Frits Soetekouw Amsterdammers stonden met rust reeds met 3-0 voor Eentje! Willem II - Ajax 1-4 (0-3) wedstrijd 12 december 1965 Erkende AUTORIJSCHOOL Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Van Oostrum Scoreverloop: 11. Van Duivenbode 0-1; 19. Nuninga 0-2; 44. Van Haren 0-3; 66. Keizer 0-4; 73. Van Daal 1-4 Willem II: Van der Heyden; Van Turnhout, Brooyman, Vriens, Stoltenbach; Van Daal, Timmermans; Van Orsouw, Senders, Mettes, Nouwens Ajax: Bals; Suurbier, Pronk, Soetekouw, Van Duivenbode; Prins, Muller; Swart, Nuninga, Keizer, Groot (Van Haren) Bron: Evert Vermeer Het derde doelpunt van Ajax tegen Willem II: de. voor Henk Groot ingevallen Van Haren (midden) ontving van Keizer een prachtige dlcptepasi en hoewel Vriens (links) nog een vertwijfelde poging deed hem van scoren te weerhouden, ver dween de bal toch langs de uit vallende v. d. Heijden (rechts). De Ajax-selectie wordt aan het begin van het seizoen 1965-1966 toegesproken door Rinus Michels. In de groep bevond zich ook Arnold van Haren: vierde van links vanaf de gebarende hand van de coach. geworden, waardoor de spelers ook wat meer een stevige tackle kunnen opvangen. Zij hebben ook geluisterd naar de leiding die hen erop gewezen heeft dat individualistisch spel-zonder- doelpunten het publiek niet bevredigt.' Aan het eind van het seizoen kreeg Van Haren te horen dat zijn contract niet verlengd werd. 'We zijn daarop met zijn vijven - Piet Hoeben, Han Meijer, Günther de Haan, Piet Paternotte en ik - naar Haarlem gegaan. Een heel leuke tijd was dat; we zijn kampioen gewor den in de Tweede én Eerste divisie.' Eredivisievoetbal speelde Van Haren tussen 1968 en 1970 bij het Utrechtse DOS. 'Maar ik heb nooit tegen Ajax gespeeld. Gek, hè? Maar ik stond daar niet constant in het eerste.' Rond zijn dertigste stopte Van Haren met betaald voetbal. 'Ik speelde begin jaren zeventig bij De Volewijckers en zij fuseerden met Blauw Wit en DWS tot FC Amsterdam. Daar kwam ik niet voor in aanmerking. Ik keerde terug naar de amateurs, in Durgerdam bij DRC. Dat vond ik helemaal niet erg.' Camping Jaren later keerde Van Haren 'terug' bij Ajax, als schoonvader van Frank de Boer. 'Zo bijzonder was dat niet. Op de camping in Garderen waar wij staan, stond de caravan van de familie de Boer vlak bij die van ons. Onze dochter Helen en Frank kennen elkaar al vanaf toen zij tien, elf was. Met voetbal had het niets te maken, hoewel de familie De Boer een echte voetbalfamilie was en wij ook. Mijn dochter ging altijd overal mee naar toe. 'Ik was altijd Ajax-fan gebleven. Dat gaat nooit meer over. Met de loopbaan van Frank heb ik me helemaal niet bemoeid. Die jongen voetbalt op het allerhoogste niveau, wat moest ik nou gaan vertellen? En de zakelijke kant trok me ook niet. Ik heb een eigen bedrijf in de verwarming, begonnen met de vader van mijn vrouw. Dat is uiteindelijk heel goed gegaan. Tegen woordig werk ik in principe drie dagen per week, soms minder. We zijn net terug van twee weken Quatar. Dat is heel leuk; je wilt natuurlijk ook graag Ajax 2 in het seizoen 1965-1966, met op de voorste rij uiterst rechts, naast Johan Cruijff, Arnold van Haren. f9.- per vol lesuur met Simca 1000, VW 1500 en VW 1200 U wordt gehaald en gebracht Tevens luxe verhuur Frits Soetekouw, tel. 02903-445 Voor Amsterdam-Oost: Sjaak Swart. tel. 940707 je kleinkinderen zien. Als er een jarig is, gaan we erheen. We staan ook nog steeds met ze op de camping. Frank zijn ouders staan er ook nog. Daar is weinig in veranderd. Je mag dan wel heel bekend zijn, zoals Ronald en Frank, maar ze vinden het op de camping het leukst. Net als hun kinderen. Een jaar of vijf geleden ging het gezin na de competitie in Spanje een week op vakantie naar Marbella. Nooit meer. Veel liever gingen ze naar de camping. 's Avonds een lekker kaartje doen in de kantine. Iedereen kent iedereen op de camping. De meeste mensen staan er al twintig, dertig jaar. Frank en Ronald vallen er niet eens op. Lekker gewoon doen, dat hebben zij, en dat heb ik ook.' Van Haren voetbalt nog steeds, bij de veteranen van DRC in Durgerdam. 'Ik heb al een tijdje niet gespeeld vanwege een reumatische ontsteking aan mijn enkel. Zolang ik medicijnen gebruik, heb ik geen last. Maar zo gauw ik daarmee stop, doet het flink zeer. Mijn dokter heeft gezegd dat als het niet overgaat, ik ermee naar het ziekenhuis moet.' Grijnzend: 'Want ik wil wel blijven voetballen.' Advertentie in het clubblad. Van Haren verkocht zijn medespelers - met korting, dat wel - gerookte aal, en kreeg van Frits Soetekouw per soonlijk rijles. juni 2005 61

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 61