Woensdag 16 februari - zaterdag 5 maart Ajax van dag tot dag gesprek met de directie en het bestuur van Ajax aan dat hij de samenwerking per direct wil beëin digen. Hij kan de kracht en energie niet opbrengen om over het verlies bij Auxerre heen te stappen en de groep beter te laten presteren. Koeman was vanaf 3 december 2001 in dienst bij Ajax. Zondag 27 februari De eerste wedstrijd waarbij Ruud Krol en Tonny Bruins Slot als verantwoordelijke trainers op de bank zitten, verloopt succesvol. Angelos Charisteas en Julien Escudé zetten Ajax in Kerkrade op een 0-2 voorsprong. Het doelpunt dat Roda JC nog scoort, brengt Ajax niet in gevaar. Maandag 28 februari Filipe Kasmirski komt op de training ongelukkig ten val en breekt hierbij zijn linkerbovenarm. Woensdag 2 maart De Talentendag wordt afgelast. Vanwege de hevige sneeuwval is het niet mogelijk de talenten een eerlijke kans te geven. Onder barre omstandigheden wordt in Den Haag wel het bekerduel tussen ADO en Ajax afgewerkt. Wesley Sneijder en Mauro Rosales maken het verschil; Ajax plaatst zich door de 2-0 zege voor de halve finale. Donderdag 3 maart Op 77-jarige leeftijd overlijdt Rinus Michels. Het erelid van Ajax komt de complicaties na een pre ventieve operatie aan de hartklep niet te boven. Ajax wordt voor de halve finale van de Amstel Cup gekoppeld aan Willem II. Op 21 april spelen de Amsterdammers in Tilburg. Zaterdag 5 maart In de avonduren wordt bekend dat het voor zondag 6 maart op het programma staande duel tussen Ajax en AZ geen doorgang kan vinden. Oorzaak is de gevaarlijke situatie rond de ArenA door de grote hoeveelheid ijs en sneeuw op het stadiondak. Woensdag 16 februari Leunend op een goedspelende verde diging sleept Ajax tegen Auxerre een magere 1-0 overwinning uit het vuur. Linksback Maxwell scoort op aangeven van Rafael van der Vaart een fantastisch doelpunt. Donderdag 17 februari De Ajax-selectie gaat op bezoek bij het ABN AMRO Wereld Tennis Tournament. Anders dan voorgaan de jaren wordt er niet gesport door de Ajacieden tegen de deelnemende tennissers. Maar de voetballers zitten wel vooraan als Roger Federer in recordtempo zijn landgenoot Stanislas Wawrinka van de baan slaat. Vrijdag 18 februari Aanvoerder Tomas Galasek onder gaat een operatie aan de buikwand. De verwachting is dat de ingreep een positief effect heeft op het herstel van de liesblessure die de middenvel der al enige tijd parten speelt. John van den Brom verlengt zijn contract als trainer van Jong Ajax met twee jaar. Zondag 20 februari In de Ajax-lobby van de Amsterdam ArenA wordt een plaquette onthuld van Jack Reynolds, de legendari sche Ajax-trainer. Onder Reynolds behaalde Ajax in 26 seizoenen 15 - afdelingskampioenschappen, acht landstitels en twee nationale bekers. Ajax wacht in de competitie wedstrijd tegen FC Den Bosch lang om het kwaliteitsverschil met FC Den Bosch op het scorebord tot uitdrukking te brengen. In de 91ste minuut scoort invaller Daniël de Ridder de 1-0 en twee minuten later maakt Nourdin Boukhari Ajax' tweede goal. Omdat AZ gelijkspeelt tegen Roda JC, is het gat tussen de concurrent voor de plaats die recht geeft op voorronde Champions League, en Ajax geslonken tot vier punten. Maandag 21 februari Op verzoek van John O'Brien werkt Ajax mee aan het onmiddellijk ontbinden van zijn contract. De Amerikaan laat zich in zijn vader land behandelen voor zijn blessures en zal zich daarna melden bij ADO Den Haag om zijn carrière in Nederland voort te zetten. Zonder zelf te spelen behoudt Jong Ajax de koppositie in de Beloftencompetitie. Feyenoord had langszij kunnen komen, maar verliest van Utrecht. De Amsterdammers hebben nu even veel punten als de Rotterdammers, maar drie wedstrijden minder gespeeld. Dinsdag 22 februari Etienne Esajas raakt zwaar gebles seerd tijdens een oefenwedstrijd van Jong Ajax tegen ADO '20. De pupil len van trainer Van den Brom verlie zen het duel met 1-3. Sangoy maakt het enige doelpunt. Woensdag 23 februari Rafael van der Vaart reist niet met Ajax mee naar Auxerre. De midden velder is ziek en blijft thuis. Op de Toekomst houdt Ajax een Talentendag. In tegenstelling tot voorgaande jaren zijn de selectie- dagen niet allemaal in dezelfde week, maar over vier woensdagen verdeeld. Donderdag 24 februari Op Franse bodem strandt het Europese avontuur voor dit seizoen. De 1-0 winst in Amsterdam blijkt te mager om te overleven. Auxerre wint het UEFA-Cupduel met 3-1. Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson maken hun debuut voor Ajax 1. Vrijdag 25 februari Ronald Koeman geeft tijdens een april 2005 69

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 69