4' Boekarest, 26 maart 2005 En dan voor het eerst het veld op als speler van het Nederlands elftal. Maduro kan niet ontkennen dat er even een lichte huiver door zijn lichaam schoot bij het betreden van het veld. In de 73ste minuut was het zover. Maduro kwam erin voor Van Bommel. 'Dan ben je echt wel even heel erg opgewonden,' zegt Maduro. 'Maar op hetzelfde moment ben je al weer bij de les. Want je moet wel genieten, maar ook gewoon je taak uitvoeren. Je hebt verder niet zoveel tijd om te genie ten.' Maduro had vooraf gehoopt op speelminuten, maar wist niet of het zover ook zou komen. 'We waren er op de training helemaal niet mee bezig geweest om te ontdek ken of we erbij zouden zitten of niet,' zegt hij. 'Ik zou het wel merken. Gelukkig kwam het er toch van. Het is fan tastisch geweest, vooral achteraf, en vooral omdat we wonnen. Dat is toch wel heel prettig: winnen in een belangrijke wedstrijd.' Maduro's eerste Oranje-shirt (wit) ligt nog in de kast te wachten op een mooie lijst. 'Ja,' zegt de middenvelder met een grote grijns, 'ik denk wel dat ik dat shirt ga inlijsten.' Voor Babel lag een nieuw en nog onwaarschijn lijker hoofdstuk van het jongensboek onder de boekenlegger. Hij moest noodgedwongen eerder worden ingebracht dan verwacht. Babel: 'Ik was al blij geweest als ik er heel even in was gekomen.' Nu was het al in de 23ste minuut zover. Robben moest definitief afhaken en de bondscoach wees zonder enige twijfel naar Babel om zich klaar te maken voor een invalbeurt. Vanaf de allereerste minuut leek het of de 18-jarige Babel al meer dan tien jaar in het Nederlands elftal speelt. Hij straal de vertrouwen uit en durfde acties te maken. 'Ik ben niet echt zenuwachtig geweest,' zegt Babel. 'Maar het is ook niet zo dat ik denk dat ik het wel eventjes zal doen. Zo zit ik niet in elkaar. Ik doe wat ik moet doen, en probeer het zo goed mogelijk te doen. Het ging niet slecht.' Nou ja, niet slecht... Hij scoorde maar één keer. Maar om nou van éen droom te spreken, nee. Babel wil er niet aan. Babel: 'Natuurlijk is het geweldig om een doelpunt te scoren. Scoren bij je debuut, dat is geweldig. Maar ik realiseerde het me pas na de wedstrijd. Op dat moment drong het toch niet helemaal tot me door. En dan nog. Ik was vooral blij dat we op 2-0 kwamen door dat doelpunt. Het betekende de winst in de wedstrijd. Daar ging het om.' Ryan Babel scoort de 2-0 in zijn debuutwedstrijd voor Oranje 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 16