Eindhoven, 30 maart 2005 Terwijl menigeen ervan uitging dat in ieder geval Babel nu wel zou starten in de tweede interland van die week, tegen Armenië, besloot Van Basten anders. Zowel Babel als Maduro zat op de bank. Babel viel nog wel in. Vijf minuten na rust verving hij Castelen. Maar het was moeilijk voetballen tegen de stugge Armeniërs. Dit keer scoorde hij niet. 'Gemakkelijke tegenstan ders bestaan niet meer,' zegt Babel. 'Je kan er niet van uitgaan dat je zo'n ploeg oprolt. Er wordt vaak veel te gemakkelijk over gedacht. Ik had zelf vrij veel moeite met het veld. Het was alsof ik niet wegkwam, alsof iets mij tegenhield. Volle snelheid haalde ik niet. Ik gleed steeds weg. En dat terwijl we allemaal de langste pin nen eronder hadden.' Maduro kwam niet uit het trainingspak. Dat speet hem wel, maar ook deze laatste dag in de Orangerie beviel hem zeer. Maduro: 'Voor ons was die winst net zo belangrijk als die tegen Roemenië. De blijdschap in de kleedkamer na afloop was ook net zo groot. We hadden graag meer doelpunten gemaakt, maar 2-0 tegen Armenië is gewoon een goede uitslag.' Babel vult nog aan dat hij hoopt er tegen Tsjechië bij te zijn. 'Ik had in deze twee wedstrijden niet de beste verdedigers tegenover me,' zegt hij. 'Tsjechië is de echte top. Pas in die wedstrijd kan je kijken waar je staat.' Maar of Maduro en Babel er dan ook weer bij zijn, is volstrekt onduidelijk. Bij Van Basten weet je het nooit. Hoewel, zijn vertrouwen in de twee talenten werd niet beschaamd. Na een spannende week waren Babel en Maduro ook blij voor hun bondscoach, die toch maar zijn nek had durven uitsteken door ze bij de selectie te halen. 'Bij het afscheid zei hij niet: tot de volgende keer,' zegt Maduro. 'Maar ik hoop heel erg dat hij ons er weer bij haalt. Nu hebben we twee keer gewonnen. Dat is ook voor hem fijn. Zeker met alle kritiek die hij kreeg door ons te selecte ren. Alleen al daarom was het goed dat we succes hadden.' Maar ook Maduro en Babel zelf maakten geen ongelukkige indruk. Bij terugkeer op de ArenA werd er hier en daar geïnformeerd naar de bevindingen in het Nederlands elftal. Ze probeerden er zo relaxt mogelijk op te ant woorden. 'We hebben ervan genoten,' zegt Babel. En dat was de opdracht.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 17