Ideale Tomas Galasek fnnmrnTfiifriii Kif i RKC maakt het Ajax niet lastig Ajax compleet RBC Roosendaal - Ajax iiiiiiiiiiiiiiiiiiii II! Danny Blind: 'Tomas heeft gespeeld zoals hij kan en moet spelen' Ajax - RKC Waalwijk Danny Blind: 'Met hier en daar een kanttekening zit hier een tevreden coach' fotografie Louis van de Vuurst Angelos Charisteas en Maikel Aerts kijken de bal na die over de doellijn verdwijnt, 0-3. Het werd voor Tomas Galasek een Koninginnedag om niet snel te vergeten. De Tsjech maakte in de uitwedstrijd tegen RBC na vier maanden blessureleed zijn rentree in de basis. Ajax won met 1-4, mede dankzij een benutte strafschop van Galasek zelf. De rentree van de voormalige Ajax- aanvoerder, die voor het eerst sinds 19 december 2004 weer in de basis stond, had wel enige verschuivingen tot gevolg. Hedwiges Maduro schoof een linie naar achteren, waardoor Zdenek Grygera en Julien Escudé een stap linkswaarts maak ten. Voor Tomas Galasek werd het een ideale wedstrijd om terug te keren. moet spelen in het elftal. In dienst van het team en sober.' Met de Tsjech begon Ajax voortvarend aan het duel en via Pienaar kreeg de Am sterdamse formatie al snel een dot van een kans. Het was dezelfde Zuid-Afrikaan die na 23 minuten wel doel trof. Een kwar tier later stond het 0-3 (goals van Sneijder en Charisteas) en was de wedstrijd ge speeld. Blind: 'We hebben een behoorlijke eerste helft gespeeld, al kwamen we goedkoop aan de 0-3 voorsprong.' Dus was het zaak om in de tweede helft meer doelpunten te maken tegen het uiterst zwakke RBC en zo het mindere doelsaldo ten opzichte van AZ weg te poetsen. Dat lukte niet. Alleen een benutte strafschop van Tomas Galasek kon het totaal nog opvijzelen naar 0-4. Dat Tim pechseizoen,' vatte Galasek zijn voetbal jaargang samen. 'Het slechtste eigenlijk sinds ik bij Ajax zit. Dat ik nu pas weer een wedstrijd kan spelen is jammer, maar het is goed verlopen. Ik ben vooral tevreden dat ik weer negentig minuten heb gespeeld. Dat we snel op 0-3 stonden was ideaal. Zo werd het een gemakkelijke wedstrijd, die we goed konden uitspelen zonder ons al te veel in te spannen.' Dat deed Ajax dan ook niet en dat was op zich jammer. De Tsjech had maandag zeventig minuten gespeeld in Jong Ajax, kon de ochtend na dat duel goed uit zijn bed komen en speelde tegen RBC als vanouds. Blind: 'Tomas heeft gespeeld zoals hij kan en Smolders tien minuten voor tijd tegen scoorde, was voor de statistieken. Behalve de drie punten winst, was het feit dat de Tsjechische motor weer liep belangrijk voor de Amsterdammers. 'Dit is wel een Holland Casino Eredivisie Zaterdag 30 april 2005 - Vast Goed Stadion, Roosendaal - 5.000 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer RBC Roosendaal - Ajax 1 -4 (0-3) Scoreverloop: 23. Steven Pienaar 0-1, 38. Wesley Sneijder 0-2, 39. Angelos Charisteas 0-3,62. Tomés Galasek 0-4 (pen), 80. Tim Smolders 1-4 RBC Roosendaal: Maikel Aerts, Tyrone Loran, Robert Molenaar, José Fortes Rodriquez Sidney Lammens, Bike Oliseh (72. Ramon Luyten), Jesper Hakansson, Paul de Lange, Elvis Hammond, Donny de Groot, Danny Guijt (46. Tim Smolders) Coach: Dolf Roks Niet ingezet: Erwin Friebel, Juan Viedma, Eric Hellemons, Danny Hesp Ajax: Hans Vonk, John Heitinga, Hedwiges Maduro, Zdenek Grygera, Julien Escudé Nigel de Jong, Tomas Galasek, Wesley Sneijder (65. Daniël de Ridder), Steven Pienaar, Angelos Charisteas, Ryan Babel (75. Nourdin Boukhari) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Yannis Anastasiou, Nicolae