ÉüiiP De wedstrijd Eentje! Afwisselende tijd 9 juni 1979 Ajax - FC Twente 8-1 kon via een via rnP^nd Pieren s'tfdriTr'ttf aan^ i^de^a? Wteenm?e^ zich nauwe- via Meutstege Clarke I Ajax; numme? 5Pen Tdee SfE Op het gebied van werk brak een af wisselende tijd aan. 'Ik heb eerst ander half jaar voor de klas gestaan, maar moest vanwege bezuinigingen weg. De ja ren tachtig waren een drama wat werk betreft. Oud-collega's lieten me hun ten- nisles overnemen, zodat ik in ieder geval wat inkomen had. Daarna heb ik PR ge daan voor Puma, ben ik bedrijfsleider van een zwembad geweest, adjunct-hoofd van sportcentrum UvA en redactiemede werker van Veronica's Fit-Race, en werkte ik jarenlang als beeldbandredac teur bij Studio Sport. Maakte ik samen vattingen. Vanaf de jaren negentig was ik tien jaar sportconsulent van de gemeente Den Haag. Daarnaast was ik trainer bij diverse amateurclubs en van Excelsior 2. Alles had wel met sport te maken. Zelfs mijn huidige vrouw leerde ik in de sport wereld kennen. Valesca was keeperstrai ner bij onder andere Excelsior 2 en GVAV, mannen en jeugd. Ze heeft het di ploma Oefenmeester 2, ziet het spelletje heel goed. Maar vrouwen in de voetballe rij, het blijft een moeilijk onderwerp. Je krijgt zoveel tegenwerking van man nen, dat is een drama. Na tien jaar knok- Wim Meutstege in actie in de wedstrijd Ajax - PSV (4-1) op 11 november 1979. Links Arnesen, rechts Van de Kerkhof. ken kapte ze er mee. Bij mijn laatste club, SEV in Leidschendam, was ze trainer van de jeugd, dat deed ze hartstikke goed, en daar gaat zo'n club dan heel raar mee om. Beslissingen worden genomen door een hele groep mannen, en dan mag zij er op het laatst ook nog even bij. Zoek voor mij dan maar een ander, zei ze. Zij wilde graag met haar eigen jongens mee naar de hogere leeftijdscategorie. Vrouwen komen meestal toch niet verder dan kant- inewerk, ze hangen er meestal maar bij, bij een mannenclub. Ze is bij meer clubs waar ik werkte keeperstrainer geweest, want ze weet er meer van dan ik, en het Toeschouwers: 8.500 Scheidsrechter: G. Jonker Scoreverloop: 32. Ling 1-0; 58. Meutstege 2-0; 59. Clarke 3-0; 63. Arnesen 4-0; 65. Ling 5-0; 73. Bos 5-175. Lerby 6-1 76. Tahamata 7-181Tahamata 8-1 Ajax: Jager, Meutstege, Krol, Wijnberg, Everse (Zwamborn), Schoenaker, Arnesen (Erkens), Lerby, Ling, Clarke, Tahamata FC Twente: Pasveer, Van lerssel (Thoresen), Drost, Overweg (Bruggink), Zondervan, Otto,Van derVall, Pahlplatz, Bos, Lindsted, Gritter deTger^ keép6r sfaar, rare is: de spelers hebben er geen proble men mee, maar mensen van het bestuur gaan altijd moeilijk doen.' Na de actieve voetballerij miste Meut stege twee zaken vooral: de massages en het reizen. 'Al was het maar drie dagen, ik vond het heerlijk om op reis te zijn. Ik ben er dankbaar voor dat ik dankzij de voet ballerij veel van de wereld heb gezien.' Momenteel is de oud-Ajacied met zijn vrouw meegereisd naar Tbilisi, in Georgië. 'Zij is werkzaam voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken op de Nederlandse ambassade aldaar. Toen zij daar kon gaan werken, heb ik meteen mijn baan opgezegd. Het leek me leuk om in het buitenland te zijn. En nu ben ik als lokale medewerker parttime werkzaam op het archief van de ambassade. We zit ten er nu drie jaar. Dit jaar moeten we naar een nieuw land. Valesca heeft onder andere gesolliciteerd in Kiev, Oekraïne. 'Het leven in Tbilisi bevalt goed. Het le ven is rustig: 's ochtends ben ik op de am bassade, daarna doe ik van alles. Een keer per week krijgen we een massage, die heb ik wel nodig, want soms zit ik wel wat vast. Ik voetbal iedere week met mensen van de Europese Unie, Georgiërs, Amerikanen, op een kunstgrasveld. Heimwee hebben we zeker niet. Een cul tuurschok was het trouwens ook niet; ik vind het leuk om me in een nieuw land te verdiepen. En de mensen zijn heel gast vrij. Gasten worden beschouwd als een geschenk van God. Dat betekent dat alles voor je klaarstaat, al hebben ze niks.' even gehad. 'Ik heb vijf jaar niet meer ge voetbald. Dat kon ook niet, vanwege die knie. Na die periode was mijn knie weer redelijk stabiel, en heb ik uiteindelijk jarenlang bij oud-Oranje en Lucky Ajax gespeeld. En bij andere gelegenheidself tallen, zoals het Veronica-artiestenteam. Ik had seizoenen waarin ik vijftig, zestig wedstrijden speelde, meer dan ik in het betaald voetbal had gedaan. Soms speelde ik twee wedstrijden op een dag, vier in een weekeinde! Ik vond het gewel dig. Het leuke was ook dat je je voorma lige teamgenoten beter leerde kennen, als persoon.' april 2005 61

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 61