Ajax-archivaris koninklijk onderscheiden «swssSa De heren media -.«crï™ De KNVB en de UEFA beloonden Willem Schoevaart al eerder dit millennium en nu heeft de koningin hem zelfs weten te vinden. Op 18 maart, de 105de verjaardag van de club, kreeg de 87-jarige Ajax-archivaris een vervroegd verjaardagscadeau uit handen van de Amsterdamse burgemeester Job Cohen. Hij mag zich nu Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Het nieuwe Lid in de Orde van Oranje-Nassau poseert trots met de Amsterdamse burgemeester Job Cohen. Ik ben dan ook heel positief over de toekomst. Maar we staan wél voor een afgrond: doen we het goed, dan zie je dat er nog veel mogelijkheden zijn; doen we het fout, dan val je net als Schotland over de rand en kom je er nooit meer uit. Johan Cruijff, Nummer 14,14-03-2005 Onderdeel zijn: wie van Ajax zou dat dan willen? Niemand. Iedere speler in de Arena is zijn eigen institutionele design. En dus werd vorige zondag iedere speler weggespeeld door Van Bommel, Cocu en Park. Door jongens die nooit voor zichzelf geap- plaudiseerd hebben. Hugo Camps, NRC Handelsblad, 26-03-2005 Het volk is al net zo wispelturig en opportunistisch als sportjournalisten. Nog niet eens zo heel lang geleden waren wij unaniem van mening dat Van der Vaart, Sneijder, Heitinga, De Jong en Stekelenburg de bouw stenen waren van het nieuwe Oranje dat, na de dave rende zege op het campingelftal van Schotland - maar dat hadden we, verblind als we waren, pas veel later in de gaten - Europa en in één moeite door ook de wereld zou veroveren. Paul Onkenhout, de Volkskrant, 26-03-2005 Ik weet namelijk, dat zowel Marco van Basten als John van 't Schip een uitstekende kijk op voetbal heeft. Als die twee dus spelers als Babel en Maduro kiezen, dan weet ik bijna bij voorbaat al dat het goed zit. Johan Cruijff, De Telegraaf, 29-03-2005 Nee, dan Van Basten. Zijn vriendelijkheid is al bijna net zo extreem als zijn keuze voor jonge Amsterdammertjes. Matty Verkamman, Trouw, 29-03-2005 Van Bastens leermeester Johan Cruijff had er in zijn tijd als trainer ook een handje van een onbeschreven blad zo maar voor de leeuwen te gooien, onder het motto 'Veel plezier en geniet ervan!'Dat liep nooit verkeerd af. Matty Verkamman, Trouw, 29-03-2005 De volgende tegenstanders van Ajax (AZ en Feyenoord) moeten in staat zijn de geteisterde ploeg weer terug te werpen. Erik Oudshoorn, NRC Handelsblad, 08-04-2005 Zo opent Blind Ajax langzaam maar Peter WeMdng, Voetbal International, 13-04-8005 De enige theorie die ik zie: Co heeft op knappe wijze zijn AZ een eind in de richting van de voet baltop gebracht en ontwaart nu de grens tussen goed en top. Mart Smeets, Haarlems Dagblad, 13-04-2005 Willem Schoevaart is al sinds september 1930 lid van Ajax en die liefde kreeg Schoevaart met de paplepel ingegoten. Vader Frans droeg het Ajax- shirt van 1905 tot 1916 en was van 1925 tot 1932 ook voorzitter van de club. Zelf voetbalde Willem Schoevaart ook, maar het eerste team heeft hij nooit bereikt. Wél heeft hij in het tweede gespeeld, meer dan dertig jaar cricket gespeeld en is hij sinds 1988 erelid van de club. Eind juni 2001 bekroonden de KNVB, het IOC en de FIFA de heer Schoevaart met de oorkonde Vrijwilliger van het Jaar in de categorie 'Vrijwilligers met een hart voor clubhistorie'. Trots was hij ruim een halfjaar geleden toen de UEFA hem eerde als een van de Magnificent Seveneen select gezelschap mensen die zich op bijzondere wijze voor het clubvoetbal inzetten. Schoevaart is al 74 jaar lid van Ajax. Volkomen overdonderd kwam Schoevaart vrij dag 18 maart de bestuurskamer van Ajax binnen. Daar wachtten vrienden en familie hem op. Vergezeld van zijn vrouw luisterde hij naar de burgemeester. 'Schoevaart is Ajax,' vond de Amsterdamse burgervader Job Cohen. 'Hij is het geheugen en het geweten van de club. Hij is de cultuurdrager en -bewaker van Ajax. Hij is niet alleen een icoon, maar een voorbeeld voor al diegenen die vrijwilligerswerk bij Ajax willen doen.' Na de inleidende woorden speldde Cohen de versierselen bij Schoevaart op, naast de gouden Ajax-speld. Voorzitter John Jaakke richtte vervol gens het woord tot Schoevaart en sprak mooie woorden als history is our friend, not our mastermaar jij bent wel onze meester'. Zoon Frank deed een persoonlijke duit in het zakje. 'Vader is gek op de natuur,' begon hij zijn betoog. 'Zolang er maar krijtlijnen omheen staan.' Natuurlijk had de onderscheiden Schoevaart het laatste woord: 'Ik ben overdonderd, maar trots op mijzelf!' r 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 10