smoor in als Ajax verliest. Het is niet zo dat mijn leven ervan afhangt, maar voet bal is wel een belangrijke bijzaak. Als ik met mijn gezin op vakantie ben, gaat onze liefde voor Ajax ver. Op winter sportvakanties bel ik vaak mijn vader voor de uitslag, en mijn kinderen verdwijnen in de zomer regelmatig in internetcafés om te kijken of er al belangrijke aankopen zijn gedaan. Dat vind ik wel ver gaan hoor!' Van Boxtel is behoorlijk te spreken over de trainerswissel die tijdens het lopende seizoen heeft plaatsgevonden. Van Boxtel: 'Ik was bij Ajax - AZ en kreeg een gevoel van kippenvel, want Ajax stond er ineens weer. Heerlijke wedstrijd om te zien. En dat na een vrij dramatisch verlopen seizoen. Onder Danny Blind is er toch sprake van een opgaande reeks met af en toe goed voetbal. Je ziet weer de intentie om naar voren te denken en spelen. De teamspirit lijkt terug te keren. Aan de andere kant maak ik me ook zorgen, want enkele spelers gaan waarschijnlijk weg. Zodra Maxwell en Trabelsi wegvallen, is dat een geweldige aderlating voor de ploeg. En sommige spelers zullen vertrouwen moeten terugwinnen. Ik vind het knap van Blind dat hij meteen in het diepe is gespron gen. Natuurlijk mogen we AZ dankbaar zijn, dat aan het einde van de competitie instortte. Maar ik heb geen leedver maak, want ik vind het geweldig wat Adriaanse en AZ hebben gepresteerd. Ook van PSV als team heb ik dit seizoen genoten, dat heeft aangetoond over een geweldig collectief te beschikken. Daar kan Ajax wat van leren! Wat dat aangaat was het dit seizoen heel erg moeizaam, want juist als supporter moet ik constateren dat het absoluut niet best was dit jaar.' John Jaakke In het uitgebreide cv van Roger van Boxtel staan ook enkele (bestuurlijke) nevenfuncties vermeld. In een van die functies, als voorzitter van de NPS (Nederlandse Programma Stichting), leerde hij Ajax-voorzitter John Jaakke kennen. Vindt u als ras-bestuurder dat Ajax zijn zaakjes goed op orde heeft? 'Daar kan ik niet veel over zeggen. Juist als je bestuurlijke verantwoordelijkheid draagt, vind ik dat je alle ins en outs moet kennen om ergens iets over te mogen zeggen. En die ins en outs ken ik gewoon niet goed genoeg. Natuurlijk hebben John en ik weieens over be stuurlijke kwesties gesproken, maar ik voel me te veel "buitenstaander" om daar inhoudelijk iets over te zeggen. John heeft het best moeilijk gehad om iemand als Michael van Praag te moeten vervangen. Verder is Ajax een beursgenoteerde onderneming, met alle consequenties vandien. Als het dan rommelt, zoals tijdens dit seizoen, werkt dat gerommel in vele geledingen door. Als er een keer een ongelukkige aankoop wordt gedaan, leidt dat intern heel snel tot druk. Want je hebt het dan in feite ook over kapitaal en de aandeelhouder moet nu eenmaal tevre den worden gesteld. Voor Ajax zal de jeugdopleiding altijd cruciaal blijven en ik denk dat dat goed is. Wat dat aangaat is de doorbraak van Babel en Maduro een bevestiging voor het algemene beleid. De jeugdopleiding functioneert dus nog steeds. Ik denk dat John Jaakke en zijn collega's het goed doen.' juni 2005 47

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 47