Jong Ajax Als het verlossende telefoontje komt, is dat een grote opluchting. Ik heb er hard voor gewerkt' Teamgenoot Kenneth Vermeer bekende in Ajax Magazine dat hij nog steeds regelmatig op straat te vinden is voor een potje voetbal, Jerghinio kiest er bewust voor om dat niet te doen. 'Ik ben opge groeid in de Spaarndammer-buurt. In de zomer is het daar altijd heel gezellig: lek ker met zijn allen op straat voetballen. Vroeger deed ik dat ook na de training. Nu ik wat ouder word, merk ik dat het beter is om te kiezen voor een goede ver houding tussen arbeid en rust.' Sahadewsing kwam al op zijn achtste jaar over van Blauw Wit. Hij was met een groep vrienden aan het voetballen in de Brediushal toen hij een foldertje van Ajax zag liggen. 'Toen ik thuis kwam, vroeg ik meteen aan mijn moeder of ik me aan mocht melden en ik heb een wed strijdje gespeeld als rechtsbuiten. In de week daarna maakte ik mijn moeder helemaal gek, omdat ik niet kon wachten tot ik nog een uitnodiging kreeg. De tweede ronde ging het weer lekker, de derde keer speelde ik een wedstrijd op een heel veld. Dan voel je al dat je er heel dichtbij zit, maar natuurlijk was ik heel blij dat ik echt naar Ajax mocht.' Contract De eerste jaren bij Ajax ging voor Jerginhio alles van een leien dakje. 'Ik vond alles even mooi en was hartstikke enthousiast. Pas in de B2 bleef ik hangen. Voor de meeste jongens betekent dat dat ze de opleiding moeten verla ten, maar voor mij i gelukkig niet. Ik heb dat tweede jaar extra mijn best gedaan om me te bewijzen. Ik heb in de oplei ding wel geleerd dat spelen bij Ajax geen garantie is voor later. Sommige grote talenten van toen zijn er al lang niet meer. Er kan heel veel gebeuren. Mijn moeder heeft er altijd op gehamerd dat ik mijn school zou afmaken, bij Ajax vinden ze dat ook heel belangrijk.' •k Bij Jong Ajax was zijn eerste doel: het behalen van een contract. Dankzij een goede tweede seizoenhelft is die missie inmiddels volbracht: op 5 april tekende hij een contract dat hem tot 30 juni 2006 in Amsterdam houdt. 'Ik heb er hard voor gewerkt. Als dan het verlossende telefoontje binnenkomt, is dat natuurlijk een grote opluchting. Het komende sei zoen wil ik me graag bij Jong Ajax ver der ontwikkelen en zoveel mogelijk wed strijden spelen. Stiekem hoop ik natuurlijk dat ik een keer een kans krijg in het eerste, maar daar moet je ook een beetje geluk bij hebben.' In zijn gedroomde carrière speelt Sahadewsing zowel in de Engelse als in de Spaanse competitie, 'Mijn droomclub is Barcelona, maar de Premier League is de mooiste competitie. Het is vliegvoet- bal, Engelse clubs zijn niet bang om te verliezen. Maar natuurlijk wil ik eerst het liefst zo lang mogelijk in het eerste van Ajax spelen. Daar heb ik het alle maal voor gedaan. Als die kans komt, zal ik hem beide handen aangrijpen en ervoor zorgen dat ze niet om me heen kunnen.' juni 2005 41

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 41