar (met een optie voor nog drie jaar) bij Celta de Vigo. Tenslotte vond ook Anthony Obodai elders emplooi. Ajax had overeen stemming met het Engelse Luton Town, maar de Ghanees koos toch voor een ver- volg in de Nederlandse competitie en Danlel de Riddatin zijn laatste wedstrijd in het Ajax-tenue. streek neer bij Sparta Rotterdam. op 22 augustus met Jong Ajax tegen Jong RKC Waalwijk. 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 10