Het geluk 'Natuurlijk miste ik de bal. De bal, de jongens, de wedstrijden, de punten' mij te merken. Ik keek televisie, luisterde muziek en speelde met mijn zoon. Aan mij heeft niemand iets gemerkt. Ik was ook nog steeds aan het werk. Voor mijn vrouw was er niet zoveel verschil. Ik ging de deur uit om te trainen en kwam voldaan weer thuis. Werk en privé zijn altijd twee aparte werelden voor mij geweest. Als ik de deur uitga, concen treer ik me volledig op mijn werk. En als ik weer thuiskom, ben ik totaal niet met mijn werk bezig. Dan concentreer ik me op mijn gezin. De problemen op het werk neem ik nooit mee naar huis. Dat kan ook niet. Anders was ik in die moei lijke periode ook nog gescheiden. Dan ben je nog verder van huis. Kijk, geluk kiger word je er niet van, als je proble men hebt op je werk. Helemaal als je, zoals ik, zoveel van je werk houdt. Ik ben voetballer omdat ik altijd helemaal gek was van het spel. En omdat ik er goed genoeg in bleek te zijn om er geld mee te verdienen. En natuurlijk werkte de kwestie best weieens op mijn zenu wen. Maar ik moest en zou mezelf onder controle en in de hand houden. Eenzaam voelde ik me nooit. Er waren zoveel mensen die achter me stonden dat ik niet in een niemandsland terecht ben geko men. Maar zo zakelijk als ik het wilde benaderen, zo moeilijk was het soms om zo lang zonder voetbal te moeten. Als ik Ajax zag voetballen op tv stond het hui len me nader dan het lachen.' Omdat ze zo slecht speelden? Trabelsi lacht. 'Nee,' zegt hij, 'omdat ik het zo miste. En ik had echt niet het idee dat het met mij erbij zoveel beter was gegaan. Ik ben geen Maradona. Maar het is moeilijk om je vrienden te zien spelen terwijl jij al zo lang geen bal hebt aangeraakt.' De wedstrijden van Arsenal zullen ook zo'n kwelling zijn geweest? Trabelsi: 'Dat was ook moeilijk. En niet omdat mijn transfer op het laatste moment niet doorging en ik er dus bijna had gespeeld, maar om dezelfde reden. Zien voetballen doet voetballen. Je voe ten jeuken als je de bal ziet, en die mooi gemaaide velden. 'Je moet je niet laten leiden door gemiste kansen. Je kunt je enorm gaan zitten beklagen over het mislopen van een transfer naar een club van je dromen, maar je kunt veel beter de hele zaak ver geten. Er komen wel weer andere clubs. Nog betere misschien, hoewel die er mis schien niet zo heel veel zijn. Of een min dere club, maar waar je je ook heel goed kunt voelen. Ik geloof in God. Het is uit eindelijk meer in Zijn handen dan in mijn voeten. Daarom ga ik ook nooit tekeer in de kranten. Je kunt je tijd beter besteden aan bidden dan aan vloeken en tieren. Ik ben een gelovig moslim. Maar het geldt voor iedere religie. Je moet gewoon zorgen dat je een goed mens bent, en de rest aan God overlaten.' Trabelsi is terug. Anderen zijn weg, inmiddels, want het viel allemaal een beetje tegen in deze jaargang. Trabelsi: 'De trainer vertrok. De technisch direc teur is weg en de algemeen directeur heeft aangekondigd dat hij weggaat. Dat heb je aan de top. Iedereen wil hier spe len en werken omdat je bij Ajax de kans hebt successen te halen en jezelf te verbe teren. Het gaat hier altijd ergens om. Maar als het niet loopt, neemt de druk toe en moeten er koppen rollen. De middenmoot mag winnen en verliezen. Daar is je positie veiliger. Dat onze trai ner wegging, verbaasde me niet. Ik vond het wel jammer. Ik heb vier jaar onder hem getraind. Hij kwam halverwege mijn eerste seizoen. Ik hoop voor hem dat hij een goede club vindt. Hij is een goede trainer. En hoewel ik ook per soonlijke problemen met hem heb gehad, vind ik hem ook een goed mens. Onze problemen hebben niets aan mijn mening over hem veranderd. 'Nu moet de nieuwe trainer een kans krijgen. Zoals ook alle spelers weer een nieuwe kans hebben. Een kans om binnen de eerste elf te komen of erbuiten te vallen. Dat merk je op de training. Helemaal de eerste week. Het viel mij op dat iedereen toen heel erg scherp was. Dat was heel grappig om te zien. Maar een nieuwe trainer heeft nieuwe inzich ten. Over de speelwijze en over de spe lers. Wij moeten hem helpen om weer terug te komen op het niveau dat we in 2002 hadden, toen we heel optimistisch konden zijn en dat ook waren. Toen hadden we toch wel heel veel goede voetballers. In vergelijking met toen, zijn er vrij veel spelers vertrokken. Op dit niveau kom je dan gelijk niet meer mee. Je redt het niet met te veel jonge, oner varen spelers. Niet tegen Milan, Madrid en dat soort tegenstanders. Je moet jonge spelers hebben die geleid en gestuurd worden door oudere, ervaren jongens. Onzichtbare dingen als bijvoorbeeld het mei 2005 21

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 21