Weer geen winst in Friesland Danny Blind verdient eerste punten Ajax compleet SC Heerenveen - Ajax Charisteas: 'Ik ben niet blij. We hebben een belangrijk duel verloren en ik ben geblesseerd' Ajax - Willem II Danny Blind: 'Ik heb vanavond goede dingen gezien en slechte. Een van die goede dingen was het spel van Hedwiges Maduro' fotografie Louis van de Vuurst Het zit de nieuwe trainer Danny Blind in de eerste wedstrijden bepaald niet mee. Was Ajax bij zijn debuut tegen PSV volslagen kansloos, tegen SC Heerenveen had er een andere uitslag op het scorebord kunnen staan dan de uiteindelijke 2-1 nederlaag. Maar ongelukkige momenten pakten de sastreus uit. En zo staat Blind nog altijd op nul punten uit twee wedstrijden, met de zware duels tegen AZ en Feyenoord in het verschiet. Toch was in het Abe Lenstra Stadion het eerste wapenfeit voor Ajax, dat speelde met doelman Hans Vonk (want ervaring en rust Holland Casino Eredivisie Zaterdag 2 april 2005 - Abe Lenstra Stadion, Heerenveen - 21.000 Scheidsrechter: Dick Jol SC Heerenveen-Ajax 2-1 (0-1) Scoreverloop: 34. Angelos Charisteas 0-162. Marcel Selp 1 -1 87. Georgios Samaras 2-1 SC Heerenveen: Brian Vandenbussche; Said Bakkati, Petter Hansson Marcel Seip, Jeroen Drost; André Hanssen, Marcel Breuer, Daniel Hestad; UgurYilderim (85. Yuri Rose), Klaas Jan Huntelaar (69. Georgios Samaras), Lasse Nilsson (79. Victor Sikora) Coach: Gert Jan Verbeek Niet ingezet: Sven Taberima, Hannu Haarala, Thomas Prager, Joey van den Berg Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (72. Nigel de Jong), Hedwiges Madura, Rasmus Lindgren; Maura Rosales (80. Daniël de Ridder), Angelos Charisteas (65. Nicolae Mitea), Ryan Babel Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Zdenek Grygera, Nourdin Boukhari is op dit moment belangrijk voor het team, aldus Blind) en een nieuw middenveld. Wesley Sneijder was namelijk geschorst en spelen met Rafael van der Vaart was een te groot risico met oog op diens hamstring klachten. Rasmus Lindgren verving Van der Vaart aan de linkerkant en Steven Pienaar nam de honneurs waar op de plek van Sneijder. Nadat de taken tussen Pienaar en de andere middenvelder Hedwiges Maduro anders waren verdeeld - Maduro pakte loopwonder Daniel Hestad op de Ajax-helft over van Pienaar - ging het beter met Ajax dan in het begin van het duel. Na ruim een half uur spelen drukte Ajax dat overwicht uit in de openingstreffer. Mauro Rosales trok strak voor, Angelos Charisteas was zijn man te snel af en scoorde met een fraaie halve volley de 0-1 Die voorsprong nam Ajax de kleedkamer mee in. In het kwartiertje rust probeerde Blind zijn team bij te sturen en te waar schuwen voor de kracht van Heerenveen, want hij had gezien dat zijn spelers met een verkeerde gedachte aan het voetballen waren. 'Juist in dit soort wedstrijden, als je weet dat Heerenveen bij een achter stand opportunistischer gaat spelen, moet je vooruit denken. Wij voetbalden te veel achteruit.' Prompt kreeg Ajax in de tweede helft het deksel op de neus. Dat gebeurde in de 62ste minuut bij een corner vanaf links. De Ajacieden grepen onvoldoende in, waardoor verdediger Marcel Seip zijn voet achter de bal kon zetten en de 1 -1 kon sco ren. Daarna lukte weinig meer bij Ajax. Blind moest Charisteas gedwongen wisse len voor Nicolae Mitea vanwege een enkelblessure, haalde