Na winst op AZ kan de blik weer omhoog Klassieker in slotfase toch voor Ajax Ajax compleet Ajax - AZ Nigel de Jong: 'In de jeugd heb ik in de spits gestaan en dat is vandaag van pas gekomen' Feyenoord - Ajax Hedwiges Maduro: 'We hebben ons teruggevochten en wonnen uiteindelijk terecht' fotografie Louis van de Vuurst Met fris en gretig spel wist Ajax in eigen huis het publiek zeer positief te verrassen. Na de nederlagen tegen PSV en SC Heerenveen en het voorzichtige herstel tegen Willem II werd AZ met bij vlagen bril jant spel naar een 4-2 nederlaag gespeeld. 'Dit resultaat hadden we nodig om met een schuin oog omhoog te kunnen blijven kij ken,' aldus Danny Blind. Bij Ajax keerde Julien Escudé terug na een schorsing. De Fransman trad aan met de aanvoerdersband om omdat Zdenek Holland Casino Eredivisie I Zondag 10 april 2005 - Amsterdam ArenA - 49.882 j Scheidsrechter: Dick van Egmond Ajax-AZ 4-2 (2-1) Scoreverloop: 19. Nigel de Jong 1 -0,38. Robin Nelisse 1 -142. Nigel de Jong 2-151Wesley Sneijder 3-162. Steven Pienaar 4-1 88. Tarik Sektioui 4-2 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé I Maxwell; Nigel de Jong, Hedwiges Madura, Wesley Sneijder j (65. Rafael van der Vaart); Steven Pienaar (79. Urby Emanuelson), Ryan Babel, Nicolae Mitea (84. Nourdin Boukhari) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, John Heitinga, YannisAnastasiou, Daniël de Ridder Al Henk Timmer; Jan Kromkamp (37. Kew Jaliens), Olaf j Lindenbergh, Barry Opdam, Tim de Cler; Denny Landzaat I Barry van Galen (67. Adil Ramzi), Michael Buskermolen; Tarik Sektioui, Robin Nelisse, Kenneth Perez (67. Stein Huysegems) Coach: Co Adriaanse j Niet ingezet: Theo Zwarthoed, Ron Vlaar, Tom Zoontjes, Ali Elkhattabi Ajacied van de wedstrijd: Nigel de Jong Grygera John Heitinga uit de basis hield. Ajax zette AZ vanaf het eerste fluitsignaal vast, met een hoofdrol voor Steven Pienaar en Nigel de Jong. De Jong mocht van Blind starten en hield daardoor Rafael van der Vaart uit de basis. Dat vertrouwen betaalde de Amsterdammer in klinkende munt terug. In de zesde minuut kon AZ-doelman Henk Timmer de goede kopbal van De Jong nog redden, maar de middenvelder dook in de negentiende minuut weer voor Timmer op. Nu was de gewezen Ajacied kansloos, 1 -0. Die stand was meer dan terecht, want de thuisploeg liet de gasten niets toe. Blind kreeg wat hij verlangde. De spelers dach ten vooruit en bouwden op de juiste momenten rustperiodes in. Hans Vonk kreeg derhalve lang niets te doen; verder dan een vrije trap of een cor ner kwamen de Alkmaarders niet. Tot Ajax na een half uur toch wat terugzakte en AZ enigszins uit de schulp kroop. Hedwiges Maduro hielp de gasten een handje door de bal te verspelen aan Lindenbergh. Diens pass bereikte Robin Nelisse en de centrum spits klopte Vonk, 1 -1Volkomen onnodig, maar lang duurde het niet. Wederom was het Nigel de Jong die met zijn tweede goal Ajax op de verdiende voorsprong zette bij rust, 2-1. Het breekpunt kwam bij 3-1. Wesley Sneijder krulde uit een vrije trap de bal prachtig langs de muur en Timmer. 