Rinus Michels indrukwekkend herdacht Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - PSV op 20 maart vond een indrukwekkende ceremo nie plaats ter nagedachtenis van Rinus Michels. De oud-speler en -trainer van Ajax, sinds 2000 erelid van de club, overleed op 3 maart 2005 op 77-jarige leeftijd. Voor de wedstrijd werden op de videoschermen stilstaande en bewegende beelden vertoond uit de lange en rijke loopbaan van 'de vader van het Nederlandse voetbal'. Tal van spandoe ken in het stadion getuigden van de grote populariteit die 'de Generaal' genoot. Op de tonen van 'You'll Never walk Alone' kleurden de supporters de gehele noordzijde van de ArenA zwart en verschenen op het zwarte vlak in wit geboorte- en sterftejaar van Rinus Michels: 1928-2005De spelers van Ajax en PSV werden bij het betreden van het veld voorafgegaan door twee jeugdspelers die een uitvergroting van een foto meedroegen die Michels toonde in een typerende houding, ontspannen leunend op de bakstenen dug-out in de Meer. De foto werd over de middenlijn naar de lange zijde gebracht. Ook achter het doel aan de zuidzijde was een, geschilderd, portret van Michels geplaatst. De bloemen die normaal het publiek in gegooid worden, werden door de spelers bij de portretten gelegd. Na enkele woorden van Johan Neeskens (speler onder Michels bij Ajax en Barcelona in de jaren zeventig) volgde een imposante minuut stilte. Er werd geen Ajacied van de Wedstrijd gekozen. Rinus Michels werd uitgeroepen tot

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 7