Opnieuw verlies in eigen huis Boukhari maakt het verschil vochten tegen onszelf Ajax compleet Ajax - FC Twente Koeman: 'We NAC Breda - Ajax Koeman: 'Het had net zo goed 2-1 voor NAC kunnen worden' fotografie Louis van de Vuurst Holland Casino Eredivisie Zondag 6 februari 2005 - Amsterdam ArenA - 46.868 Scheidsrechter: René Temmink Ajax - FC Twente 1-2 (1-1) Scoreverloop: 6. Julien Escudé 1 -0,36. Blaise N'Kufo 1 -1 67. Sharbel Tourna 1-2 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Nigel de Jong, Julien Escudé, Maxwell; Wesley Sneijder, John Heitinga Rafael van der Vaart (73. Steven Pienaar); Mauro Rosales, Angelos Charisteas, Ryan Babel (22. Nicolae Mitea, 73. Yannis Anastasiou) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Daniël de Ridder, Rasmus Lindgren, John O'Brien FC Twente: Sander Boschker; Resit Schuurman, Daniel Majstoriovic, I Ramon Zomer, Jeroen Heubach; Peter Niemeyer, Jason Culina, Simon Cziommer (81Rahim Ouedraogo); Sharbel Tourna (85. Karim Touzani), Blaise N'Kufo (90. Elbekay Bouchiba), Dmitri Shoukov Coach: Rini Coolen Niet ingezet: Remko Pasveer, Raymond Fafiani, Bas Sibum, Karim el Ahmadi Ajacied van de wedstrijd: Julien Escudé Hatem Trabelsi in gevecht met Blaise N'Kufo. In de tweede thuiswedstrijd op rij verloor Ajax voor de tweede keer punten. Na de 0-0 tegen ADO Den Haag hing er al een teleurgestelde stemming rond de Ajacieden. Die kon niet worden omgezet in vreugde door een fraai resultaat tegen FC Twente. Want met 1 -2 waren de gasten te sterk en die klap kwam hard aan. Ajax begon nog zo goed tegen de laagge klasseerde Tukkers. Het sprankelende aanvallende spel in de beginfase werd al na zes minuten beloond met een rake kopbal van Julien Escudé, 1-0. Ronald Koeman had enkele wijzigingen doorge voerd ten opzichte van het duel tegen ADO. Aangezien Zdenek Grygera geblesseerd was, had de trainer Nigel de Jong als diens vervanger naar voren geschoven. Tevens mocht Ryan Babel na zijn goede spel van de afgelopen weken in de basis beginnen. Dat ging ten koste van Nicolae Mitea. Maar de jonge Roemeen moest al na twintig minuten zijn trainingspak uitdoen, omdat Babel geblesseerd raakte en niet verder kon. Intussen was het optreden van de Amsterdammers weer verzand in een even slordige en trage vertoning als tegen ADO. FC Twente profiteerde daarvan en door een dekkingsfout van Nigel de Jong kon Blaise N'Kufo doelman Hans Vonk met een lob verschalken, 1-1. Na rust kreeg Ajax wel kansen, maar het was FC Twente dat wist te scoren. Twente-uitblinker Simon Cziommer ging aan de linkerkant goed door en Hans Vonk verkeek zich volledig op diens voorzet. De bal kwam vervolgens bij Sharbel Tourna, die succesvol afrondde: 1 -2. De verslagen heid bij de Ajacieden was groot, maar met man en macht probeerden de spelers alsnog een gelijkspel of meer af te dwingen. Toen Ramon Zomer met een tweede gele kaart moest vertrekken, kreeg Ajax dan ook een paar goede kansen. Zowel Mauro Rosales als invaller Yannis Anastasiou dook voor Sander Boschker op, maar tevergeefs. De Amsterdammers verloren voor de tweede keer dit seizoen een thuiswedstrijd en lieten het verschil met de nummer twee van de ranglijst, AZ, oplopen tot acht punten. Met een doelpunt in de derde en één in de 88ste minuut hielp Nourdin Boukhari Ajax aan een overwinning op NAC. Na twee