Maduro en Lobont beslissend in hectisch Nijmegen Doemscenario bij debuut Danny Blind NEC - Ajax Ruud Krol: 'Wij hadden het geluk aan onze zijde' Ajax - PSV Danny Blind: 'De doelstelling om Champions- Leaguevoetbal te halen is nu moeilijker te realiseren' Dat het moeilijk zou worden tegen NEC voorspelde interim-trainer Ruud Krol twee dagen voor de wedstrijd al. Dat hij zozeer gelijk zou krijgen, betreurde hij achteraf. Maar uiteindelijk mocht hij na een hecti sche middag zijn handen dichtknijpen met de 0-1 zege. De belangrijkste gebeurtenis vond halver wege de tweede helft plaats. Maarten Stekelenburg raakte geblesseerd en werd vervangen. De blessure van Stekelenburg betekende dat alweer de derde eerste keeper van het seizoen moest afhaken. Nadat Bogdan Lobont in oktober 2004 tegen PSV aan zijn knie geblesseerd was geraakt op het moment dat hij eerste kee per was, volgde Hans Vonk enige weken geleden. En nu dus Stekelenburg. Het zag er echter op het moment dat hij buiten bewustzijn op het veld lag ernstiger uit dan nader onderzoek later uit zou wijzen. Stekelenburg had slechts een lichte hersenschudding. Het was sowieso de wedstrijd van de keepers. In de eerste helft redde de Ajax- keeper tot twee keer toe uitstekend op inzetten van Romano Denneboom. Ajax bleek het de winnende treffer en dat was evenzeer de verdienste van invaller Bogdan Lobont. Die zag zeven minuten nadat hij onder de lat had plaatsgenomen, Rob Wielaert tegenover zich staan om aan te leggen voor een strafschop. De keeper anticipeerde uitstekend en ranselde de bal zelf was vooral via Hatem Trabelsi gevaar lijk geweest en Dennis Gentenaar hoefde ook eigenlijk alleen op een venijnig schot van de Tunesiër handelend op te treden. In de tweede helft moest de doelman van NEC vaker aan de bak. Al in de 52ste minuut was de uitdaging groot toen Ajax van de Belgische scheidsrechter Van De Velde een strafschop kreeg. Hatem Trabelsi was in volle vaart geblokkeerd en Van De Velde wees naar de stip. Wesley Sneijder zag zijn inzet gekeerd door Dennis Gentenaar. Maxwell schoot echter opnieuw binnen en weer kaatste de bal terug het veld in. Hedwiges Maduro stond op de juiste plaats en schoof de openingstreffer binnen, 0-1. Uiteindelijk uit de goal. Na die redding voerde NEC de druk op, maar Ajax bleef op de been. Holland Casino Eredivisie Zondag 13 maart 2005 - De Goffert, Nijmegen -12.000 Scheidsrechter: Joeri Van De Velde (Bel) NEC-Ajax 0-1 (0-0) Scoreverloop: 52. Hedwiges Maduro 0-1 NEC: Dennis Gentenaar; Muslu Nalbantoglu, Peter Wisgertiof, Arjan Ebbinge, Jeffrey Leiwakabessy; Björn van der Doelen, Rob Wielaert Edgar Barreto, Ronildo Tininho (67. Bart van den Eede); Romano Denneboom, Andrzej Niedzielan Coach: Cees Lok. Niet ingezet: Albert van der Sleen, Patrick Pothuizen, Said Boutahar, Pascal Heije, José Valencia, RutgerWorm Ajax: Maarten Stekelenburg (69. Bogdan Lobont); Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Nigel de Jong; Wesley Sneijder (80. Rasmus Lindgren), Hedwiges Maduro, Maxwell; Mauro Rosales (70. Daniël de Ridder), Angelos Charisteas, Nourdin Boukhari Coach: Ruud Krol en Tonny Bruins Slot Niet ingezet: Anthony Obodai, Nicolae Mitea, Ryan Babel, Yannis Anastasiou Het doemscenario dat trainer Danny Blind in zijn debuutwedstrijd absoluut wilde vermijden, kwam toch uit. Tegen koploper PSV leed Ajax zijn grootste thuisnederlaag in de eredivisie in de geschiedenis. Met 0-4 was de ploeg van Guus Hiddink heer en meester. Ajax had het in de Amsterdam ArenA tot vorig jaar altijd