Zondag 6 maart - woensdag 30 maart Ajax van dag tot dag Zondag 6 maart Het duel tussen Ajax en AZ vindt geen doorgang. Oorzaak is de gevaarlijke situatie rond de Aren A door de grote hoeveelheid ijs en sneeuw op het stadiondak. Dinsdag 8 maart Naast Maarten Stekelenburg, Nigel de Jong, John Heitinga, Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder worden Ryan Babel en Hedwiges Maduro opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal. Donderdag 10 maart Dankzij onder andere twee doelpun ten van Ajacied John Goossens wint het Nederlands elftal onder 17 een oefeninterland tegen Oostenrijk met 3-1 Uit een door TNS NIPO ge houden onderzoek onder supporters komt naar voren dat de supporters voorstander zijn van een meerjarige clubkaart. Zaterdag 12 maart Rafael van der Vaart raakt tijdens de training geblesseerd aan zijn pols en zal het duel tegen NEC aan zich voorbij moeten laten gaan. Ajax Al speelt een dag voor het treffen tussen de eerste teams van beide clubs al tegen NEC. De talenten van trainer Danny Blind komen niet ver der dan 3-3. Het is de laatste wed strijd van Blind als trainer-coach van de A-jeugd. Zondag 13 maart Hedwiges Maduro scoort zijn eerste doelpunt voor Ajax. Het talent wordt daarmee de matchwinnaar tegen NEC, want het blijft bij 0-1. Maarten Stekelenburg raakt gebles seerd aan het hoofd. Maandag 14 maart Danny Blind wordt per direct de nieuwe hoofdtrainer van Ajax. Blind tekent een contract tot juli 2007. Ruud Krol, Gerard van der Lem en Fred Grim worden zijn naaste assistenten. Jong Ajax lijdt de eer ste nederlaag in de Beloftencompeti- tie. Van Jong Feyenoord wordt met 3-2 verloren. Woensdag 16 maart Onder grote belangstelling van pers en publiek leidt Danny Blind zijn eerste training van de selectie van Ajax. Vrijdag 18 maart Ajax viert zijn 105de verjaardag. Ryan Babel en Hedwiges Maduro worden, met John Heitinga, Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder, door bondscoach Marco van Basten opgenomen in het Nederlands elftal. Maarten Stekelenburg valt af; Nigel de Jong wordt geselecteerd voor Jong Oranje. Ajax-archivaris Willem Schoevaart wordt benoemd tot Lid van de Orde van Oranje Nassau. Zaterdag 19 maart De interim-trainers van de Al, John van den Brom en Dick de Groot, winnen hun eerste duel met 1-0 van Excelsior. Zondag 20 maart Voorafgaand aan de topper Ajax - PSV wordt uitgebreid stilgestaan bij het overlijden van Rinus Michels. In de eerste wedstrijd van Danny Blind als hoofdtrainer is Ajax kans loos. Met 4-0 overklast PSV de Amsterdammers. Maandag 21 maart Jong Ajax heeft geen moeite met Jong PSV. De Eindhovenaren wor den met 3-0 opzij geschoven, mede door twee goals van Nigel de Jong. Woensdag 23 maart Ajax verlengt het contract met kee- perstrainer Fred Grim met twee jaar. fotografie Sander Nieuwenhuys De oud-doelman staat nu tot 1 juli 2008 onder contract. Donderdag 24 maart De ontwerpwedstrijd voor de Ajax- seizoenkaart 2005-2006 is gewon nen door Dennis de Bekker, in wiens ontwerp de kop van de Griekse held Ajax gecombineerd wordt met foto's van oud-spelers. Julien Escudé wordt plotseling opgeroepen voor het Franse elftal, dat zich voorbe reidt op interlands tegen Zwitser land en Israël. Vrijdag 25 maart Daniël de Ridder en Nigel de Jong verliezen met Jong Oranje met 2-0 van Jong Roemenië. Kenneth Vermeer en Urby Emanuelson dro gen met Oranje onder 20 de profs van FC Twente met 4-1 af. Zaterdag 26 maart Ryan Babel scoort bij zijn debuut in Oranje. Als invaller zorgt de Ajacied in de slotfase van het duel tegen Roemenië voor de 0-2. Ook Hed wiges Maduro maakt zijn debuut. John Heitinga en Wesley Sneijder moeten vanaf de tribune toekijken. Steven Pienaar scoort de 2-1 voor Zuid-Afrika, waar Hans Vonk op doel staat, waardoor Bafana Bafana wint van Uganda. Hatem Trabelsi droogt met Tunesië Malawi af (7-0) en Angelos Charisteas wint met Griekenland met 3-1 van Georgië. Julien Escudé zit bij Frankrijk - Zwitserland op de tribune en ziet zijn team gelijkspelen. Dinsdag 29 maart De Ajacieden melden zich weer na een vrij weekeinde en spelen 's avonds in Volendam tijdens Volendam na 6üüüH. Oud- Ajacieden, met onder anderen Wim Kieft en Simon Tahamata, spelen een mini-toernooit je zes tegen zes met oud-Volendam en oud-PSV. Jong Oranje blameert zich tegen Jong Armenië. Het team van Daniël de Ridder en Nigel de Jong komt in eigen huis niet verder dan 0-0. Tom de Mul doet het met Jong België veel beter. Hij scoort in het met 0-4 gewonnen duel tegen Jong San Marino. Woensdag 30 maart In het met 2-0 gewonnen duel van Nederland tegen Armenië spelen de Ajacieden een bijrol. Ryan Babel en Rafael van der Vaart vallen in. Hedwiges Maduro blijft op de bank, John Heitinga en Wesley Sneijder mei 2005 71

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 71