Willem II verspert Ajax weg naar finale Amstel Cup Als torenhoge favoriet ging Ajax de halve finale van de Amstel Cup in. Tegenstander was immers Willem II, de ploeg die een teleurstel lend seizoen doormaakt in de Holland Casino Eredivisie en ten tijde van het bekerduel op de twaalfde plaats op de ranglijst stond. Een goal van Tom Caluwé in de eerste helft bleek echter genoeg voor een Tilburgse zege. Ajax verloor niet alleen de wedstrijd, maar raakte ook Maxwell voor lange tijd kwijt. Wesley Sneijder neemt het doel van Willem II onder vuur. Net als alle andere pogingen van Ajax ging ook deze er niet in. De Amsterdammers mochten het zichzelf verwijten dat ze niet de oppo nent van PSV zijn in de bekerfinale. Het team van Danny Blind was eigen lijk voortdurend de beter voetballen de ploeg, en het gevaar kwam in de eerste helft vaak vanaf rechts, waar John Heitinga de geblesseerde Hatem Trabelsi uitstekend verving. De laatste pass was echter vaak onzuiver, zodat Ajax het veldoverwicht niet in doel punten kon uitdrukken. 'We moeten kans een en twee benut ten, en niet vier of vijf,' mopperde coach Danny Blind dan ook na afloop. 'Als je dat doet, krijg je veel meer ruimte en speel je niet zo'n moeilijke wedstrijd.' Willem II sloeg bij zijn eerste echte kans wel toe. Jatto Ceesay gaf voor vanaf de rechterkant, Iwan Redan stond buitenspel bij de eerste paal maar de bal kwam terecht bij Tom Caluwé die Hans Vonk van dichtbij passeerde: 1-0 na 38 minuten. Een handvol minuten later kreeg Ajax nog een opdoffer te verwerken, een die op de lange duur misschien nog wel harder aankomt dan de uitscha keling in het bekertoernooi. Na een onschuldige duel met Wau verstapte Maxwell zich bij het neerkomen. De Braziliaan ging kermend van de pijn naar de grond en moest per brancard van het veld gedragen worden. Onderzoek in het ziekenhuis bleek dat de linksback de voorste kruis band van zijn rechterknie heeft afge scheurd. Het herstel zal zeker acht maanden in beslag nemen. Met Urby Emanuelson als vervanger van Maxwell ging Ajax in de tweede helft op jacht naar de gelijkmaker en misschien meer. Daarbij werd de ploeg door twee zaken gehinderd. In de eerste plaats door Willem II. De mannen van trainer Robert Maaskant vochten zoals ze het hele seizoen nog niet gedaan hadden; in niets leek de Tilburgse club op de ploeg die zo teleurstelt in de eredi visie. Het andere beletsel voor Amsterdams succes was Ajax zelf. De Ajacieden zetten in de tweede helft aan voor een offensief en niemand gaf meer een cent voor de kansen van Willem II. Nigel de Jong schoot op Oscar Moens nadat hij door Ryan Babel vrijgespeeld was; de net inge brachte spits Angelos Charisteas kop te van dichtbij op keeper Moens, die de bal voor de voeten van Steven Pienaar schoof. De slappe inzet van de Zuid-Afrikaan werd door Frank van der Struijk van de lijn gehaald. De grootste kans was voor Nieolae Mitea, die volledig vrij voor het doel een rebound voor zijn voeten zag belanden. De kleine Roemeen mikte vanaf vijf meter de bal op de lat. Charisteas kreeg nog een kans, maar weer slaagde Ajax er niet in de ban te breken. De Amsterdammers konden er geen verlenging meer uitslepen en het volksfeest barstte in alle hevigheid los in Tilburg. De Amsterdammers ble ven ontgoocheld achter. 'De prioriteit ligt bij het behalen van de Champions League,' sprak een teleurgestelde Danny Blind. 'Dat is het hoogste doel, maar toch wil je voor alle prij zen gaan die je kan pakken. Na de goede wedstrijden tegen AZ en Feyenoord zie ik dit echter niet als een stap terug, want we hebben wel goed gespeeld.' Amstel Cup, 1/2 finale Donderdag 21 april 20.45 uur - Willem II stadion, Tilburg -14.400 Willem II - Ajax 1-0 (1-0) Scoreverloop: 38. Tom Caluwé 1-0 Scheidsrechter: Roelof Luinge Willem II: Oscar Moens; Nuelson Wau, Frank van der Struijk, Frank van Mosselveld, Albert van der Haar; Raymond Victoria, Tom Caluwé, Arvid Smit; Jatto Ceesay (86. Hans Denissen), Iwan Redan (79. Christophe Lepoint), Martijn Reuser Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Sven Delanoy, Marko Kolsi, Peter Zois, Steef Nieuwendaal Ajax: Hans Vonk; John Heitinga, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell (43. Urby Emanuelson); Nigel de Jong, Hedwiges Maduro (71Angelos Charisteas), Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Ryan Babel (84. Yannis Anastasiou), Nieolae Mitea Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Tomas Galések, Daniël de Ridder, Nourdin Boukhari Maxwell wordt per brancard van het veld gedragen. De Braziliaan scheurde de voorste kruisband van zijn rechterknie en is minimaal acht maanden uit de roulatie. 1 2 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 12