Beloften stevenen op titel af Jong Ajax Gemakkelijke zege Bizar Koploper Jong Ajax verloor weliswaar de ongeslagen status, maar veroverde inmiddels wel de koppositie in de Beloftencompetitie - met een gelijk aantal punten, maar drie wedstrijden minder gespeeld - en is dus hard op weg naar de titel. tekst Bregje Wouters Het lukte Jong Ajax in Rotterdam niet om de ongeslagen status te behouden tegen de leeftijdgenoten van Feyenoord. Al bij de rust keek de ploeg van John van den Brom en Fred Grim, die voor het laatst als trainer bij Jong Ajax op de bank zat, tegen een 3-0 achterstand aan. Feyenoord, gesteund door het talrijke publiek, bleek de gevaarlijkste van de twee ploegen, maar dat kwam vooral door slecht verdedigen aan Ajax-kant. Feonardo opende halverwege de eerste helft de score, toen hij geen moment gehinderd werd op weg naar het doel van Kenneth Vermeer. Na een half uur spelen scoorde de thuisploeg opnieuw, nu via Fazovic: 2-0. Obodai en Kras begrepen elkaar vijf minuten voor rust niet waardoor er in het hart van de Ajax- defensie een gat ontstond. Pardo schoot hard in vanaf de rand van het zestienme tergebied. In de rust bleven Kras en Mitea achter in de kleedkamer; Ymma Boakye en Gaston Sangoy waren hun vervangers. Achterin ging Ajax één-op- één spelen en in de spits voegde Sangoy zich naast Babel. Het leverde wat extra druk op het Feyenoord-doel op, en resul teerde uiteindelijk in een doelpunt door Niklas Moisander, die van dichtbij inkopte. Babel bracht tien minuten voor tijd de spanning terug in de wedstrijd door de 3-2 binnen te schieten. Er ont spon zich een spannende slotfase, waarin Feyenoord ook nog een strafschop kreeg, maar die werd gekeerd door Vermeer. In de laatste drie minuten veranderde er echter niets meer aan de stand. Zo moeilijk als Ajax 1 het had tegen PSV, zo gemakkelijk was de overwinning van Jong Ajax op de leeftijdgenoten van de Eindhovense club. Binnen tien minu ten stonden de Amsterdammers op een 2-0 voorsprong. Al in de eerste minuut begon Daniël de Ridder aan een actie via de rechterkant. De aanvaller sneed het zestienmetergebied binnen, waar hij meteen werd neergelegd. Stanley Aborah schoot de strafschop feilloos binnen: 1-0. Bij de eerstvolgende noemenswaardige actie was het opnieuw raak. Urby Emanuelson mocht een vrije trap nemen, schoot het strafschopgebied binnen, waar De Jong kwam inlopen en de bal achter keeper Zoetebier volleerde. Pas na zeventig minuten werden de gasten voor het eerst gevaarlijk. Daarvoor had Nigel de Jong de voorsprong echter al vergroot naar een veilige 3-0. Na een mooie actie maakte de middenvelder het zelf prachtig af. Trainer John van den Brom zal de vol gende wedstrijd, tegen Jong Excelsior, zo snel mogelijk willen vergeten. Ajax won met 1-0, dankzij een goal van Ruud Kras in de tweede helft. 'Dat was het enige positieve van de wedstrijd. Ik moest een beetje puzzelen om toch tot een goede opstelling te komen,' verklaarde Van den Brom achteraf. Een aantal spelers speel de daardoor niet op de eigen positie en wellicht dat het rommelige karakter van de wedstrijd daarmee te maken had. De competitiewedstrijd tegen Jong Vitesse had een bizar verloop. Na een kwartier voetballen keek thuisploeg Jong Ajax al tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van oud-Ajacied Fred Benson. Die stand bleef de rest van de eerste helft gehandhaafd. Van den Brom haalde in de rust verdediger Niklas Moisander naar de kant en bracht de aanvallender ingestelde Jerginhio Sahadewsing binnen de lijnen. Een kwar tier na rust bleek de aanvallende tactiek te werken. Emanuelson gaf een diepe pass, Gaston Sangoy verlengde en Stanley Aborah pikte de bal voorin op. De Belg haalde hard uit en liet Coutinho kansloos. Ajax drong daarna aan op de gelijkmaker en het duurde tot ongeveer een kwartier voor tijd eer die bijgeschre ven kon worden. Sangoy schoot zijn ploeg weer naast Vitesse. Een minuut later was de sensatie compleet: Aborah stond bij een corner van Boukhari goed opgesteld bij de tweede paal en tikte het derde Amsterdamse doelpunt binnen. De middenvelder stelde vervolgens de over winning veilig door acht minuten voor tijd de 4-2 te maken. 'Het was een bizar re wedstrijd,' vond Van den Brom. In een matige uitwedstrijd tegen Willem II won Jong Ajax vrij gemakkelijk. Waar het elftal gedurende dit seizoen regelma tig voor spektakel in de slotfase zorgt, waren nu de eerste minuten belangrijk. Gaston Sangoy scoorde na veertig secon den al de 1-0. De Argentijn werd aange speeld door Rachid Tiberkanine en schoot met links onhoudbaar in de verre hoek. Twee minuten later echter kwam Willem II alweer langszij, doordat Boakye te zacht terugspeelde op Stekelenburg. Suply profiteerde van de fout en passeerde de Ajax-doelman. Ruud Kras stelde weer enkele minuten later orde op zaken door een corner binnen te tikken: 1-2, er waren zes minu ten gespeeld. Een doelpuntenfestijn bleef echter uit. Ajax gaf achterin geen kansen weg en controleerde de verdere wedstrijd. 'Het was matig, hoewel de overwinning meer dan verdiend is,' meende Van den Brom na afloop. Doordat directe concurrent Jong Feyenoord niet speelde, nam Jong Ajax de koppositie over, met evenveel punten, maar drie wedstrijden minder gespeeld. Stanley Aborah viert een van de drie doelpunten die hij maakte in de wedstrijd tegen Jong Vitesse. mei 2005 43

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 43