Wesley Sneijder geeft @ntwoord Balen dat het dit seizoen niet lukt, maar denk je dat het volgend seizoen weer helemaal goed komt? Jacco, Voorthuizen Het is duidelijk dat het nu niet lukt, maar ik denk dat we met het hele team vertrouwen hebben in het feit dat het volgend seizoen weer hele maal goed komt. Je ziet dat het het nu al beter gaat, en we hopen deze lijn door te trekken. Wat was je mooiste doelpunt ooit? Jonas, Zoeterwoude Mijn doelpunt thuis tegen PSV vorig jaar. We stonden 1-0 achter, ik werd op het middenveld aangespeeld, door Maxwell geloof ik. Ik draaide open en schoot van twintig, vijfen twintig meter om de keeper heen, in de korte hoek. Die was wel mooi. Ben je zenuwachtig voor een wedstrijd? Jeanpaul Latour, Maren-Kessel Ik ben altijd zenuwachtig voor een wedstrijd, gezonde spanning noe men ze dat. Ik denk dat dat alleen maar goed is, dan ben je goed met de wedstrijd bezig. Op het moment dat ik het veld op kom voor de war- ming-up, komen ook de kriebels. Ik kijk dan om me heen en omdat het altijd prachtig is voor Ajax te spelen ben je ook wat zenuwachtig. Maar zodra het fluitsignaal klinkt, is die spanning weg. Ben je tevreden over je eigen prestaties dit seizoen? Frank Ebbers, Emmeloord Nee. Dit seizoen is heel matig, zeker als je het vergelijkt met vorig sei zoen. Het heeft ook te maken met de mindere teamprestatie, we waren niet goed in vorm, ik ook niet. Ik denk dat die vorm nu langzaam begint terug te komen en dat is wel een lekker gevoel. Je merkt dat het zelfvertrouwen weer terugkomt bij iedereen. Je hebt nu onder veel trainers gewerkt, wie vond je de leukste/de beste? Sandra Wijnhoven, Blitterswijck Ik heb een aantal jeugdtrainers gehad. De trainer die ik nu weer heb, heb ik in de Al ook een jaar meegemaakt en ik weet precies wat hij bedoelt met bepaalde dingen. Ik heb in de Al prima met Danny Blind gewerkt en ben onder zijn lei ding als voetballer volwassen ge worden. Ik vind het nu ook heerlijk samenwerken. Zijn oefenstof ligt mij wel, veel passen en trappen en afwerken. Wie zou je weieens willen ontmoeten en waarom? Maartje Jaegers, Oploo José Maurinho. Ik zou weieens wil len weten hoe hij in het dagelijks leven is. Op het veld lijkt hij erg arrogant, dat maakt hem wel speci aal. Denk je dat Ajax volgend seizoen weer mee kan doen om de titel? En wat moet er dan veranderen bij Ajax? Blijf jij volgend seizoen bij Ajax? Dennis Boogh, Lelystad Ja, ik denk het wel. Momenteel hoeft er niet zoveel te veranderen, ik hoop dat we de lijn van de laatste weken kunnen doortrekken. Als wij het vertrouwen weer terugkrijgen en de supporters blijven achter ons staan, moet het komend seizoen helemaal goed komen. Ik denk dat ik volgend seizoen nog bij Ajax speel, ik heb een contract tot 2007. Ik zit zelf op voetbal, heb je nog tips watje het beste op het middenveld kan doen? Francisca, Visvliet Je moet proberen een schakel te zijn tussen aanval en verdediging. Je moet veel loopwerk verrichten en zorgen dat je de derde man bent achter de spitsen op sommige momenten, zodat je aanspeelbaar Via een e-mail aan de Ajax-website kon je deze maand een vraag stellen aan Wesley Sneijder. De middenvelder nam de tijd om een aantal geselecteerde vragen te beantwoorden. bent en altijd een driehoekje kunt vormen. Wat was je mooiste moment tot nu toe op het veld? Paulien, Oosterhout Het kampioenschap vorig seizoen tegen NAC, na de wedstrijd op het veld. Het was mijn eerste kampioen schap met het grote Ajax. We had den een zeer jonge groep en het werd uitbundig gevierd. Als je ooit nog eens bij Ajax weggaat, en je zelf mocht kiezen, bij welke club zou je dan heel graag gaan voetballen? Carolien Zaagman, Westdorpe Barcelona vind ik een mooie club. Het stadion, de sfeer en de ploeg momenteel spreken me aan. En het shirt vind ik fantastisch. Ik ben net als jij niet zo groot, heeft dit voor- of nadelen met voetballen? Kevin de Wolf, Dieren Ik kan eigenlijk alleen maar voorde len opnoemen. Lange jongens hebben vaak moeite met kleine behendige spelers, dat is moeilijk te verdedigen. Dat je klein bent hoeft niet te betekenen dat je minder duel kracht hebt, want je kunt op tech niek ook een duel winnen. Het enige nadeel is dat je een kopduel verliest van iemand die bijvoorbeeld twee meter is. Maar dat is logisch. Wat doe je naast voetballen graag? Laurie, Blaricum Af en toe ga ik 's avonds golfen, dat vind ik wel leuk. Verder rust ik veel uit en wacht ik tot ik weer moet voetballen! Is het moeilijk om als zo'n bekende voet baller te leven en over straat te gaan? Rik Walschot, Naarden Dat gebeurt langzaam. Bij je debuut ben je nog niet zo bekend, dat wordt meer als je ook voor Oranje gaat spelen en dan kom je in een fase waarin de schijnwerpers op jou gericht zijn. En dan word je overal herkend, het is een proces. Soms worden me nare dingen toegeroe pen, daar reageer ik niet op. Maar als kinderen naar me toekomen voor een handtekening of een fotootje voel ik een bepaalde trots. Wie was jouw voetbalidool vroeger? Nikki, Sittard Ik was helemaal weg van Gullit, Rijkaard en van Van Basten. Van hen had ik foto's op mijn kamer en stenen beeldjes. Kun jij me uitleggen hoe ik een vrije trap het best kan nemen? Fabian, Zutphen Het ligt een beetje aan de situatie op het veld. Als je op doel schiet moet je zorgen dat je de bal met de binnenkant van je wreef raakt, zodat-ie snel daalt als-ie over de muur is. Als je de bal voor de goal brengt, moet je hem op dezelfde plek raken, maar dan wat korter zodat-ie wat langer blijft zweven en pas op het laatste moment valt. Had je de uitslag tegen AZ verwacht? Guillermo, Amsterdam De uitslag van 4-2 niet zozeer, maar ik had wel verwacht dat we zouden winnen. We weten hoe we AZ moe ten bespelen, zij hebben een zwaar programma met Europees voetbal en zware competitiewedstrijden. Wanneer is jouw carrière geslaagd? Jelle, Wormerveer Als ik gezond kan blijven voetballen tot ik een jaar of vijfendertig ben. Dan zou ik ergens willen afbouwen en ik hoop dat ik dan terug kan kij ken op een aantal mooie prijzen en dat ik het goed naar mijn zin gehad heb. 82 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 82