Goed voor je ontwikkeling Personeelsuitje Uitgedunde groep Het werk van een trainer speelt zich niet alleen op het veld af. Ook buiten de lijnen moet veel worden gedaan. Gesprekken voeren is daar een onderdeel van. 'Ik vind ook het werk buiten het veld leuk. Dat is goed voor je ontwikkeling. Eigenlijk ben je in totaal meer tijd kwijt met praten, vergaderen en organiseren dan dat je op het veld staat. Dat geeft aan dat het heel belangrijk is. In het gesprek met Evander hebben we het gehad over de toernooien die hij met Jong Ajax zal spelen en hem het waarom daarvan uitgelegd.' Op woensdag vertrokken drie Ajax-bus- sen met personeel, spelers en trainers naar kasteel Ammersoyen waar negen ploegen elk een speelfilm van vijftien minuten moesten maken. Ook Van den Brom was van de partij. 'Die dag vond ik echt fan tastisch. Ik denk dat de opzet is geslaagd om elkaar beter te leren kennen. Ik was regisseur van mijn filmploeg en vond het vooral ook erg leuk en goed om iedereen eens in een andere rol te zien.' Zo aan het einde van het seizoen is de groep van Jong Ajax flink uitgedund. Dat is niet altijd even gemakkelijk voor de trainer en voorzichtig geeft hij aan dat de kleine trainingsgroep misschien ook een van de redenen is dat het in de laatste fase van het seizoen moeizaam ging. 'We begonnen in juli met een groep van achttien man. Nu bestaat de groep door allerlei oorzaken uit zeven, acht jongens. Je kunt goed met een kleine groep werken, maar automatismen zijn er op die manier moeilijker in te slijten. Dat we minder spelers hebben komt ook door gelukkige omstandigheden, want vier jongens maakten de stap naar de A-selectie (Ryan Babel, Hedwiges Maduro, Rasmus Lindgren en Urby Emanuelson). Twee stapten tussentijds over naar een andere club (Kiran Bechan en Jerold Promes) en twee raakten langdurig gebles seerd (Robin Muller van Moppes en Etienne Esajas). Een voordeel was dat ik de A-jeugd erbij kon betrekken. Ik weet nu ook dat ik volgend seizoen een grotere groep wil overhouden.' juni 2005 1 5

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 15