Maandag 18 april - zaterdag 7 mei Ajax van dag tot dag In de rust van de wedstrijd Ajax - RKC Waalwijk liepen de kampioenselftallen van de Ajax-jeugd een ereronde door de Amsterdam ArenA. Maandag 18 april Jong Ajax maakt een slechte beurt in Volendam. Nadat in eigen huis al twee punten waren verloren aan de Volendammers, bleven in het Palingdorp door de 2-1 nederlaag drie punten achter. Dinsdag 19 april Ajax spreekt in een communiqué zijn afschuw uit over de ongeregeldheden rond Feyenoord - Ajax en hoopt dat de oorzaak snel duidelijk wordt. Aan supporters van wie kan worden vast gesteld dat zij zich op 17 april 2005 schuldig gemaakt hebben aan wan gedrag, wordt een stadionverbod opgelegd. Woensdag 20 april Hatem Trabelsi blijkt te veel hinder te ondervinden van een knieblessure waardoor hij de halve finale van de beker tegen Willem II aan zich voor bij moet laten gaan. Omdat AZ verliest van FC Utrecht staat Ajax op de tweede plaats. De voorsprong bedraagt één punt en zo hebben de Amsterdammers plaatsing voor de voorronde van de UEFA Champions Feague in eigen hand. Donderdag 21 april Ajax strandt in de halve finale van de Amstel Cup. In Tilburg heeft Willem II aan één goal van Tom Caluwé genoeg om zich te plaatsen voor de eindstrijd tegen PSV. Maxwell loopt een zware knieblessure op in het duel tegen Willem II en zal naar verwachting negen maanden uitge schakeld zijn. De Braziliaan revali deert in zijn vaderland. Vrijdag 22 april Milano Koenders tekent zijn eerste profcontract bij Ajax. De speler van Ajax Al zet zijn handtekening onder een tweejarig contract. Sonny Silooy wordt op deze ongebruikelijke voetbalavond met zijn D2 kampioen. De Ajacieden kloppen Elinkwijk met 2-0. Zaterdag 23 april Al vroeg in de ochtend gaan in IJmuiden de champagneflessen open. Het Ajax E2 van de trainers Arnold Mühren en Simon Tahamata is kam pioen geworden. Zondag 24 april Het kost - eigenlijk veel te veel - moeite, maar Ajax wint de thuiswed strijd tegen laagvlieger De Graaf schap. Vier minuten voor tijd kopt Yannis Anastasiou keurig raak, waardoor de drie punten bijgeschre ven worden. Voor, tijdens en na het duel zijn patiënten van de Nierstich ting - waarvan Nigel de Jong ambas sadeur is - VIP-gasten van Ajax. Maandag 25 april Tekendag in de ArenA. Tom Kalkhuis, Javier Martina en Robin Muller van Moppes verlengen hun verblijf bij Ajax door contracten te tekenen. Martina en Kalkhuis krijgen een overeenkomst voor twee jaar, Muller van Moppes verlengt met een jaar. Na de deceptie van een week eerder wint Jong Ajax met speels gemak van ADO Den Haag, 4-0. Rachid Tiberkanine is met drie tref fers de gevierde man. Nourdin Boukhari schrijft het andere doel punt op zijn naam. Woensdag 27 april Urby Emanuelson en Kenneth Vermeer winnen met Oranje onder 20 de oefenwedstrijd tegen Volen dam met 1-0. Het team is in voorbe reiding op het WK in eigen land. Audi treedt toe tot het sponsorgilde van Ajax. Het nieuwe sponsorcon tract met Pon's Automobielhandel BV gaat in op 1 juli 2005 en loopt in principe voor een periode van vier jaar. Op het trainingsveld is het spannend voor Stanley Menzo. De voormalige doelman van Ajax doet zijn praktijkexamen voor de cursus Coach Betaald Voetbal. Donderdag 28 april Jong Ajax vecht tegen zichzelf in plaats van tegen Jong Heracles. Dat fotografie Sander Nieuwenhuys resulteert behalve in een slechte wed strijd, in een doelpuntloos gelijkspel, 0-0. De voorsprong op titelconcur- rent Feyenoord wordt zo per week minder. Vrijdag 29 april De deelnemers aan het Amsterdam Tournament zijn bekend. Behalve Ajax zullen ook Arsenal, FC Porto en Boca Juniors op 29 en 31 juli in de ArenA spelen. Ajax treft de Fondense en Argentijnse equipe. Zaterdag 30 april Op Koninginnedag geen vrijmarkt voor Ajax. De voetballers verslaan in Roosendaal het plaatselijke RBC met 1-4. Steven Pienaar, Wesley Sneijder, Angelos Charisteas en de van een langdurige blessure teruggekeerde Tomas Galasek zorgen voor de Amsterdamse doelpunten. Maandag 2 mei Ook in Heerenveen komt Jong Ajax niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Nicolae Mitea zet Ajax nog wel op voorsprong, maar na rust komen de Friezen langszij. Dinsdag 3 mei John van den Brom behaalt met Ajax Al een bekersucces. Na een zenuw slopende wedstrijd eindigt het duel tegen Vitesse in een 2-2 gelijkspel. De Amsterdammers nemen de straf schoppen een stuk beter, waardoor zij naar de finale mogen. Vier B-junioren van Ajax zijn opgenomen in de selectie van Oranje onder de 17 jaar. Jeffrey Sarpong, Vurnon Anita, John Goossens en reserve-doelman Koen Verhoeff helpen Nederland tegen Kroatië aan een 2-2 gelijkspel. Sarpong was betrokken bij de tweede Nederlanse treffer. Donderdag 5 mei Ook het tweede duel van Oranje onder 17 jaar eindigt in een punten- deling. Tegen Zwitserland blijft een beter Nederland steken op 0-0. Het met A-junioren en zaterdagamateurs opgevulde Jong Ajax speelt doel puntloos gelijk tegen Jong FC Twente. Zaterdag 7 mei Dankzij de eigen overwinning op FC Utrecht en de nederlaag van Feyenoord heeft Ajax Al de kansen op het kampioenschap plotseling weer in eigen hand. Zonder tot het uiterste te hoeven gaan, verslaat Ajax RKC met 4-0. Ryan Babel en Zdenek Grygera zorgen voor de 2-0 rust- juni 2005 71

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 71