Toernooi Het plezier zie je bij de spelers terug. Ook tijdens het Copa Amsterdam Toernooi dat tijdens Pinksteren bij Blauw Wit werd gespeeld. Ajax trad aan met een gemengd team van A-junioren en spelers van Jong Ajax. 'Dat had vooral met leeftijd te maken. De jon gens van Jong Ajax die mochten spelen, wilden heel graag. Het zijn toch Amsterdamse jongens of ze zitten in een Amsterdams gastgezin. Het toernooi had een geweldige entourage en voor de spelers was het een prachtig podium om aan mensen van de club, familie en vrienden te laten zien wat ze kunnen. Jammer genoeg verloren we de finale van Panathinaikos. Dat was onverdiend, maar het was een mooi toernooi. De datum van het toernooi kwam niet zo goed uit, want op maandag speelden we nog de finale terwijl we dinsdag met Jong Ajax die belangrijke wedstrijd bij NAC moesten spelen. Ik heb voort durend contact gehouden met de jongens, gezegd dat ze rekening moesten houden met dinsdag. Maar ze hebben goed gespeeld en bevestigd dat ze mentaal sterk kunnen zijn.' Ook de A1 Naast trainer van Jong Ajax is Van den Brom sinds half maart ook oefenmeester en coach van de Al. Die vacature kwam vrij toen Danny Blind de overstap maakte naar het eerste elftal. 'Ik was met Arie van Eijden en Danny Blind in gesprek over de invulling van de Al. Zelf heb ik als trainer van Jong Ajax veel te maken met de Al. Aangezien ik tijd over had en Jong Ajax nooit traint of speelt op tijden van de Al, dacht ik dat de beste oplossing misschien wel zou zijn als ik het zelf zou doen. Ik heb toen aan Arie en Danny gevraagd of ze de mogelijkheid overwogen hadden dat ik de Al zou gaan trainen. Binnen tien seconden was het beklonken. Het is goed voor de club, goed met het oog op volgend jaar, want ik krijg zeker vijf jongens van de Al bij Jong Ajax.' Plezier moet uit jezelf komen Bij het Al-elftal hoeft Van den Brom het ook deze week niet alleen te doen. Aron Winter loopt immers stage en Dick de Groot is al dertig jaar jeugdtrainer bij Ajax. Op ontspannen manier leidt de oud-speler van Ajax de trainingen.'Ik moest bij de Al wel een knop omzetten, maar zo groot is het verschil ook weer niet. Ik probeer altijd ontspannen te zijn. Als je vrolijk naar de training komt, leg je al de basis voor een goede dag. Het plezier moet uit jezelf komen.' Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 16