matige thuisprestaties snakten de Amsterdammers naar een zege. Ondanks de tegenslagen wegens blessures, ziekte en een schorsing won Ajax in een zeer spannende wedstrijd met 1 -2. Zijn laatste wedstrijd dateerde van begin december tegen RKC. Hij raakte zijn plaats kwijt aan Nicolae Mitea en zelfs Ryan Babel mocht aan de linkerkant acteren als ver- Holland Casino Eredivisie Zondag 13 februari 2005 - Mycom Stadion, Breda -15.103 Scheidsrechter: Pieter Vink NAC Breda-Ajax 1-2(0-1) Scoreverloop: 3. Nourdin Boukhari 0-154. Yuri Cornelisse 1 -1 88. Nourdin Boukhari 1-2 NAC Breda: Davy Schollen; Pieter Collen, Rob Penders Benny Kerstens, Nebosja Gudelj; David Mendes da Silva, Ame Slot, Tamés Petö; Yuri Cornelisse, Ali Boussaboun (26. Anouar Diba), Anthony Lulling Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Arno van Zwam, Jurgen Colin, Adnan Barakat, Ron Stam, Wilmer Kousemaker, Julian Jenner Ajax: Hans Vonk (46. Maarten Stekelenburg); Hatem Trabelsi, Nigel de Jong, Julien Escudé Maxwell; Anthony Obodai, Steven Pienaar, Rasmus Lindgren; Mauro Rosales (74. Daniël de Ridder), Angelos Charisteas (65. Ryan Babel), Nourdin Boukhari Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Yannis Anastasiou, Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson vanger van de Roemeen. Maar Mitea draaide niet meer zo lekker en Babel, geblesseerd geraakt tegen FC Twente, werd met het oog op het duel tegen Auxerre, waarin hij in de spits moet spelen omdat Charisteas Europees niet speel gerechtigd is, gespaard. Dus was er weer ruimte voor een optreden van Nourdin Boukhari. Bovendien zou hij tegen zijn oude club toch wat extra's kunnen brengen, was de veronderstelling van Ronald Koeman. Dat de trainer daarin gelijk had, bleek snel. In de derde minuut had Boukhari het geluk aan zijn zijde toen hij met een boog de bal over Davy Schollen heen lobde en hij het als voorzet bedoelde schot bij de tweede paal tegen het net zag gaan, 0-1Maar net als tegen Twente kostte het de Amsterdammers moeite de goede start een passend gevolg te geven. Vanwege de afwezigheid van Tomas Galasek en Wesley Sneijder (bles sures), Rafael van der Vaart (schorsing) en John Heitinga (ziek) moest de trainer een compleet nieuw middenveld formeren. Dat deed hij met Rasmus Lindgren (debu- Nourdin Boukhari was matchwinnaar voor Ajax. tant), Steven Pienaar en Anthony Obodai. Over de drie nieuwe mannen was de trai ner op zich wel tevreden, maar al aan het eind van de eerste helft veranderde het beeld van de wedstrijd waarin Ajax domineerde. De Amsterdammers raakten de grip op NAC kwijt en na rust maakte Yuri Cornelisse via een vrije trap de 'in de lucht hangende' gelijkmaker. Maarten Stekelenburg, na rust vervanger van de aan het bovenbeen geblesseerde Hans Vonk, was kansloos op het sublieme schot. Maar hoewel Ajax weinig meer in te brengen had en NAC bloed rook, scoorde de Amsterdamse formatie toch de winnen- de treffer. Twee minuten voor tijd bracht Steven Pienaar Nourdin Boukhari met een prachtige pass in stelling, waarna de oud-speler van NAC zijn tweede doelpunt binnen kon schuiven. Door de 2-1 overwinning liepen de Amsterdammers weer wat punten in, aan gezien het duel tussen AZ en PSV de avond ervoor in een 0-0 stand was geëindigd. MÊÊÊË april 2005 73

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 73