Mitea, Urby Emanuelson Zelf deed Ajax op de zaterdagavond in de Amsterdam ArenA wat er van de ploeg werd verwacht: winnen van RKC Waalwijk, met 4-0. Maar een dag later kwam de belangrijkste prestatie van het seizoen tot stand. Door de nederlaag van AZ plaatste Ajax zich voor de voorronde van de UEFA Champions League. En zo werd de doelstelling van het seizoen tóch gehaald. Dat had half maart niemand eigenlijk meer Holland Casino Eredivisie Zaterdag 7 mei 2005 - Amsterdam ArenA - 48.672 Scheidsrechter: Ben Haverkort Ajax-RKC Waalwijk 4-0 (2-0) Scoreverloop: 35. Ryan Babel 1 -0,37. Zdenek Grygera 2-0, 77. Nigel de Jong 3-0,89. Angelos Charisteas 4-0 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Zdenek Grygera, Julien Escudé Nigel de Jong, Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Angelos Charisteas, Ryan Babel Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Yannis Anastasiou, Daniël de Ridder, Nourdin Boukhari, Nicolae Mitea, Urby Emanuelson. RKC: Khalid Sinouh; Patrick van Diemen, Serginho Greene, Thomas Vermaelen, Marc van Hintum (74. Cerezo Fung a Wing); Jason Oost, Alfred Schreuder (46. Rogier Molhoek), Michael Krohn-Dehli, Robert Fuchs; Rick Hoogendorp, Ferdi Elmas (66. Maarten Martens) Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Jurgen Wevers, Bernardo Vasconcelos, Tieme Klompe, JasarTakak Ajacied van de wedstrijd: Steven Pienaar durven hopen, want na de nederlagen tegen PSV en SC Heerenveen liet de net aangestelde Danny Blind weten dat er een streep kon door het behalen van de Champions League. Het gat met AZ was immers veel te groot en met de zware krachtmetingen tegen Feyenoord en AZ in het verschiet, zou het bereiken daarvan alleen maar moeilijker worden. Maar Ajax verloor geen wedstrijd meer, terwijl AZ door de krachten verslindende Europese tour in de nationale competitie bleef haperen. Na de 2-1 nederlaag van AZ tegen ADO Den Haag had Ajax in vijf weken tijd de zeven punten achterstand weggewerkt en omge bogen in een voorsprong van zeven pun ten. Met nog twee duels te spelen, was dat verschil genoeg. Tegen RKC ging het echter niet zo eenvou dig als de ruime uitslag doet vermoeden. Hoewel Ajax een overwicht had, kwam RKC een paar keer plotseling in kansrijke posi tie. Rick Hoogendorp toonde echter geen flard van de killersmentaliteit die hij wel in zich heeft en verprutste - ook dankzij knap Steven Pienaar geeft een hakje naar Nigel de Jong, keeperswerk van Hans Vonk - alle moge lijkheden die hij kreeg. Na een opgelegde kans voor de Waalwijkse topscorer, die vrij voor Hans Vonk opdook maar zijn schot door de Ajax-keeper met de benen gekeerd zag, reageerde Ajax aan de andere kant vlijmscherp. Ryan Babel liet aan de linkerkant zijn klasse zien in een individuele actie en schoot in de 35ste minuut knap raak. Een kleine twee minu ten later kopte Zdenek Grygera vrij voor Khalid Sinouh een schitterende voorzet van Nigel de Jong binnen. Toch hadden de die uit die pass de 3-0 zal scoren. Waalwijkers de mogelijkheid terug te komen in de wedstrijd na een mooie actie van oud-Ajacied Michael Krohn-Dehli. Zijn passje op Rick Hoogendorp was echter wederom niet aan de spits besteed. Daardoor kon Ajax op z'n dooie akkertje de negentig minuten volmaken. Nigel de Jong scoorde na rust na een zeer fraai hakje van Steven Pienaar alweer zijn vierde treffer in een maand tijd en in de slotminuut schoot Angelos Charisteas op prachtige wijze de 4-0 binnen. juni 2005 77

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 77