Pienaar naar de kant voor Nigel de Jong en bracht Daniël de Ridder voor Rosales. De omzettingen leken hun vruchten af te werpen, maar niets was minder waar. Mitea en Babel misten kleine mogelijkheden, terwijl bij Heerenveen invaller Georgios Samaras wel scoorde. De van Ajax gehuurde Victor Sikora zorgde voor balverlies bij Daniël de Ridder, Samaras liep vervolgens door en dompelde Ajax in rouw, 2-1 Na twee nederlagen boekte Danny Blind zijn eerste winst als trainer van Ajax. Willem II werd in de Amsterdam ArenA met 2-0 verslagen. Het werk van Blind en zijn assistenten Gerard van der Lem en Ruud Krol tijdens de week voorafgaand aan het duel begon tegen de Tilburgers zijn vruch ten af te werpen. Vleugelaanvallers Mauro Rosales en Nicolae Mitea, die door de technische staf tijdens de trainingen regel matig apart werden genomen, combineer den Ajax naar een voorsprong in de twin tigste minuut. Rosales gaf goed voor vanaf de rechterkant en de kleine Mitea mocht verrassend genoeg vrij inkoppen: 1-0. Zo af en toe liet Ajax fris voetbal zien, al verliep niet alles nog vlekkeloos. Hatem Trabelsi en Hedwiges Maduro, de uitblin ker aan de kant van Ajax deze donderdag avond, kregen kansen om Ajax al voor rust naar een grotere voorsprong te tillen, maar de Ajacieden waren niet scherp voor het doel van keeper Oscar Moens. Blind: 'We vergaten de verlossende 2-0 te maken die dit team nodig heeft. Een 1 -0 voorsprong is niet voldoende voor dit elftal om de wedstrijd rustig uitte spelen.' Daardoor bleef Willem II nog enigszins in de wedstrijd, zonder overigens uitgespeel de kansen te creëren. Ajax was echter af en toe wat slordig achterin, zodat een tegentreffer op de loer lag. Een kwartier voor tijd moest Blind, deels noodgedwon gen door een blessure van Rosales, enkele omzettingen maken. De invallers Maxwell (niet in de basis omdat hij te laat in het stadion arriveerde) en Nourdin Boukhari zorgden voor wat extra dreiging maar Ajax bleef onzuiver afwerken. Toch werd het nog 2-0 en dat was gezien de veldverhou- dingen meer dan verdiend. Uit een vrije trap van Wesley Sneijder kopte spits Ryan Babel in de laatste minuut de 2-0 binnen. Holland Casino Eredivisie Donderdag 7 april 2005 - Amsterdam ArenA - 45.216 Scheidsrechter: Kevin Blom Ajax - Willem II 2-0 (1-0) Scoreverloop: 20. Nicolae Mitea 1-0,90. Ryan Babel 2-0 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, John Heitinga Zdenek Grygera, Nigel de Jong; Steven Pienaar (74. Maxwell), Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder; Mauro Rosales (74. Nourdin Boukhari), Ryan Babel, Nicolae Mitea Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Rafael van der Vaart, Yannis Anastasiou, Daniël de Ridder, Urby Emanuelson Willem II: Oscar Moens; Frank van der Struijk, Frank van Mosselveld, Raymond Victoria (57. Nuelson Wau), Arvid Smit (80. Iwan Redan), Sven Delanoy, Tom Caluwé Kemy Augustien; Jatto Ceesay (78. Hans Denissen), Martijn Reuser, Kevin Bobson Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Peter Zoïs, Christophe Lepoint, Marko Kolsi, Arjan Swinkels Ajacied van de wedstrijd: Hedwiges Maduro Hans Vonk is tegen zijn vorige club kansloos als Seip van dichtbij de gelijkmaker binnenschiet. De Ajax- defensie is verslagen. i mei 2005 77

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 77