Donderdag 31 maart - zondag 17 april Ajax van dag tot dag kijken ook dit keer vanaf de tribune toe. Angelos Charisteas scoort voor Griekenland in de interland tegen Albanië. De Grieken winnen met 2-0. Ook Nicolae Mitea weet het net te vinden. De Roemeen scoort twee maal tegen Macedonië, 2-1. Donderdag 31 maart Ajax verlengt het contract met middenvelder Rasmus Lindgren met twee jaar. De nieuwe overeenkomst loopt tot 1 juli 2007. Tevens biedt de club vijf spelers contractverlenging. Etienne Esajas, Robin Muller van Moppes, Henrik en Niklas Moisander en Hans Vonk kunnen bijtekenen. Vrijdag 1 april Nadat een polsblessure hem al aan de kant hield tegen NEC, kan Rafael van der Vaart ook niet mee naar SC Heerenveen. De middenvelder ondervindt te veel hinder van een hamstringblessure. Zaterdag 2 april Stanley Aborah scoort de enige en dus winnende treffer in het duel van Ajax Al tegen Willem II. Ajax El is het eerste jeugdelftal van Ajax dat kampioen wordt. Ajax kan ook de tweede wedstrijd onder Danny Blind niet in winst omzetten. Tegen SC Heerenveen schiet Angelos Charis teas Ajax wel naar een voorsprong, maar de Friese club komt langszij en wint zelfs met 2-1. Zondag 3 april Omdat Feyenoord wint, zakt Ajax een plaats in de Holland Casino Eredivisie. Ajax is nu vierde na PSV, AZ en Feyenoord. Maandag 4 april Ajax schenkt in samenwerking met de KNVB een grote partij sportkle- ding aan projecten in Zambia en Kenia. Ajax bereikt met Vurnon Anita en Robbert Schilder overeen stemming over een contract. Anita tekent voor drie jaar, Schilder voor twee. Dinsdag 5 april Ajax bereikt met Jerghinio Sahadewsing (20) overeenstemming over zijn contract. De middenvelder van Jong Ajax ondertekent een contract tot en met 30 juni 2006. Dankzij een treffer van Ruud Kras wint Jong Ajax de slechtste wedstrijd van het seizoen, tegen Jong Excelsior. Woensdag 6 april Omdat in de Amsterdam ArenA de rampenoefening 'Bonfire' wordt gehouden, bereidt Ajax zich op jeugdcomplex de Toekomst voor op het competitietreffen met Willem II. Donderdag 7 april De eerste winst voor Danny Blind is binnen. Dankzij goals van Nicolae Mitea en Ryan Babel verslaat Ajax Willem II met 2-0. Mauro Rosales loopt in het duel een enkelblessure op en zal twee tot vier weken aan de kant moeten blijven. Zaterdag 9 april De jongste jeugd van Ajax, de Fl, wordt kampioen na een 12-2 zege op Swift. De oudste jeugd, Ajax Al, zet een goede stap richting de titel. Zelf wint het team met 1-0 van AZ, terwijl Feyenoord gelijk speelt. Zondag 10 april In de Amsterdam ArenA overklast Ajax met prachtig voetbal AZ. Het wordt uiteindelijk 4-2. Doelpunten makers zijn Nigel de Jong (2x), Wesley Sneijder en Steven Pienaar. Maandag 11 april Drie goals van Stanley Aborah hel pen Jong Ajax uiteindelijk langs Jong Vitesse, nadat de Arnhemse beloften met 2-0 de leiding hebben genomen. Gaston Sangoy schiet eveneens een keer raak, waardoor alsnog met 4-2 wordt gewonnen. Dinsdag 12 april Etienne Esajes verhuist van Ajax naar Vitesse. Bij de Arnhemse club tekent de vleugelaanvaller een drieja rig contract. Woensdag 13 april Rafael van der Vaart moet met een enkelblessure het trainingsveld verla ten. Het herstel zal twee tot vier weken in beslag nemen. De selectie bezoekt de Sportief Tour, waar de Ajacieden zich vermaken met gehan dicapte en valide jeugd door ondere andere deel te nemen aan rolstoel basketbal. Zonder zelf in actie te komen houdt Ajax de derde plaats in handen door het verlies van Feyenoord tegen hekkensluiter FC Den Bosch. Donderdag 14 april Jasper Kok (19), Cees Keizer (19) en Michael Timisela (18) tekenen allen een tweejarig contract dat loopt tot en met 30 juni 2007. Zaterdag 16 april Ajax begroet weer vier nieuwe kam pioensteams. In Emmen worden de Cl en A2 kampioen, op de Toe komst vieren het D3-team en de zaterdagamateurs van Ajax 2 de titel. Zondag 17 april De Klassieker Feyenoord - Ajax wordt ontsierd door ernstige ongere geldheden. De Rotterdamse burge meester Ivo Opstelten stuurt de Ajax-fans terug naar Amsterdam. Zonder de eigen fans wint Ajax in de slotfase van Feyenoord. Nigel de Jong en Zdenek Grygera egaliseren tot twee keer toe de stand, alvorens Hedwiges Maduro in blessuretijd toeslaat, 2-3. mei 2005 73

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 73