groep nog beter. Dat je anticipeert op wat er kan gebeuren, in plaats van op je positie blijven te wachten tot er wat gebeurt. Om als team zo te kunnen spe len, dat vraagt tijd. Ik zal het niet al te technisch maken, maar als een 3 of een 4 vijftien meter naar voren speelt, moet een back vijftien meter naar binnen, enzovoort. Het hele team is er dus eigen lijk bij betrokken.' Topwedstrijden 'Over volgend seizoen maak ik me geen zorgen, dat komt allemaal goed. We moeten alleen wel zorgen dat we dit sei zoen ook nog een aantal goede resulta ten neerzetten,' sprak Blind na het ver lies tegen PSV in zijn debuutwedstrijd. 'Mijn eerste vijf wedstrijden waren PSV thuis, Heerenveen uit, Willem II thuis, AZ thuis en Feyenoord uit. Vier van de vijf beschouw ik als topwedstrijden,' zegt Blind. 'We hebben nog een beetje hoop op de Champions League en mini maal moeten we ons plaatsen voor de UEFA Cup. Na die vijf wedstrijden kun nen we concluderen hoe we ervoor staan. Volgend seizoen staat er in ieder geval een goed team.' Hoe gaat de nieu we oefenmeester daarvoor zorgen? 'Ik geloof in mezelf en er is kwaliteit in dit elftal. In het algemeen kan je zeggen dat die kwaliteit uit drie elementen bestaat: voetballend vermogen, en daarmee zit het goed in dit team, mentaliteit en erva ring/volwassenheid. Ik geloof dat ik een ploeg kan laten functioneren om succes te behalen.' De werkwijze van Blind met zijn nieuwe team zal verschillen van die bij de A- junioren. 'In de jeugd is het team van secundair belang ten opzichte van het individu. Er zal natuurlijk nog wel getraind worden op individuele elemen ten, maar je gaat bij de profs niet bewust je team verzwakken om iemand iets te laten ondervinden. Op dit niveau gaat het om winnen.' Blind heeft al een plaatje in zijn hoofd van hoe volgend seizoen zijn elftal eruit zou moeten zien. 'In beginsel zou het zo moeten zijn dat de kern van de ploeg bestaat uit Nederlandse spelers, aange vuld met jonge buitenlanders met extra kwaliteiten.' Vooralsnog moet alles gebeuren zonder dat er een technisch directeur is gevonden; Blind werd aange steld voordat Ajax met een geschikte kandidaat kon komen. 'Ik ben zelf niet op zoek naar een nieuwe technisch directeur,' verduidelijkt hij. 'Al is er wel contact met mij daarover. Je moet die hele discussie over de TD ook niet te zwaar zien. Het hoeft geen kwestie te zijn van in eikaars vaarwater zitten. De technisch directeur is iemand die zorgt dat alle geledingen binnen de club met elkaar in overeenstemming zijn.' Tijdens zijn eerste training laat Blind de spelers weten wat er van ze verwacht wordt. Blind in zijn debuutwedstrijd als coach van Ajax. mei 2005 29

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 29