moeilijk tegen PSV. Alleen vorig seizoen won Ajax met 2-1maar voor die tijd was PSV zes keer triomfator en Holland Casino Eredivisie Zondag 20 maart 2005 - Amsterdam ArenA - 50.765 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Ajax-PSV 0-4 (0-2) Scoreverloop: 24. Philip Cocu 0-145+4. Mark van Bommel 0-2, 54. Mark van Bommel 0-3,59. Mark van Bommel 0-4 Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Maxwell; Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart (71Steven Pienaar); Mauro Rosales, Ryan Babel, Nourdin Boukhari (62. Nicolae Mitea) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Angelos Charisteas, Nigel de Jong, Zdenek Grygera, Rasmus Lindgren PSV: Gomes; André Ooijer, Alex, Wilfred Bouma, Young-Pyo Lee; Mark van Bommel Johann Vogel, Philip Cocu (46. John de Jong); Ji-Sung Park, Jan Vennegoor of Hesselink (62. Damarcus Beasley), Jefferson Farfén Coach: Guus Hiddink Niet ingezet: Edwin Zoetebier, Kasper Bogelund, Theo Lucius, Robert de Pinho, Gerald Sibon speelden de ploegen één keer gelijk. Blind voerde geen grote veranderingen door in zijn eerste trainingsweek. Wel gaf hij Rafael van der Vaart een basisplaats en liet hij spits Angelos Charisteas op de bank ten faveure van Ryan Babel. In een zeer aftastende beginfase kwamen beide ploegen niet in de problemen. De eerste mogelijkheid was voor Ajax na bijna twintig minuten toen Julien Escudé de bal knap binnenhield en voorgaf. Ryan Babel torende boven iedereen uit, maar zijn kop bal ging in het zijnet. Vijf minuten later keek Ajax tegen een achterstand aan. André Ooijer speelde de Ajax-defensie zoek, trok goed voor en middenvelder Philip Cocu kopte ongehin derd de openingstreffer achter Bogdan Lobont. Lobont keepte weer, omdat men nog geen risico wilde nemen met Maarten Stekelenburg, die een week voor de topper een lichte hersenschudding opliep. In de 34ste minuut had Ajax op gelijke hoogte kunnen komen toen Hatem Trabelsi de aanval opzette en de bal na een kaats van Babel terugkreeg. Het schot van de Tunesiër miste echter de juiste richting. Daardoor leek Ajax met die kleine achter stand de rust in te gaan. De twee minuten extra tijd waren voorbij en scheidsrechter Braamhaar zou naar alle verwachting voor de rust fluiten. Dat deed hij echter pas toen PSV in de 49ste minuut de 0-2 had gemaakt. Mark van Bommel kon de bal in alle rust plaatsen en onhoudbaar voor Lobont binnenwerken. John Heitinga kreeg snel in de tweede helft een aardige kans om Ajax terug te brengen in de wedstrijd, maar de doorgeschoven aanvoerder zag zijn fraaie kopbal nipt gekeerd door Gomes. Toen Braamhaar in de 55ste minuut na een normaal duel tus sen Maxwell en Farfan naar de stip wees en Van Bommel vervolgens feilloos raak Julien Escudé verdedigt de bal tegen de aanstor mende PSV-spits Jan Vennegoor of Hesselink. Wesley Sneijder en Bogdan Lobont geven verbale ondersteuning. schoot, was het over en uit. De aanvoerder van PSV vernederde de jonge Ajacieden nog erger door ook de vierde treffer te maken. Dat de goals allemaal door middenvelders waren gemaakt, gaf exact de verhouding weer. 'Dat het middenveld van PSV beter is dan dat van Ajax is niets nieuws,' aldus Blind. 'PSV heeft de ervaring en de geslepenheid die wij niet hebben. Zij weten precies op welke momenten ze gas moeten geven of de rem erop moeten doen.' HHHHH Maarten Stekelenburg ligt geblesseerd op het veld. De dokter snelt toe, de spelers geven aan dat de keeper vervangen moet worden. 76 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 76