geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je deze maand een vraag stellen aan Daniël de Ridder. De Amsterdamse vleugel spits antwoordde uitgebreid op een aantal veelgestelde vragen. Ajnx.nl - Home Wat was het mooiste voetbalmoment uit je leven? Erwin van Essen, Stroe Mijn thuisdebuut bij Ajax. In die wedstrijd werd ik meteen Ajacied van de wedstrijd. Dat vind ik wel een mooie prestatie als je voor de eerste keer in een volle ArenA staat. Vooraf was ik een beetje gespannen, maar tijdens het duel kwam ik los en speelde ik lekker. een avondje uit ga om iets te vieren, ga ik naar de Japanner. Maar ik kan ook heel erg genieten van mijn moe ders kookkunst. Zij maakt Irakese, Koerdische of Israëlische gerechten. Wie is favoriete voetballer? Roos van Geel, Amsterdam Er zijn veel voetballers voor wie ik veel respect heb en die ik erg goed vind, dus dan kun je bijna alle wereld toppers opnoemen. Maar als ik naar mijn positie kijk, vind ik Figo een heel bijzondere voetballer. En wie ik op dit moment als flankspeler als voorbeeld kan nemen, is Arjen Robben, iemand die nog niet eens veel ouder is dan ik. Hoe hij zich heeft ontwikkeld, daar heb ik veel respect voor. Hij staat in de basis bij de huidige nummer één van Engeland en hij is heel belangrijk voor dat team. Toen ik klein was, had ik alle posters van AC Milan, met Van Basten, Gullit en Rijkaard. Mijn hele kamer hing vol met platen van AC Milan en Ajax. Als je met iemand een dagje mocht ruilen, wie zou je dan kiezen? Michelle Rijnbergen, Geleen Ik zou wel een keer Al Pacino willen zijn, en dan vooral zijn karakter in Scarface. Ik vind hem een superac teur, samen met Robert de Niro. Maar die rol van Pacino in Scarface vond ik echt fantastisch. Welke functie binnen Ajax zou jij graag voor één dag willen overnemen? Sanne Veldman, Reuver Ik zou wel een dag technisch direc teur willen zijn. Het lijkt me een baan met veel verantwoordelijkheid; je hebt over alles controle en dat lijkt me wel mooi bij zo'n grote club. Maar ook heel moeilijk overigens. Zoals iedereen weet wil Ajax van het joden- imago af. Wat vind jij als joodse voetballer van de spreekkoren? Sander Butterman, Purmerend Ik vind ze niet zo'n politieke lading hebben, omdat ik denk dat mensen het niet vanuit een politiek standpunt roepen. Het woord 'joden' wordt ge bruikt als een geuzennaam en daarom raakt het mij niet en ben ik eraan gewend geraakt. Ik ben al van kleins af aan bij Ajax en voor mij heeft het geen emotionele waarde. Maar ik snap wel dat het voor men sen gevoelig kan liggen. Want door zoiets te scanderen roep je weer anti semitische spreekkoren op, die echter waarschijnlijk ook niet zo politiek bedoeld zijn als hoe ze klinken. Maar het kan heel gevoelig zijn, zeker bij mensen die bepaalde dingen hebben meegemaakt, de Tweede Wereldoor log bijvoorbeeld. Ik houd me er niet zo mee bezig, maar ik begrijp wel dat Ajax ervan af wil. Als je een voorzet geeft, mik je dan ook echt op een medespeler of geef je de bal gewoon voor het doel, en gok je dat iemand komt inlopen en tegen de pass aan loopt? Erik Pot, Nieuwleusen Meestal mik je op iemand, maar soms staat er zo'n kluitje voor het doel dat de kans groot is dat de bal ergens goed valt. Dan geef je maar gewoon een voorzet en hoop je dat-ie op iemands hoofd terechtkomt. Als je in de laatste minuut van een wed strijd zit, het staat 0-0 en je moet winnen, dan geef je vaak een voorzet om de voorzet. Maar als je gewoon voetbalt en er is een goede bezetting voor het doel, dan kun je een goed gemikte voorzet geven. Ben je ijdel? Kim en Marisha, Kudelstaart Ik ben wel ijdel maar niet overdre ven. Alle jongens in het team zorgen goed voor hun uiterlijk. Misschien sta ik iets langer voor de spiegel om dat ik iets langere haren heb of zo, maar voor de rest ben ik niet ij deler. Wat vind je ervan dat jonge meisjes je aanbidden? H. Zilverbeek, Gent Dat vind ik leuk. En lief en grappig. Wat eet je het liefst op je beschuitje? (Dan kan ik het alvast smeren.) Karin, Nieuwegein Haha, muisjes. Je hoort over veel spelers dat ze een goed doel steunen, zoals Nigel de Jong die de Nierstichting steunt. Steun jij ook een goed doel of ben je van plan om een goed doel te steunen en waarom juist dat doel? Floor Mesman, Kudelstaart Ik steun nog geen goed doel, maar dat zou ik wel willen. War child bij voorbeeld vind ik een goed doel. Wij leven in een vreedzaam land en wij kunnen het ons haast niet voorstellen hoe het is om als kind in een oorlog op te groeien. Ik denk dat het be hoorlijk heftig is om op zo'n jonge leeftijd al met dood, verlies van fami lie en onveiligheid om te moeten gaan. Dan gaat je jeugd eraan, lijkt me. Heb je een bepaald bijgeloof voor de wedstrijd? Kimberley Vaessen, De Kwakel Nee. Hoe was je vroeger op school? Was je heel braaf of was je een irritant ettertje? Colinda, Oosterland Ik was af en toe braaf en af en toe een ettertje. Ik was weieens vervelend bij bepaalde leraren en leerlingen. Maar ik geloof niet dat iemand er een trauma aan heeft overgehouden. Vind jij het zelf een optie als je op het middenveld speelt en niet als rechts buiten? Marisha Bubberman, Kudelstaart Op zich vind ik dat wel een optie, maar dan moet ik wel de tijd krijgen om aan die positie te wennen. In de jeugd heb ik wel vaak geswitcht, maar dat was niet: de ene wedstrijd als rechtsbuiten en de volgende op het middenveld. Dan speelde ik een half of een heel seizoen als rechtsbui ten en het volgende seizoen op het middenveld. Het zijn twee verschil lende posities, dus je hebt andere ta ken. Daar moet je aan wennen. Wat is je lievelingseten? Mijndert de Vries, Enschede Ik houd eigenlijk van alles, maar ik vind Japans eten heel lekker. Als ik 82 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 82