Jerghinio Sahadewsing heeft zijn eerste missie volbracht Teamspirit Ondanks een moeizame eerste seizoenhelft heeft Jerghinio Sahadewsing (20) zich na de winterstop langzamerhand ontwikkeld tot een vaste waarde op het middenveld van Jong Ajax. In april slaagde zijn eerste missie: hij tekende een contract tot juni 2006. En passant werd Jerghinio ook nog even kampioen. tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Feyenoord, dus we waren erg teleurge steld. Ineens begonnen mensen te schreeuwen dat het in Eindhoven 2-2 was geworden. Je zag steeds meer mobieltjes tevoorschijn komen. Omdat ik nogal nuchter ben, wilde ik eerst zeker weten dat het echt waar was. Maar toen eenmaal duidelijk was dat Feyenoord zelfs had verloren, barstte het feest los. Iedereen ging helemaal uit zijn dak en het was supergezellig op de terugweg in de bus.' Dat het nog zo spannend werd in de Beloftencompetitie was vooral te danken aan een matige periode van Jong Ajax. De koploper speelde in de laatste fase maar liefst vijf keer gelijk. Sahadewsing begrijpt nog steeds niet helemaal hoe het zo ver kon komen. 'We speelden heel wisselvallig. De ene keer gingen we met een heel goede instelling de wedstrijd in en was iedereen bereid om voor elkaar te werken, de volgende keer liep het hele maal niet en speelden we vooral tegen onszelf. Als je eenmaal twee keer op rij gelijk hebt gespeeld, voetbal je met een bepaalde druk. Kennelijk konden we daar niet goed mee omgaan. Vóór de winterstop wonnen we ook onze minde re wedstrijden, in de laatste periode lukte dat niet meer.' De geboren Amsterdammer vindt wel dat zijn ploeg uiteindelijk verdiend kam pioen is geworden. 'We hebben het hele seizoen bovenaan gestaan. Vooral de eer ste seizoenhelft hebben we goed gëspeeld, met maar twee gelijke spelen. We hebben alle punten gepakt die we moesten pakken. Pas op de voorlaat ste wedstrijddag kwam Feyenoord 40 Ajax Magazine langszij, maar dat kwam vooral doordat wij zelf in de laatste fase zoveel punten lieten liggen. Gelukkig is het goed afge lopen, anders hadden we met een enor me kater gezeten.' De middenvelder vindt dat het kampi oenschap vooral te danken is aan een goede teamspirit. 'In het tweede team heb je elkaar heel hard nodig. Het hele seizoen moet je er rekening mee houden dat je soms plaats moet maken voor spe lers van het eerste. Dat is teleurstellend, maar toch moet je er de volgende week weer gewoon staan. De kracht van-het team is dat alle plaatsen steeds goed zijn opgevuld, ook als er jongens van de Al of zelfs de zaterdag meededen. In het veld maakte dat haast geen verschil.' Voor Sahadewsing was 2004-2005 een seizoen met twee gezichten. 'Ik kwam van de Al met een knieblessure, die mijn voorbereiding volledig in de war stuurde. Dat was balen, want juist de voorberei ding is erg belangrijk om goed aan een seizoen te beginnen. Het lijkt dan of je de hele tijd achter de feiten aan blijft lopen. De eerste seizoenhelft wil ik het liefst zo snel mogelijk vergeten.' Hij besloot om tijdens de winterstop zo veel mogelijk door te trainen. Zijn kerst vakantie besteedde Jerginhio aan hard lopen en bezoekjes aan de sportschool. Een goede beslissing, is achteraf geble ken. Waar hij het voor de jaarwisseling moest doen met een enkele invalbeurt, stond hij in het nieuwe jaar de meeste wedstrijden in de basis. 'Ik was eindelijk weer in vorm en heb een aantal lekkere wedstrijden gespeeld. Mijn kracht? Ik heb een goede individuele actie in huis en heb een goed inzicht. Bij Jong Ajax heb ik de afgelopen maanden vooral als controlerende midden- velder gespeeld. Per soonlijke duels win nen en de mensen voor mij voeden. Dat is goed gegaan.' Uitgerekend in de kampioenswedstrijd, waarin Jong Ajax tegen Jong NAC Breda op jacht ging naar een monsterscore, maakte Jerghinio Sahadewsing (als invaller) zijn enige competitietreffer. Met een brede glimlach vertelt hij in het restaurant van de Toekomst achter een kopje thee hoe hij de 4-0 binnen schoot. 'Ik kreeg de bal van I Boukhari. Door zijn loopactie ontstond er een gat op de rand van de zestien. Op snel- heid passeerde ik een verdediger en ik schoot de bal met links in de tou wen. Echt lang kon ik er niet van genie ten, want we moesten snel verder om nog meer goals te maken.' Omdat hij in de rust moest warmlopen, hoorde Jerginhio niet hoe zijn teamgeno ten afspraken om op jacht te gaan naar dubbele doelcijfers. 'Maar ik begreep zelf ook wel dat we er in ieder geval nog een stuk of zeven bij moesten maken. Met die instelling begonnen we aan de tweede helft. We scoorden vrij snel en bleven jagen op meer goals. Maar na twintig minuut viel het stil. Langzamerhand waren we met ons hoofd natuurlijk ook bij die andere wed strijd. Ik heb in het veld niks gehoord, maar ik wist natuur- M lijk wel dat 6-0 of 8-0 nul niet genoeg was.' Na het laatste fluitsig naal waren alle ogen gericht op de zijkant. 'We hoorden eerste dat het 2-1 was geworden voor

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 40