Ajax contracteert Derk Boerrigter Audi nieuwe sponsor De aftrap Een roep die geldt Rafael van der Vaart (wordt Hamburger) 'Ajax is mijn leven, maar ik heb behoefte aan iets anders.' BN De Stem, 14-05-2005 Danny Blind (is er bijna uit) 'Ik heb niet zoveel stukjes meer nodig om de puzzel compleet te maken.' Algemeen Dagblad, 20-05-2005 Danny Blind (puzzelt verder zonder Van der Vaart) 'Als hij weggaat, is dat een verlies. Dan moet je voor komend seizoen toch op zoek naar 10 tot 12 goals.' Algemeen Dagblad, 20-05-2005 Nigel de Jong (heeft overal fans) 'Houdoe, houdoe. Wat moet ik daarmee, houdoe. Ze komen zeker uit Brabant.' Vrij Nederland, 21-05-2005 Daniël de Ridder (ziet de betrekkelijkheid) 'Als ik me rot voel na een slechte wedstrijd kan ik door de Leidsestraat gaan lopen en daar zal iedereen zeggen dat ik geweldig ben. Dat werkt een uurtje. Maar als ik weer thuiszit en op de televisie de twee kansen zie die ik heb gemist, denk ik alleen maar: wat ben ik toch een sukkel.' Vrij Nederland, 21-05-2005 Rafael van der Vaart (zag zijn droom verstoord) 'Vannacht droomde ik van een mooi afscheid. In die droom werd het heel mooi, maar op het veld leek het lang op een drama uit te lopen.' Het Parool, 23-05-2005 Zdenek Grygera (feliciteert PSV) 'Ik vond dat PSV vorig seizoen al een sterk elftal had, maar ze lieten het in de laatste fase liggen. Daar profiteerden wij van. Dit seizoen zijn ze nog sterker geworden, ze zijn absoluut de terechte kampioen van Nederland. Dit hoort bij het voetbal, soms is de ene club simpelweg beter dan de andere.' Voetbal International, 01-06-2005 Zdenek Grygera (maakt een on-Nederlandse opmerking) 'Ik moet voetballen, niet praten.' Voetbal International, 01-06-2005 Arie van Eijden (weet wat Trabeisi wil) 'Hatem wil volgens mij heel graag bij Ajax blijven. Voor mij is er geen aanleiding om daaraan te twijfelen.' Voetbal International, 01-06-2005 Olaf Lindenbergh (wil terug naar Ajax) 'Ik ben 31dit is mijn laatste kans op zo'n klapper.' Voetbal International, 25-05-2005 Ajax heeft zich versterkt met Derk Boerrigter. De 18-jarige linksbuiten komt per 1 juli 2005 over van FC Twente en tekent voor twee jaar bij de Amsterdamse club. Derk Boerrigter (geboren op 16 oktober 1986) wordt toegevoegd aan het Jong Ajax van trainer John van den Brom. Sinds kort komt Boerrigter uit voor Oranje onder 19 jaar. De linksbuiten stond in de belangstelling van enkele Nederlandse en Duitse topclubs. Boerrigter, die met voetballen begon bij Quick '20 uit Oldenzaal en sinds zijn twaalfde jaar bij FC Twente speelt, sluit zich aan bij Jong Ajax als de Amster damse Beloften na de zomerstop de training hervatten. Ajax heeft het contract met Hans Vonk verlengd. De 35-jarige keeper, die vorig jaar transfervrij overkwam van SC Heerenveen, blijft nog een jaar aan de club verbonden. Hans Vonk speelde dit seizoen 23 officiële wed strijden in Ajax 1. In de Hollland Casino Eredivisie stond hij 19 keer onder de lat, in de UEFA Champions League twee maal en ook in de Amstel Cup verdedigde de Zuid-Afrikaanse international het doel van Ajax twee keer. 'Ik heb het hier erg naar mijn zin,' verklaarde een tevreden Hans Vonk na zijn verlenging. 'Ik ben veel aan spelen toegekomen. Of dat volgend jaar ook zo is, zal nog moeten blijken. Maarten Stekelenburg en Bogdan Lobont zijn namelijk dit jaar weer sterker geworden.' Ajax heeft met verdediger Niklas en keeper Henrik Moisander overeenstem ming bereikt over een contractverlenging van een jaar. Het contract van de broers loopt nu tot en met 30 juni 2006. De tweeling (geboren op 29 september 1985) is afkomstig van TPS Turku uit Finland. Beiden speelden afgelopen seizoen in het Beloftenelftal van trainer John van den Brom. Ajax heeft met Emmanuel Boakye overeenstemming bereikt over zijn con tract. Boakye heeft een contract onder tekend dat met terugwerkende kracht ingaat op 1 januari 2005 en loopt tot en met 30 juni 2006. Boakye, die sinds de BI in de jeugdopleiding van Ajax speelt, maakt op dit moment deel uit van de selectie van Jong Ajax. Ajax heeft overeenstemming bereikt met Pon's Auto mobielhandel BV, de importeur van onder andere Audi in Nederland. Het nieuwe sponsorcontract gaat in op 1 juli 2005 en loopt in principe voor een periode van vier jaar. Na de ondertekening van het contract ontving Arie van Eijden een sportief miniatuur model uit handen van directeur Audi van Pon's Automobielhandel Edwin Meijerman. Emmanuel Boakye kopt Jong Ajax tegen Jong RKC r tekende zijn eerste contract bij Ajax. r 2-1De 20-jarige Ghanees Derk Boerrigter en zijn zaakwaarnemers Sjaak Swart en Soren Lerby zijn trots op de overgang naar (Jong) Ajax. juni 2005 11

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 11