Koeman verlaat Ajax door de voordeur Na drie jaar en drie maanden kwam een eind aan de succesvolle samenwerking tussen trainer Ronald Koeman en Ajax. Het resultaat van de wedstrijd te gen Auxerre gaf de doorslag voor de beslissing van de coach om zijn functie neer te leggen. Na de slechte prestatie tegen Maccabi Tel Aviv was het hem nog gelukt om de kracht en de energie op te brengen om er overheen te stappen en de groep be ter te laten presteren. Dat zou hem naar eigen zeg gen niet nogmaals lukken. Rinus Michels Ons zeer gewaardeerde erelid Rinus Michels overleed op 3 maart 2005. Ik was geschokt door het overlijden van Michels. Rinus Michels is in grote mate verantwoordelijk geweest voor de roemrijke historie van Ajax. Op basis van zijn gedachtegoed streeft Ajax tot op de dag van vandaag nog steeds naar onderscheidend en initiatiefrijk voetbal waarbij het collectief belangrijker is dan het individu. Een groot Ajacied is ons ontvallen. Wij zullen hem nooit vergeten. Vertrek Ronald Koeman Dit lopende voetbalseizoen maakt onze club duidelijk een mindere periode door. Voorafgaand aan dit voetbalseizoen was Ajax wederom de grote favoriet, maar met de Europese uitschakeling en de huidige derde plaats in de competitie is Ajax, net zoals alle supporters, niet tevreden. Op 25 februari, een dag na de wedstrijd tegen Auxerre, heeft Ronald Koeman zijn ontslag ingediend bij Ajax. Na drie jaar en drie maanden kwam een einde aan de succesvolle samenwerking. Samen met Koeman won Ajax twee landskampioenschappen, haalden we de kwartfinale van de Champions League en veroverde Ajax de Amstel Cup. Maar Koeman kon niet meer de kracht en de energie vinden om na de Europese uitschakeling van Ajax optimaal gemotiveerd door te gaan. Het bestuur en de directie stemden in de Europese Toekomst De prestaties van Ajax vallen dit seizoen nogal tegen. Het suc ces komt niet altijd vanzelfsprekend. En dat weten we ook. Maar de club doet er alles aan om als een echte Amsterdamse club onderscheidend voetbal te spelen, met behoud van continuïteit en identiteit en uiteraard voor al onze fans, van jong tot oud! In de sterk veranderende internationale voetbalwereld is Ajax met zijn gedegen jeugdopleiding elk jaar weer een stabiele factor. Ook in dit nog lopende seizoen heeft u kunnen genieten van nieuwe 'eigen' talenten: de op handen zijnde doorbraak van Ryan Babel, het overtuigende debuut van Rasmus Lindgren en Hedwiges Maduro. Die positie bewaken we met al onze macht en zal ook in de zeer nabije toekomst de basis zijn voor een sportieve opleving. En laten we niet vergeten dat we dit jaar nog steeds in de race zijn voor de Amstel Cup. Op 21 april speelt Ajax uit tegen Willem II in de halve finale. Daarnaast streeft Ajax naar de tweede plaats in de competitie om in aanmerking te komen voor de voorrondes van de UEFA Champions League. Bij zijn vertrek uit de Amsterdam ArenA trof de scheidende trainer een leger aan journalisten. 'Ik verlaat Ajax door de voordeur,' zei Ronald Koeman toen hij voor het laatst zijn weg zocht naar zijn auto. 'Ik bedoel dat letterlijk, maar ook figuurlijk.' Even daarvoor had hij afscheid genomen van de spelersgroep en de technische en medische staf. 'Het was emotioneel,' vertelde de oefenmeester. 'Er zijn wel wat traantjes gevallen. Sommige spelers hadden het er moeilijk mee en er zullen natuurlijk ook wel jongens zijn die opge lucht waren. Maar over het algemeen sterkt de reactie van de spelers mij. 'Ik zag echter geen andere mogelijkheid meer. Ik kon niet meer de trainer zijn die Ajax verdient. We draaien een ondermaats seizoen en de club heeft recht op een trainer die zijn schouders eronder kan zetten. Ik kan dat niet meer,' zei Koeman. 'Voor de wedstrijd tegen Auxerre heb ik tegen mezelf ge zegd dat als het fout zou gaan, ik mijn conclusies moest 8 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 8