Wie is Jörgen Raymann? Nadat ik het veld twee maal op en neer had gelopen, heb ik me laten vervangen. Ik was op. Op dat moment ben ik meer waard onder de bierpomp.' Naast voetbal deed Raymann aan volley bal, paardrijden, basketbal en zwemmen. Volleybal was zijn hoofdsport. Met het Surinaamse Avanti is Raymann twee maal achtereen landskampioen bij de jeugd geworden. Raymann: 'Toch is voetbal altijd mijn grote liefde geweest, ook nu nog. Natuurlijk heb ook ik ervan gedroomd om bij Ajax te spelen. Ik was, als geboren Amsterdammer, altijd voor Ajax, ook toen wij in Suriname woon den. Mijn buurjongetje was voor Feye- noord, dus zelfs in Suriname bestond de rivaliteit. Zelf ben ik in 1973, ik was toen zeven jaar, tijdens een vakantie in Nederland bij Ajax - Feyenoord geweest in het Olympisch Stadion. Dat vond ik veel cooler dan de Efteling, waar we een dag later naar toe gingen. In Suriname kreeg ik de artikelen over Ajax van fami lie uit Nederland opgestuurd en op een zeker moment had ik zeker twintig schriften vol met krantenknipsels over Ajax. Dat was in de succesvolle jaren zeventig. Helaas heeft ons dienstmeisje al die schriften ooit weggegooid, toen we op vakantie in Nederland waren. Dat was een ramp, daarmee is een volle dig archief van de topjaren van Ajax verloren gegaan.' Voetbal in Suriname 'Ik volg het voetbal in Suriname behoor- lijk.goed. Ik ben betrokken bij wedstrij den van de Suriprofs en een vriend van mij is voorzitter van de voetbalclub SV Leo Victor. Dus als ik in Suriname ben, kan ik altijd naar een wedstrijd. Grootste probleem daar is dat er heel veel talenten zijn, maar nauwelijks faciliteiten. Ik zou graag zien dat de dubbele nationaliteit aan Surinaamse jongens wordt gegeven, zoals wel met veel Turkse en Marok kaanse jongens is gebeurd. Talent dat net niet goed genoeg is voor het Nederlands elftal, zou op die manier naar het Surinaamse elftal kunnen worden over geheveld. Gelukkig gebeurt er ook veel goeds. Er is een kunstgrasveld gekomen en de KNVB is actief, terwijl er in Suriname op organisatorisch vlak ook veel wordt ontwikkeld. Er is dus zeker hoop. Ik zou het prachtig vinden wan neer Suriname als voetballand naar een hoger niveau wordt getild.' Voel je je extra betrokken bij de Surinaamse jongens in het Nederlands elftal? 'Ik ken ze allemaal, dus die betrokken heid is er zeker. We hebben een gemeen schappelijke achtergrond, zodat er sowieso een basis en een band is. Ik kan het goed vinden met Nigel de Jong en laatst heb ik de vader van Ryan Babel ontmoet. Daar heb ik toen een tijdje mee gepraat, want ik wil Ryan graag een keer in Raymann is laat hebben. Die jongen staat me erg na aan het hart. Wat een waanzinnig talent! Met Kluivert, Reiziger, Melchiot en Davids heb ik veel gesproken. Daar voel ik iets mee.' Bondscoach Marco van Basten gooide het selectiebeleid sinds zijn aanstelling drastisch om en passeerde enkele voet balvrienden van Raymann. Heeft hij daar moeite mee? Raymann: 'Ik begrijp Marco's insteek wel. Zolang de resulta ten goed zijn, moet iedereen sowieso zijn bek houden. En de resultaten zijn toch prima? Ik vind het wel heel stoer van Marco dat hij Maduro en Babel selec teerde. Voor het groeiproces van de jon gens die toen op de tribune en de bank terechtkwamen, was dat volgens mij ook heel goed. Vooral het verwachtingspa troon rond Van der Vaart is veel te hoog geweest. Op je 21ste een autobiografie uitgeven onder de titel Fenomeendat is nogal wat hoor. Daarmee leg je heel veel druk op jezelf. Jongens als Sneijder, Van der Vaart en Heitinga moeten gewoon weer gaan voetballen. Als ze voor zich zelf kiezen en de rest vergeten, moeten die jongens weer naar een hoger niveau toe kunnen groeien.' Ajax glijdt nooit af Raymann heeft dit seizoen via zijn bedrijf twee seizoenkaarten bij Ajax. Het is voor de eerste keer. Hoewel hij heel blij is met zijn plaatsen in vak 108, is hij nog maar weinig in de ArenA geweest. Wie overigens op een zoekprogramma op internet de namen Raymann en suppor ter intypt, kan dan ook uitkomen bij Feyenoord. Daar wordt hij als supporter in één adem genoemd met bekende Feyenoord-aanhangers als Gerard Cox, Koos Postema en Wouter Bos. Hoe zit dat nu? Raymann: 'Ik ben weieens in het Feyenoord-stadion geweest, misschien is dat de reden! Maar ze weten daar ook wel dat ik voor Ajax ben. Ik werk in Naam voluit: Jörgen Henri Raymann. Geboortedatum en -plaats: 13 augustus 1966 in het OLVG in Amsterdam. Huidige woonplaats: 'Almere. Mijn moeder woont al lang in Almere en ik wilde graag dicht bij haar zijn toen ik mij in Nederland vestigde. Mijn kinderen hebben er alle ruimte om rustig op te groeien. Ik vind Almere zelf ook een te gekke stad.' Burgelijke staat: 'Gehuwd, twee dochters.' Mooiste voetbalherinnering: 'Nederland - Schotland, 6-0, in de ArenA. Ben ik samen met Nigel de Jong geweest. De wedstrijd van Wesley Sneijder, waarmee Nederland zich kwalificeerde voor het EK in Portugal. Prachtige pot!' Zelf gevoetbald bij: 'Transvaal. Eén training slechts, maar ik was er wel bij!' Favoriete voetballer: 'Uit het verleden is dat John van 't Schip en momenteel is het zonder enige twijfel Ronaldinho.' Theater of televisie? 'Televisie is mijn vrouw en theater mijn minnares.' Nederland of Suriname? 'Curagao.' De Rolling Stones of de Beatles? 'De Beatles. Ik heb nooit zo van de muziek van de Stones gehouden, terwijl ik heel graag naar de Beatles luister.' Balkenende of Bos? 'Bos. Ik vind Wouter veel sympathieker. En daarnaast heb ik meer met de PvdA dan met het CDA.' Feyenoord of PSV? 'Ajax.' Roken of drinken? 'Ik doe het allebei.' Wel of geen gekozen burgemeester? 'Jawel, absoluut. Ik vind dat er altijd keuzes moeten worden gemaakt in een democratie, dus ook als het gaat om het bepalen van een burgemeester.' 46 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 46