De dag begint 's ochtends vroeg met hardlopen of yoga. euro geïnvesteerd. En jaarlijks kost het project nog eens zo'n anderhalf miljoen euro. Terwijl we over het terrein rijden komt bij ons tegelijkertijd dezelfde gedachte boven drijven: is dit alles niet wat over dreven? Tenslotte, voor een internaat met een paar honderd kinderen is het de vraag of het nodig is om hen te vertroe telen met zulke luxueuze faciliteiten. Zeker als je je bedenkt dat dit een pro ject is met een voor India ongekende omvang, dat zich bovendien bevindt in een omgeving die wat voorzieningen en levensomstandigheden betreft werkelijk het andere uiteinde van het spectrum vertegenwoordigt Als we uit de auto stappen, worden we begroet door Mrs Navis. Zij is de onder directrice van de school en zal ons de komende dagen rondleiden. Zij was erbij toen Johan Cruijff in 2000 naar Mathakondapalli kwam om zelf 'de aftrap te nemen' voor het project. Dat gebeurde letterlijk in het grote voet balstadion van het Education Centre. Terwijl Mrs Navis haar verhaal vertelt, zien we dat zij niet de enige is die ons is komen begroeten. Vanuit alle hoeken en gaten drommen groepjes kinderen op ons af. Keurig in schooluniform gesto ken komt iedereen ons een handje geven en - 'good afternoon Sir' - beleefd ver welkomen. Maar de camera doet won deren. Na het maken van enkele foto's schieten de kinderen snel in de derde versnelling en ontstaat er een vrolijk en chaotisch gemorrel om voor de camera te verschijnen. Maar dan is het uit met de pret. Als Mrs Navis in haar handen klapt, schieten de kinderen nog net niet in de houding. Ze worden gesommeerd om door te lopen en doen dat zonder tegenstribbelen. Discipline staat hier hoog in het vaandel. Het is moeilijk voor te stellen dat deze uitgelaten, lachende kinderen enkele jaren geleden nog bedelaars of zwervers waren. Toch is dat het geval, want het centrum richt zich op jongeren tussen de 8 en 16 jaar afkomstig uit de onderste regionen van de Indiase maatschappij. Iedereen hier komt 'van de straat'. Velen hebben geen ouders of zijn kinderen van bijvoorbeeld bedelaars, arme vissers of steenhouwers. Deze kinderen is weinig bespaard gebleven. De meesten zijn afkomstig uit milieus waar geweld, cri minaliteit en prostitutie aan de orde van de dag zijn. Zij kwamen hier terecht via Terre des Hommes, dat met behulp van lokale partnerorganisaties, verspreid over India, een groep van 416 straatar me jongetjes en meisjes selecteerde met aanleg voor school of sport. Sport Wie nu denkt dat deze kinderen van de goot in luilekkerland zijn beland, heeft 52 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 52