Zondag 8 mei - zondag 29 mei Ajax van dag tot dag stand. Nigel de Jong en Angelos Charisteas bepalen de eindstand. Na afloop van het duel tegen RKC legt Ajax de eerste speler van buiten de club vast voor de komende seizoenen. Derk Boerrigter, speler van FC Twente, komt voor drie jaar naar Ajax. Zondag 8 mei Omdat AZ wederom verliest, is Ajax verzekerd van de tweede plaats in de Holland Casino Eredivisie. Die plek geeft recht op het spelen van de voor ronde van de Champions League in augustus. De loting daarvoor wordt op 29 juli verricht. Maandag 9 mei Jong Ajax speelt gelijk tegen Jong RKC en heeft het kampioenschap niet meer in eigen hand. Dinsdag 10 mei John Heitinga, Hedwiges Maduro, Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Ryan Babel zijn door bondscoach Marco van Basten geselecteerd voor een driedaagse oefenstage met Oranje. Hedwiges Maduro scoort voor Oranje onder 20 in het oefenduel tegen FC Zwolle. Hoewel hij ook een strafschop mist, bepaalt Maduro de eindstand op 5-0 voor Oranje. Donderdag 12 mei Het Nederlands elftal onder de 17 jaar stunt op het Europees kampioenschap. Het team, met de Ajacieden Vurnon Anita, John Goos- sens, Jeffrey Sarpong en reserve-doel man Koen Verhoeff, wint in de halve finale van Italië. Daardoor plaatst Oranje zich voor het WK, in septem ber in Peru. Vrijdag 13 mei Stanley Menzo, stagiair bij Ajax, slaagt voor het diploma Coach Betaald Voetbal. Zaterdag 14 mei Oranje onder 17 verliest de finale van het EK van Turkije. Het wordt 2-0. De Ajacieden Vurnon Anita, John Goossens en Jeffrey Sarprong kregen een basisplaats. Op het Copa Amsterdam Toernooi bij Blauw Wit wint het combinatieteam Ajax Al/Jong Ajax met schitterend spel van Barcelona. Het wordt 3-0. Zondag 15 mei Ajax verslaat Vitesse in het Gelre- dome. Beide ploegen trekken tot de tanden toe gewapend ten strijde. Ajax scoort via Zdenek Grygera en Rafael van der Vaart terwijl Maarten Stekelenburg zorgt dat Vitesse zelfs vanaf de penaltystip niet kan scoren. Maandag 16 mei Stanley Aborah wordt topscorer van het Copa Amsterdam Toernooi. Het team van Ajax eindigt als tweede omdat in de finale van Panathi- naikos wordt verloren. Dinsdag 17 mei Waar Jong Ajax het dit seizoen vaak liet liggen, is het op de beslis sende dag om het kampioenschap Jong Feyenoord dat de boot in gaat. Bij Jong PSV verliezen de Rotter dammers terwijl John van den Brom met zijn team Jong NAC met 0-8 overklast. Daardoor is Jong Ajax alsnog kampioen van de Beloften- competitie. Woensdag 18 mei Het contract van doelman Hans Vonk wordt met een jaar verlengd. Donderdag 19 mei Het BI-elftal van Ajax verliest de bekerfinale met 2-1 van Feyenoord. Vrijdag 20 mei Ajax gaat een technisch samenwer kingsverband aan met Omniworld, de nieuwe profclub die vanaf 2005- 2006 in de Gouden Gids Divisie speelt. Zaterdag 21 mei De amateurs van Ajax plaatsen zich voor het Amstel-Cuptoernooi. Dat betekent dat er wederom drie Ajax- teams aan de landelijke bekercompe titie meedoen. Zondag 22 mei Ajax wint het laatste competitieduel van het seizoen met 2-1 van FC Groningen. Rafael van der Vaart scoort de 1-1, Daniël de Ridder sleept de winst uit het vuur. Van der Vaart krijgt drie minuten voor tijd een publiekswissel. De kans is groot dat hij zijn laatste wedstrijd voor Ajax heeft gespeeld. Hedwiges Maduro wordt door de technische staf uitgeroepen tot Talent van het Jaar en krijgt de daarbij behorende Marco van Basten Trofee. Nigel de Jong is door de supporters gekozen tot Ajacied van het Jaar. Uit handen van Ar on Winter krijgt de Amster dammer de Rinus Michels Trofee. Maandag 23 mei Drie spelers van Jong Ajax verlengen hun contract met een jaar. Het gaat om de tweeling Henrik en Niklas Moisander en Emmanuel Boakye. Dinsdag 24 mei John van den Brom pakt zijn tweede kampioenschap in een week tijd. Met Ajax Al wint hij de laatste competi tiewedstrijd met 4-0 van Vitesse en behoudt zo de voorsprong van twee punten op Feyenoord. Woensdag 25 mei De Ajax Kids Club Voetbaldag mag zich verheugen in een grote belang stelling. De kids krijgen clinics van spelers van Ajax 1 en jeugdtrainers van Ajax, kunnen handtekeningen scoren en zelf voetballen. Vrijdag 27 mei Wesley Sneijder valt af voor de selec tie van het Nederlands elftal. De middenvelder heeft last van zijn voet en moest bovendien ziek het trai ningskamp verlaten. Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Rafael van der Vaart, John Heitinga en Nigel de Jong zitten wél bij de selectie. Zondag 29 mei Omdat PSV de Amstel Cup wint, mag Ajax spelen in de strijd om de Johan Cruijff Schaal, de traditio nele opening van het nieuwe voetbal seizoen. Rafael van der Vaart neemt geëmotioneerd afscheid van zijn fans. juni 2005 73

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 73