Kenneth Vermeer Liefhebber met handschoenen Kenneth Vermeer (19) is de doelman van Jong Ajax. Het liefst speelt hij na de training met zijn vrienden nog een potje straatvoetbal. Deze zomer staat hij onder de lat bij Jong Oranje op het WK voor voetballers onder twintig jaar. tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Zo nadrukkelijk als hij zich tij dens de wedstrijd laat gelden als de dirigent van het straf schopgebied, zo ingetogen is Kenneth Vermeer in de pers kamer van Ajax. Pas als drie verdwaalde Canadese toeristen zich laten lokken door het diepzwarte Ajax-trainingspak van de jonge doelman kruipt Kenneth uit zijn schulp - zeker als Ajax Magazine hem aan de buitenlanders voorstelt als de toekomstige keeper van het eerste team. In alle mogelijke samenstellingen willen de drie Canadezen nu met de jonge doel man op de foto; het onderwerp van hun admiratie poseert geduldig en met een zelfverzekerde blik. In Canada is Vermeer straks in ieder geval wereldbe roemd. Overigens is het zeker niet ondenkbaar dat Vermeer na dit seizoen al doorschuift naar de positie van derde doelman. Een prettig vooruitzicht als je bedenkt dat er dit seizoen in de hoofd macht drie keepers ieder minimaal acht wedstrijden onder de lat hebben gestaan. Kenneth Vermeer (19) is op de dag van het interview net terug van zijn eerste interland met Jong Oranje. Hij werd door Foppe de Haan opgeroepen als tweede doelman, omdat oud-Ajacied Boy Waterman (Heerenveen) geblesseerd raakte. Vanaf de bank zag Vermeer de nationale beloften teleurstellend gelijk spelen tegen Jong Armenië, waardoor het team vrijwel kansloos is geworden om zich te plaatsen voor het Europees kampioenschap van 2006. Gelukkig wacht Vermeer deze zomer in eigen land het Wereldkampioenschap voor voetbal lers onder twintig jaar (10 juni t/m 2 juli). Oranje is ingedeeld in een poule met debutant Benin en de redelijk sterke landen Australië en Japan. 'Natuurlijk kijk ik heel erg naar uit het WK, zo'n toernooi maak je één keer in je leven mee. Als team maken we zeker kans om ver te komen, ik zie in onze prestaties de laatste twee wedstrijden duidelijk een stijgende lijn. Maar eerst wil ik het sei zoen bij Jong Ajax op een goede manier afmaken. Door kampioen te worden.' Pleintjes De Amsterdammer begon zijn voetbal loopbaan bij Neerlandia SLTO (nu opge gaan in Blauw Wit), net als onder meer Nigel de Jong en Jerrel Hasselbaink. Zoals de meeste keepers stond Vermeer in eerste instantie gewoon opgesteld als veldspelen Logisch voor iemand die tot op de dag van vandaag nog altijd graag voetbalt op de pleintjes in de buurt. 'Ik heb bij Neerlandia op alle posities gespeeld, van spits tot laatste man. Ik ben opgegroeid in Amsterdam West, met 40 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 40