De week van. De ontlading is groot. Van den Brom wordt verrast door Gaston Sangoy en Pierre Tosch die de waterzak over hem leeggooien. Ontknoping De - ruime - week eindigt in Breda. Daar komt de competitie tot een bizarre ontknoping. 'We hadden het niet in eigen hand. We speelden om te winnen en in eerste instantie keken we niet naar een groot aantal doelpunten. Na de eerste helft stonden we met 3-0 voor, maar toen al had het verschil veel groter kunnen zijn. Feyenoord stond ook voor, waardoor wij met iets van 10-0 moesten winnen. We vroegen aan de spelers: "Wat is reeël?" Zij waren het erover eens dat een 6- of 7-0 ruststand ook had gekund. Het zou dus eigenlijk op basis van het doelsaldo kunnen lukken. Nou, toen we dat hardop hadden uitgesproken, konden we de spelers amper in de kleed kamer houden. Ze wilden naar buiten, voetballen. Bij een 6-0 voorsprong voor ons en nog vijftien minuten te gaan, hoorden we dat het 2-0 was geworden voor Feyenoord. Zelf moesten we er dan nog zeven maken. Dan geloof je er niet meer in. Maar PSV - Feyenoord was ongeveer tien minuten later begonnen en na het laatste fluitsignaal in Breda begon voor ons het wach ten. Robert Zwinkels kreeg door dat PSV gelijk had gemaakt, 2-2. Wij stonden al te dansen, terwijl het daar nog niet eens afgelopen was. Bij 3-2 voor PSV trokken we de champagneflessen al open. Gekkenwerk eigenlijk, want er werd in Eindhoven nog altijd gespeeld. Maar we hadden de hoop en het vertrouwen dat het goed zat.' Dat gevoel bedroog niet. Feye noord wierp door de nederlaag de schaal zo in de schoot van Jong Ajax. Voordat de trainer voor de fotograaf moest poseren, werd hij van achteren aangeval len. 'Ik was zelf net zo gek,' geniet Van den Brom nog na. 'Ik had niet gezien dat ze achter me kwamen aanlopen en die waterzak in mijn nek gooiden. Maar van mij mogen ze dat elke keer doen als we kampioen worden!' juni 2005 1 7

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 17