Oud-eerste-elftalspeler Co Bouwens overleden Ajax boekt winst over eerste half jaar De aftrap Een roep die geldt Co Bouwens in het Ajax-elftal dat op 26 augustus 1951 de AROL Beker won. Staand vanaf links: Jan Potharst, Henk Elzer, Co Bouwens, Aad Visser, Frits van Brienen, Hans Boskamp, Leo Horn (scheidsrechter); gehurkt: Klaas Bakker, Gerard van Dijk, Eef Westers, Arend van der Wei, Leen Bartels. Op 17 maart 2005 is op 80-jarige leeftijd oud-eerste-elftalspeler Co Bouwens overleden. Jacobus Anthonie Bouwens werd in 1949 aange nomen als lid en debuteerde op 17 september 1950 in Ajax 1 in de wedstrijd Wageningen - Ajax (1-1). Bouwens was een gedegen midhalf met een goede koptechniek, die regelmatig scoorde. Hij speelde 106 competitiewedstrijden voor Ajax. In het sei zoen 1952-1953 behaalde hij met Ajax het 17de afdelingskampioenschap. Zijn laatste wedstrijd speelde hij op 28 november 1954. Na de invoering van het betaalde voetbal kon Bouwens de trainin- Ajax heeft over de eerste zes maanden van het boekjaar 2004-2005 een netto winst van 5,9 miljoen euro geboekt. Het operationele resul taat bedraagt 6,8 miljoen euro positief. Ajax realiseerde een positief saldo vergoedingssommen van 1,8 miljoen euro. Dit saldo vergoedingssom men bestaat uit de afschrijvingen vergoedings sommen van 8,6 miljoen euro en uit het resultaat gen niet langer combineren met zijn werk. Bouwens bouwde een succesvolle maatschappe lijke carrière op, waarin hij het bracht tot voorzit ter van de raad van bestuur van Bols, werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau en heeft zich gedurende zijn 55-jarig lid maatschap van Ajax lange tijd op bestuurlijk vlak ingezet voor de club. Hij was zestien jaar lid van de Ledenraad en achttien jaar van de Financiële commissie, waarvan een aantal jaren als voorzitter. vergoedingssommen van 10,4 miljoen euro. De netto omzet is 38,9 miljoen euro. De totale bedrijfskosten zijn 32,1 miljoen euro. De belastinglast op het positieve resultaat bedraagt 3,0 miljoen euro. Het groepsvermogen bedraagt 78,6 miljoen euro en komt op 61,5 pro cent van het balanstotaal. Rafael van der Vaart (ziet zijn afscheid voor zich) 'Ik zal niet op de middenlijn met mijn mddelvinger omhoog staan, integendeel. Dat moet een mooi afscheid zijn, dat zie je voor je. Natuurlijk hebben ze me weieens uitgefloten, maar dat hebben ze bij iedereen gedaan. Er is voor mij maar één club, waar ik straks ook mag komen te spelen. Deze club zit voor altijd in mijn hart. Want ik ben natuurlijk wel een echte Ajax-jongen.' Nummer 14,14-03-2005 Cristian Chivu (Roemeen/Romein) 'Ajax zit in mijn hart. Ik hoop er ooit terug te komen.' De Telegraaf, 25-03-2005 Rafael van der Vaart (Oranje-klant) 'Het is wel even lekker in een andere omgeving te werken als je ziet wat we met Ajax de afgelopen weken allemaal voor de kiezen hebben gekregen.' De Telegraaf, 26-03-2005 Joop van Basten (vader) 'Al toen hij kind was moest je met overtuigend bewijs komen om hem van zijn mening af te brengen.' De Volkskrant, 26-03-2005 Marco van Basten (zoon) 'Ryan heeft heel goed gespeeld. Wij weten wat hij kan, want we kennen hem natuurlijk al een beetje van Ajax. Hij had tegen de Roemenen soms fabelachtige acties. Vooraf kan je alleen maar hopen dat het zo loopt, als je een jonge speler inbrengt.' Spits, 29-03-2005 Ryan Babel (maakte droomdebuut) 'Via Van Nistelrooij kwam de bal bij Landzaat. Ik dacht dat hij hem zou maken. Maar hij liet het aan mij over. Ik schoot in de korte hoek. Via de binnenkant van de paal. Een beetje mazzel moet je hebben. Daarna werd het even helemaal stil in mijn hoofd.' Het Parool, 29-03-2005 Co Adriaanse (boos op de pers) 'Waar mijn boosheid vandaan komt? Van de negatieve houding van journalisten naar mij toe. Die ben ik helemaal zat. Daarom ga ik ook weg uit Nederland. Al zo lang ik bezig ben als trainer, twintig jaar, heeft de pers een nega tieve insteek tegenover mij. Pak eens een keer trainers aan die dat wél verdienen.' Het Parool, 12-04-2005 Rafael van der Vaart (houdt slag om de arm) 'Ik zou het niet over mijn hart kunnen verkrijgen om naar PSV te gaan, al was het alleen maar tegenover de suppor ters van Ajax. Aan de andere kant is het heel moeilijk om in deze wereld ook maar iets uit te sluiten.' Sportweek, 12-04-2005 Arie van Eijden (kent beide kampen) 'De ideeën van Van Gaal enerzijds en Van Basten-Cruijff anderzijds liggen heel dicht bij elkaar. Het vervelende is dat ze niet zo goed met elkaar overweg kunnen.' Voetbal International, 13-04-2005 Danny Blind (ziet het verschil) 'Kritisch naar jezelf kijken is een belangrijke voorwaarde om iets te kunnen leren. Maar laten we niet vergeten dat de aandacht van de media, publiek en mensen om de sport heen, sinds de tijd dat ik ben gestopt met voetballen, misschien wel is vertienvoudigd.' NRC Handelsblad, 16-04-2005 mei 2005 11

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 11