'Daarna hebben we het goed uitgespeeld,' compli menteerde Blind zijn ploeg. De trainer keek gerustgesteld en rustig toe hoe Nicolae Mitea na een dik uur spelen goed doorging op links en de bal panklaar voor Pienaar klaarlegde, 4-1Zes minuten voor tijd gun de hij de kleine Roemeen een publiekswis- sel. Dat het nog 4-2 werd, was eigenlijk een smetje op de goede prestatie van Ajax. maar schoot tegen de doelman aan. Omdat Ajax in overtal in de zestien meter ver keerde, had Trabelsi de tijd om de bal breed te leggen op de inkomende Hedwiges Maduro. Het Ajax-talent aarzelde niet, bleef koel en schoot Ajax voor de tweede keer in zijn prille carrière naar winst, 2-3. Door het gelijkspel van AZ later op de middag, stond Ajax in elk geval tot woensdag tweede. Holland Casino Eredivisie 4 Zondag 17 april 2005 - Stadion Feyenoord, Rotterdam - 48.000 j Scheidsrechter: René Temmink Feyenoord - Ajax 2-3 (0-0) Scoreverloop: 48. Salomon Kalou 1 -0,57. Nigel de Jong 1 -1 l 80. Dirk Kuyt 2-187. Zdenek Grygera 2-2, j 90+1Hedwiges Maduro 2-3 Feyenoord: Gabor Babos, Alexander Östlund, Karim Saïdi, Cory Gibbs, Bruno Basto; Romeo Castelen, Hossam Ghaly (12. Sebastian Pardo) (77. Edwin de Graaf), Shinji Ono, Bart Goor Dirk Kuyt, Salomon Kalou Coach: Ruud Gullit I Niet ingezet: Zbigniew Malkowski, André Bahia, Danko Lazovic, j Leonardo, Gianni Zuiverloon Ajax: Hans Vonk, Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé Maxwell; Nigel de Jong, Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder j (83. Nourdin Boukhari); Steven Pienaar (88. Yannis Anastasiou), J Ryan Babel, Nicolae Mitea Coach: Danny Blind j Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, John Heitinga, Tomas Galasek, 1 Tom de Mul, Urby Emanuelson Maxwell in een verbeten duel met Barry van Galen. Nigel de Jong brengt Ajax na de openingstreffer van De aanloop naar de immer beladen Klassieker Feyenoord - Ajax was chaotisch. Tegenstrijdige berichten over de ongere geldheden rond het stadion bereikten de mensen in de Kuip. Door alle toestanden rond de supporters besloot men in elk geval de aftrap een kwartier uit te stellen. Toen Ajax voor het eerst de bal liet rollen, zat er geen Ajax-fan in de vakken. Burgemeester Opstelten van Rotterdam had de opdracht gegeven ze terug te sturen naar Amsterdam. Vanaf het eerste balcontact was al te zien dat Ajax de betere ploeg zou zijn en dat er mis schien wel een mooi resultaat in zou zitten. Alleen gaf het scorever- Kalou weer op gelijke hoogte. |(Jop 0en he0| ander aanzien. Want het was namelijk Feyenoord dat - hoewel de ploeg snel in de wedstrijd een van zijn betere spelers, Hossam Ghaly, kwijt was geraakt na een kopduel met Bruno Basto - de score opende. Salomon Kalou verschalkte Hans Vonk, 1 -0. Lang hoefde Ajax niet tegen die achterstand aan te kijken, want met een fraaie treffer bracht Nigel de Jong de Amsterdammers op gelijke hoogte. Ajax overheerste en het leek een kwestie van tijd te zijn voordat het verschil in klasse ook in de stand tot uitdrukking kwam. Maar Feyenoord heeft spelers die zich van de malaise van hun team en zichzelf op som mige momenten niets aantrekken. Dus scoorde Kuyt, nadat de ploeg door de eigen fans minutenlang was uitgefloten, de 2-1 Omdat er nog maar tien minuten waren te spelen, zou Ajax waarschijnlijk onverdiend schade oplopen. Maar zo ver kwam het niet. Drie minuten voor tijd volleerde Zdenek Grygera de verre bal van Hatem Trabelsi prachtig in de bovenhoek bij Gabor Babos, 2-2. In blessu retijd bediende invaller Yannis Anastasiou met een fluwelen trap Nourdin Boukhari. De Marokkaan kon alleen op Babos af, mei 2005 79

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 79