India met sport en educatie in samenspel, mag zich verheugen in de belangstelling van beleidsmakers en politici, die regelmatig een kijkje komen nemen. En de filosofie wordt nauwkeurig bestudeerd door de overheid. Mondjesmaat wordt deze zelfs al toegepast in het reguliere onder wijs, want het M.E.C. werkt als consul tant voor de overheid. Per maand ont vangen Mrs Navis en haar medewerkers zo'n 300 onderwijzers uit het hele land, die op kosten van de overheid verkorte opleidingen en cursussen komen volgen. De methode integreert ook langzaam in het reguliere onderwijs doordat het M.E.C. de mogelijkheid krijgt om advies uit te brengen over het gebruik en de inhoud van lesmateriaal. Tegelijkertijd dient het complex meer dere doelen. Behalve dat er een uitge breid cursusaanbod is voor leraren uit het reguliere en gehandicaptenonder- wijs, profiteren veel kinderen van de moderne behuizing; ieder jaar worden hier jeugdkampen georganiseerd. Zo brengen iedere zomer zo'n 800 jongeren hun vakantie door op het Education Centre. Vaak gaat het om projecten voor kansarme jongeren. Voor ons is het grote, moderne complex van het M.E.C. iets kleiner geworden. Vooral omdat we nu begrijpen dat de geplaveide wegen, het moderne medita tiecentrum, het grote stadion en de prachtige slaapvertrekken een meer voud aan doelen dienen. Als we bij ons vertrek worden uitgezwaaid door tien tallen jongens en meisjes realiseren we ons hoe de Johan Cruyff Foundation zich moet hebben gevoeld. Want net als de Nederlandse stichting vertrekken we uit Mathakondapalli in de wetenschap dat dit stukje grond een bijdrage levert aan het onderwijs en het leven van kin deren door heel India. Van hieruit vol trekt zich een stille revolutie in de Indiase samenleving. Als Steven ons vraagt wat wij in het dagelijks leven doen, schrikt hij op bij het antwoord. Hij kijkt ons met grote ogen aan, want Ajax en Johan Cruijff zijn magische woorden. Ais we hem het laatste nummer van Ajax Magazine laten zien, vraagt hij ons de kleren van het lijf. Hij wil weten hoe Ronald Koeman eruit ziet, en wie de beste Ajax-spelers zijn... Het tijdschrift werkt als een magneet op de kinderen die met ons meeluisteren. Binnen enkele minuten wordt het tijdschrift praktisch verscheurd door een groep enthousi aste Ajax-fans die allemaal het fijne ervan willen weten. Ajax heeft blijkbaar in het buitenland zijn aantrekkings kracht nog niet verloren. april 2005 57

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 57