Ajax in kwartfinale Amstel Cup Ajax morst thuis kostbare punten Koeman: 'Ik heb Hans Vonk: 'Het tempo was te laag, we speelden onnauwkeurig, dat zijn precies de ingrediënten om een belabberde wedstrijd te spelen' Ajax - SC Heerenveen mij wel geamuseerd' Ajax - ADO Den Haag Ajax nam in de bekerwedstrijd tegen SC Heerenveen revanche voor de eerder dit seizoen geleden 1-3 nederlaag. De Ajacieden hadden voortdurend het overwicht van het spel, maar zetten pas in de slotfase de wedstrijd naar hun hand (2-0). De ploeg van Ronald Koeman verbe- Amstel Cup 1/8 finale Donderdag 27 januari 2005 - Amsterdam ArenA - 35.000 Scheidsrechter: Ben Haverkort Ajax - SC Heerenveen 2-0 (0-0) Scoreverloop: 88. Angelos Charisteas 1-0,90. Ryan Babel 2-0 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Wesley Sneijder (88. Nigel de Jong), John Heitinga Rafael van der Vaart (76. Steven Pienaar); Mauro Rosales, Angelos Charisteas, Nicolae Mitea (59. Ryan Babel) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Daniël de Ridder, Rasmus Lindgren, Yannis Anastasiou. SC Heerenveen: Brian Vandenbussche; Said Bakkati, Petter Hans- son, Marcel Seip, Tomasz Rzasa (34. Jeroen Drost), Arek Radomski, Klaas-Jan Huntelaar, Ugur Yilderim; Dennis Calincov (65. Joey van de Berg), Georgios Samaras, Daniel Hestad Coach: Gert-Jan Verbeek Niet ingezet: Boy Waterman, Michel Breuer, André Hanssen, Hannu Haarala, Thomas Prager Ajacied van de wedstrijd: Angelos Charisteas terde zich ook ten opzichte van het vorig seizoen toen het team al in de achtste finale van het Amstel-Cuptoernooi strandde. Koeman zette dezelfde elf spelers in de basis als in de met 2-0 gewonnen uitwed strijd tegen FC Utrecht. Zij kregen weer het vertrouwen van de trainer, en beschaam den dat niet. Want in de eerste thuiswed strijd na de winterstop trok Ajax direct fel van leer. Met de voor eigen publiek debuterende Angelos Charisteas in de punt van de aanval rolde de ene na de andere combinatie over de grasmat. Al na een kwartier had het verschil op het bord kunnen en misschien ook wel moeten staan, maar de scherpte voorin ontbrak nog. Een goal van Rafael van der Vaart werd wegens buitenspel afgekeurd. 'Toch hing een doelpunt de hele wedstrijd in de lucht,' verkondigde Koeman. 'En we verdienden ook een goal.' Maar het was Heerenveen dat tijdens een van de spaar zame aanvallen via een afstandsschot van Klaas-Jan Huntelaar de paal raakte. Ook Ajax was vijf minuten voor rust wederom dicht bij een doelpunt, maar de kopbal van Zdenek Grygera ging via de onderkant van de lat het doel weer uit. In de aanval had de Tsjech dus pech; verdedigend gaf hij samen met Julien Escudé ook nu zeer weinig weg en de Friese formatie van trainer Gert-Jan Verbeek kwam er dan ook nauwelijks aan te pas. Maar intussen tikte de tijd gewoon door, en dan blijft het in een bekerduel altijd spannend. Hoewel pas in de 88ste minuut, slaagde de thuisploeg er uiteindelijk in het verschil in de stand tot uiting te brengen. Angelos Charisteas scoorde zijn eerste goal in de Amsterdam ArenA. 'Dat hij zelf na afloop al zei dat hij over zichzelf niet tevreden zou zijn geweest als hij niet had gescoord, is prettig,' complimenteerde Koeman zijn nieuwste Griek. 'Ik ben tevreden over zijn functioneren in het team.' De matchwinnaar werd Charisteas echter niet. Twee minuten na het ope- Angelos Charisteas wordt na zijn goal gefeliciteerd door Zdenek Grygera. ningsdoelpunt schoot invaller Ryan Babel na een fraai opgezette een-twee met de andere invaller Steven Pienaar prachtig hard en strak binnen, 2-0. 