Champagne voor Ajax E2, dat in IJmuiden kampioen werd door een overwinning op Stormvogels/Telstar. Voor Simon Tahamata, samen met Arnold Mühren trainer van de E2, was het het tweede kampioenschap dit seizoen. Een week eerder had de eveneens door de oud-speler getrainde D3 de titel veroverd. Ajax D2 leverde deze voetbaljaargang geen enkel punt in. Met 66 punten uit 22 wedstrijden is de formatie van trainer Sonny Siiooy een superkampioen. In totaal kreeg het team slechts zes doelpunten tegen in de hele competitie. Zelf scoorde het 125 keer. Terecht dus dat de spelers na hun overwinning op concurrent Elinkwijk D1 (dat dit seizoen alleen tegen Ajax punten verloor) een ereronde liepen. Net als de A2 werd de C1 op 16 april in Emmen kampioen. Door een 2-0 overwinning stelden de talenten van trainer Wim Kwakman de eerste plaats veilig. Trainer Cees Boot gaat op de schouders nadat het tweede zaterdagelftal de titel gepakt heeft. Dat gebeurde door een 2-1 overwinning op Zuidvogels, op diezelfde heuglijke 16 april toen ook drie jeugdelftallen kampioen werden. Al op 2 april werd Ajax E1als eerste team, kampioen. Een 3-2 overwinning in de uitwedstrijd tegen TOB was daarvoor voldoende. De door Patrick Ladru getrainde talentjes hadden dus alle tijd om zich voor te bereiden op de ereronde in de Amsterdam ArenA, die zij mochten lopen in de rust van de wedstrijd Ajax - RKC Waalwijk op 7 mei. Bestuurslid technische zaken Klaas Nuninga had in het voorjaar zijn handen vol aan het huldigen van de kampioenen. Hier spreekt hij lovende woorden tot de Ajax-veteranen, die op een slof en een oude voetbalschoen kampioen werden. Het derde jeugdteam dat op 16 april kampioen werd was Ajax D3. De ploeg van trainer Simon Tahamata prolongeerde de titel door een 5-2 overwinning bij OSV. juni 2005 29

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 29