Ajacieden presteren goed in nationale teams Blij met Blind Danny Blind begon op 14 maart 2005 aan de uitdaging om op verzoek van Ajax per direct aan de slag te gaan als hoofdtrainer van Ajax. Gezien het zware programma dat Ajax voor de boeg had, was dit voorwaar geen eenvoudige taak. Na een moeizame start tegen PSV en SC Heerenveen wisten de Ajacieden onder leiding van Blind en zijn staf in de thuiswedstrijd tegen Willem II de eerste punten te veroveren. De ploeg uit Tilburg werd met 2-0 verslagen. De tweede overwinning onder hoofdtrainer Blind was tevens een bijzonder fraaie. Met dominant voetbal won Ajax overtuigend van AZ (4-2). Feyenoord De daaropvolgende overwinning op Feyenoord was sportief gezien ook een geweldige prestatie. Hoewel Ajax hierdoor de tweede plaats op de ranglijst overnam van de Alkmaarders, had de overwinning een nare bijsmaak. Ernstige ongeregeldheden ontsierden de goede prestatie van onze club. Op dit moment van schrijven is het nog niet mogelijk te achterhalen waarom het precies misging en waar en door wie fouten zijn gemaakt. Het audit-team voetbalvandalisme onder leiding van mevrouw Vliegenthart is verzocht om zo spoedig mogelijk een uitgebreid onderzoek te starten en met een duidelijke rapportage te komen. Ajax zal het audit-team voetbalvandalisme alle medewerking verlenen om met een analyse te kunnen komen. Naar aanleiding van deze rapportage worden door Ajax de nodige maatregelen genomen. Technisch directeur en hoofd opleidingen Wij hopen binnenkort een hoofd opleidingen te kunnen presenteren. De technisch directeur laat nog wat langer op zich wachten. We willen iemand die niet meer op het veld wil staan en die personen zijn lastig te vinden. De nieuwe TD zal zich tevens moeten conformeren aan een zittende trainer en aan het hoofd opleidingen. Het belangrijkste is echter dat de nieuwe TD een brug moet vormen tussen de Toekomst en de ArenA. Verder is het zaak dat hij de hoofdcoach de ruimte geeft. Ik ben ervan overtuigd dat we een geschikte man vinden. Mijn pensioen Als vroegere werknemer van Shell had ik gepland om rond mijn zestigste te stoppen met werken. Die regeling had ik later ook bij de KNVB en bij de onderhandelingen met Ajax in 2000 heb ik gesteld dat die bepaling één op één werd overgenomen. Het zijn vijf verschrikkelijk mooie en intensieve jaren geweest. Lang geleden, in 1977 ben ik begonnen als bestuurslid bij Ajax. Dat was een tijd van werken en daarnaast, overdag en 's avonds, dingen voor de club doen. Mijn dagen begonnen om half zeven 's ochtends en eindigden om elf uur 's avonds. Dat ritme is altijd door blijven gaan. Altijd met veel plezier. Toen ik in oktober 2000 werd teruggevraagd bij Ajax was dat voor mij geweldig. Nu maak ik met een glimlach mijn werk hier af, maar het is wel goed om vast bekend te maken dat ik er per 1 april 2006 mee ophoud. In vijf jaar tijd twee keer kampioen, drie keer deelname aan de Champions League, een keer de supercup en een keer de beker. Dat is een prestatie waar ik trots op ben. Ik reken erop dat de Raad van Commissarissen een capabele opvolger voor mij zal vinden. Tot die tijd ben ik er nog gewoon met de maximale inzet. In het paasweekeinde en op woensdag 30 maart kwamen verschillende Ajacieden uit voor hun land. Een van de meest aansprekende duels was de wedstrijd tussen Nederland en Roemenië. Ryan Babel debuteerde in dat duel, waarin Bogdan Lobont en oud-Ajacied Cristian Chivu namens de thuisploeg meespeelden, met een doelpunt. De Ajax-aanvaller viel in de 23ste minuut in voor de geblesseerde Arjen Robben en be paalde in de 90ste mi nuut de eindstand op 0-2. Ook Hedwiges Maduro maakte zijn debuut. Rafael van der Vaart bleef op de bank en Wesley Sneijder en John Heitinga zaten op de tribune. Rafael van der Vaart moest het in Oranje doen Van der Vaart kreeg in meteen invalbeurt tegen Armenië. het duel tegen Armenië wel speeltijd van bondscoach Marco van Basten. Pas bij een 2-0 voorsprong, wat tevens de eind stand was, wisselde Van Basten middenvelder Landzaat voor Van der Vaart. Ryan Babel maakte eveneens in de 50ste minuut zijn opwachting, als vervanger van Romeo Castelen. Angelos Charisteas deed van zich spreken in de wedstrijd te gen Oekraïne. De Griek scoorde op woensdag 30 maart met zijn hoofd het eerste doelpunt. Griekenland won met 3-1. Vier dagen daarvoor won Griekenland ook al het WK-kwalificatieduel tegen Georgië met 1-3. Nicolae Mitea, die tegen Nederland niet in actie kwam, scoorde maar liefst twee keer tegen Macedonië (2-1). Steven Pienaar scoorde ook. Hij tilde Zuid-Afrika tegen Uganda naar 2-1. Een zevenklapper was er voor Hatem Trabelsi. Hoewel de verdediger niet zelf scoorde, liet Tunesië weinig heel van Malawi (7-0). Julien Escudé vloog donderdag 24 maart hals over kop naar Frankrijk om zich voor het eerst in zijn carrière bij het na tionale elftal te voegen. Helaas kreeg Escudé noch tegen Zwitserland noch tegen Israël speelminuten. In Boekarest verloren Nigel de Jong en Daniël de Ridder met 2-0 van Jong Roemenië, de koploper in groep 1. Ook tegen Jong Armenië in Tilburg wilde het niet lukken. Jong Oranje, met op doel Kenneth Vermeer (die wegens een blessure van voormalig Ajacied Boy Waterman aan de selectie was toege voegd), kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Dan deed Tom de Mul met Jong België het beter. De Belgische buitenspeler won zijn beide duels met het Belgische beloftenelftal. De rechtsbuiten van Jong Ajax scoorde dinsdagavond in het met 0-4 gewonnen duel in San Marino. Omdat België ook de wedstrijd tegen Bosnië-Herzegovina won (2-1), neemt De Mul met zijn ploeg de eerste plaats in de groep in. Behalve Tom de Mul kwam ook de aan RKC verhuurde Ajacied Thomas Vermaelen in actie. Hij speelde een helft tegen Bosnië-Herzegovina De Toekomst Onze Ajax-jeugd heeft de toekomst. Afgelopen maand heeft Ajax met zes jeugdspelers van onze eigen jeugdopleiding overeenstemming bereikt over hun contract. Uiteraard zullen we ook een aantal contracten niet verlengen. De doorstroming van talenten is dit jaar indrukwekkend met Ryan Babel en Hedwiges Maduro, die direct een plaats in de selectie van Oranje veroverden. Maar ook in de zeer nabije toekomst staat onze gedegen jeugd opleiding garant voor de aanvoer van nieuwe talenten. Daarnaast heeft Ajax het Armeense jeugdtalent Edgar Manucharyan gecontrac teerd voor drie jaar. Een goed voorbeeld van het succes van onze jeugdopleiding zijn de vroege kampioenschappen van Ajax F1, E1, D3, C1 en A2. Ajax is trots op deze teams, hun trainers en begeleiders. De D3 van trainer Simon Tahamata is een van de vijf Ajax-jeugd- elftallen die de titel al konden vieren. 8 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 8