'Hoewel het lang 0-0 bleef, heb ik mij wel geamuseerd,' aldus Koeman. Tijdens de loting voor de kwartfinale na afloop van de wedstrijd werd Ajax gekop peld aan ADO Den Haag. Ajax had er veel voor over om de goede reeks resultaten door te trekken tegen ADO Den Haag. Niet alleen omdat het gat met AZ en PSV niet groter mocht worden dan het al was, maar ook omdat in de heenwedstrijd in het Zuiderpark een 0-3 voorsprong volledig uit handen was gege ven (3-3). Maar het wilde weer niet lukken tegen de Hagenezen. Vanaf het begin van de wedstrijd was het tempo veel te laag en speelden de Ajacieden rommelig. In de vijfde minuut kwam de thuisploeg zelfs nog goed weg toen het wel agressief gestarte ADO Den Haag via Ajax-huurling Cedric van der Gun een grote kans kreeg. Met een goede reflex voorkwam de jarige Holland Casino Eredivisie Zondag 30 januari 2005 - Amsterdam ArenA - 45.199 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax - ADO Den Haag 0-0 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Wesley Sneijder (46. Steven Pienaar), John Heitinga Rafael van der Vaart; Mauro Rosales (76. Daniël de Ridder), Angelos Charisteas, Nicolae Mitea (46. Ryan Babel) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Nigel de Jong, Yannis Anastasiou, Rasmus Lindgren ADO Den Haag: Dorus de Vries; Gill Swerts, Jan Paul Saeijs, Spira Grujic, Youssouf El Akchaoui; Tommie van der Leegte (74. Daniël Rijaard), Roy Stroeve, Sjaak Polak; Cedric van der Gun (26. Wesley Verhoek, 74. Eljero Elia), Geert den Ouden, Jamie Smith Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Cees Paauwe, Alberto Saavedra, Peter Jungschlager Ajacied van de wedstrijd: Hans Vonk Hans Vonk (35) echter dat de rechtsbuiten Ajax een tik uitdeelde. Een tik kreeg de behendige voorhoedespeler zelf een klein halfuur later toen hij geblesseerd van het veld moest. Daarmee verdween er een belangrijke angel uit het spel van de Haagse ploeg. Toch profiteerde Ajax nauwelijks. Wegens een linkerkant die niet het beoogde niveau haalde, maar ook wegens een voorhoede die zich de laatste weken veel beter geprofileerd had dan tijdens dit duel voor eigen publiek. Den Haag bleef, een dag voor het grote gala ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan, moeiteloos op de been. Na rust hoopte Ronald Koeman met fris bloed - Ryan Babel en Steven Pienaar voor Wesley Sneijder en Nicolae Mitea - het tij te keren en snelheid in de ploeg te bren gen. Het baatte niet. Ajax drong wel steeds meer aan, schoof ook letterlijk meer naar voren door Maxwell naar het middenveld te zetten. Maar zelfs toen de Amster dammers in het laatste kwartier met vier aanvallers opereerden, en ook Rafael van der Vaart regelmatig in het strafschopgebied opdook, wisten zij niet te scoren. John Heitinga vecht een duel uit met Cedric van der Gun. Verklaren kon Koeman het matige optre den van zijn ploeg niet. 'Dat is voetbal; het is niet altijd te verklaren. Ik denk dat het elftal wel wilde vandaag en dat ze ook beseften tegen wie ze speelden; maar omdat we zo slecht begonnen, liepen we achter de feiten aan. Achteraf mag je zelfs nog blij zijn met een gelijkspel, want ADO kreeg in de tweede helft nog goede kansen ook.' 72 Ajax Magazine februari 2005

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 72