De winnaar Danny Blind Danny Blind werd door Johan Cruijff in 1986 van Sparta naar Ajax gehaald, als een relatief onbekende rechtsback. Weinigen hadden toen kunnen vermoeden dat Ajax met Blind in de ploeg alle prijzen zou winnen die er in het clubvoetbal te verdienen zijn, een prestatie die door slechts één andere speler in Europa geleverd is. Als trainer in de Eredivisie mag hij dan een nieuw gezicht zijn, Blind brengt in zijn nieuwe functie een karrenvracht aan ervaring mee op nationaal en internationaal niveau. De complete erelijst van Danny Blind Nederlands kampioen 1990,1994,1995,1996,1998 Nationale beker 1987,1993,1998,1999 Nederlandse Supercup 1994,1995,1996 Champions League 1995 Europa Cup 2 1987 UEFA Cup 1992 Wereld Beker 1995 Europese Supercup 1996 Wedstrijden met Ajax Competitie 372 Beker 38 Nederlandse Supercup 4 Champions League 26 Europa Cup 2 21 UEFA Cup 27 Wereld Beker 1 Europese Supercup 4 Danny Blind speelde 372 competitieduels voor Ajax en een totaal van maar liefst 493 officiële wedstrijden voor de Amsterdamse club. Blind kent de Eredivisie van binnen en van buiten. In 19 seizoenen voor Sparta en Ajax speelde hij 537 keer in de hoog ste afdeling van het betaalde voetbal. In zijn eerste seizoen bij Ajax won zijn ploeg de Europa Cup voor bekerwinnaars. Helaas moest de verdediger de finale - gewonnen door een goal van Marco van Basten - tegen Lokomotive Leipzig wegens een knieblessure missen. Een jaar later plaatste Ajax zich weer voor de finale van de Europa Cup 2, deze keer tegen KV Mechelen. Weer was het toernooi hem niet gun stig gezind. Blind moest met een rode kaart vroegtijdig van het veld en de tien van Ajax red den het niet tegen de Belgen. Blinds ongelukkige ervaring in die twee Europese finales was echter geen beletsel voor verder Amsterdams succes. Sterker nog, in de jaren negentig won de Zeeuw vijf nationale kampioenschappen met Ajax en twee Europa Cups. Aanvoerder Danny Blind mocht in 1992 als eerste de UEFA Cup heffen na de dubbele confrontatie met Torino en drie jaar later stond hij weer met een zwaar stuk zilverwerk boven zijn hoofd toen Ajax in Wenen AC Milan had ver slagen in de Champions-Leaguefinale. De cap tain zette persoonlijk de kroon op zijn werk door in de strafschoppenserie tijdens de Wereld- Bekerwedstrijd in Tokio de beslissende penalty binnen te schieten. Beroemd is zijn 'zenuwen kuchje' tijdens de aanloop. In het seizoen 1995-1996 ontving Blind uit handen van Ronald Koeman de Gouden schoen voor de Voetballer van het jaar. Vijf maal werd Blind met Ajax landskampioen. De kroon op zijn werk zette Blind door in Tokio de laatste penalty binnen te schieten, waardoor Ajax de Wereld Beker veroverde. Blind in Wenen met de 'Cup met de grote oren'. Ajax heeft de Champions League gewonnen ten koste van AC Milan. Danny Blind tilt de UEFA Cup de lucht in. Met deze beker had Ajax alle Europese hoofdprijzen in bezit. Danny Blind verzamelde in zijn loopbaan als speler een imposante hoeveelheid prijzen. De Ajacied won alles wat er te winnen valt in het clubvoetbal. Slechts één andere voetballer, de in 1989 bij een verkeersongeluk om het leven gekomen Gaetano Scirea van Juventus, voetbalde ooit eerder zo'n uitzonderlijk pal mares bij elkaar. 30 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 30