Bij Bossie keert het pure voetbalplezier langzaam terug John Bosman keert heel geleidelijk terug in de voetbalwereld. Na zijn afscheid als speler nam de Amstelvener bewust afstand. Voetbal had zijn impact en aantrekkingskracht verloren. Herin neringen aan dertig jaar voetballer-zijn werden diep weggestopt. Alles was heel lang volkomen waardeloos, niets zei hem meer iets. De rouw over zijn over leden zoontje Devin overschaduwde alles. Interlands, Europa Cups, lands titels... als het had gekund, had hij de Voetbal betekende even niets meer voor Johnny Bosman, spitsentrainer van AZ. Familieleed leerde de Amstelvener de betrekkelijkheid inzien van de sport. Ondanks nog onverwerkt verdriet kijkt de oud-Ajacied inmiddels weer positief vooruit. Bosmans voetbalwereld wint gestaag iets van de oude glans terug. tekst Ronald Jonges fotografie Sander Nieuwenhuys De B-junioren van AZ trainen op een winderig kunstgras veld van sportpark 't Lood. Tijdens de partij vorm heb ben de zes trainers langs de lijn vooral oog voor het individu. John Bosman kijkt vooral naar de verrichtingen van de spitsen. Het kijken naar Jim Ruiter en Hatim El-Abbassi moet letterlijk worden genomen. De oud- Ajacied en huidige spitsentrainer van AZ verliest zijn aanvallers geen moment uit het oog. De trainer kijkt en registreert. Met het langsrazende ver keer over de randweg van Alkmaar als decor voorziet Bosman de tieners tijdens dode momenten van subtiele tips en aanwijzingen. 64 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 64