Beloften komen moeilijk op gang na winterstop Jong Ajax Jong Ajax kan nauwelijks de goede lijn van voor de winterstop aanhouden. Dat komt niet door de resultaten, maar door Koning Winter, die het competitieprogramma na de seizoensonderbreking flink verstoorde. tekst Bregje Wouters Van de zes wedstrijden die de Beloften in de eerste twee maanden van het nieuwe jaar zouden spelen, werden er maar liefst vier afgelast. Jong Willem II - Jong Ajax, die oor spronkelijk stond ingepland voor 21 februari, werd op 3 maart zelfs voor de tweede keer verschoven vanwege een dik pak sneeuw dat op de Nederlandse velden lag. Voor de thuiswedstrijden tegen Jong FC Twente, Jong Vitesse en Jong Heracles Almelo moest eerder al vanwege de slechte weersomstan digheden een nieuwe datum worden gezocht. 'Heel vervelend,' vindt John van den Brom de afgelastingen. 'Je werkt met de groep een hele week naar een wedstrijd en een bepaalde tegenstander toe; dat is het doel van de trainingen. Als de duels dan keer op keer uit vallen wordt het op een gegeven moment een beetje saai voor de jongens. Dat proberen we te ondervangen door af en toe een trainings partijtje tegen de A1 te spelen, maar dat is toch anders. We hebben één oefenwedstrijd gespeeld op kunstgras, tegen ADO '20, maar ook dat is niet hetzelfde als een competi tiewedstrijd. Daarbij komt nog dat we de komende tijd dus een heel druk programma krijgen. We moeten twaalf wedstrijden spelen in twee maanden, en daar zit nog een inter- landweek tussen waarin niet gespeeld kan worden. Gelukkig zijn de jongens zo getraind dat ze dat wel aankunnen,' aldus de trainer van de Beloften. Mentaliteit De enige competitiewedstrijd die wel gespeeld werd, tegen Jong FC Utrecht, won nen de pupillen van John van den Brom en Fred Grim met 2-1. Ajax won op mentaliteit, zoals ook voor de winterstop al een aantal maal het geval was geweest. Op een vanwe ge de regen moeilijk bespeelbaar veld kwam Jong FC Utrecht vlak na rust op voorsprong, 0-1. Van den Brom besloot daarna zijn tactiek aan te passen en hij wisselde Niklas Moisander voor Gaston Sangoy, die naast Ryan Babel in de spits ging spelen. Zo speelde de thuisploeg met vier pure aanval lers voorin. De lef van Van den Brom werd beloond. Sangoy schoot, zeven minuten nadat hij het veld was ingekomen, van dichtbij snoei hard raak. Ajax bleef aanvallen, en met succes. Vijf minuten voor tijd bezorgde Etienne Esajas zijn ploeg de volle winst. Jong Ajax kreeg een vrije trap op een meter of twintig van het doel. Rasmus Lindgren liep over de bal heen, Urby Emanuelson schoof de bal breed op de inlopende Esajas. De aanvaller schoot de bal onhoudbaar voor Utrecht-doelman Ponk prachtig in de kruising. Na afloop was Van den Brom trots op zijn ploeg: 'Deze jongens spelen altijd om te winnen. Als we op achter stand komen, laat niemand het koppie hangen. De mentaliteit is fantastisch.' Amstel Cup Het Amstel-Cuptoernooi is Jong Ajax dit sei zoen niet gunstig gezind. Voor de winterstop al werd het beloftenelftal uit het 'grote' toernooi gekegeld, in februari was Jong NAC te sterk in de kwartfinale van de Amstel Cup Beloften (2-3). Urby Emanuelson ging na iets meer dan een minuut spelen al in de fout, die Marlon Dandaré genadeloos afstrafte: 0-1. 'De hele wedstrijd liepen we vervolgens achter de feiten aan,' concludeerde John van den Brom somber na afloop. 'Je hoopt dat die snelle goal het team wakker schudt, maar dat was vanavond niet het geval.' Natuurlijk ging Jong Ajax op jacht naar de gelijkmaker, maar bijna niets lukte bij de Amsterdammers. De counters van NAC waren gevaarlijk; helemaal toen Perrier uit een tegenaanval raak kopte. De jonge ploeg stond na vijfentwintig minuten dus al met 2-0 achter. Jong Ajax deed nog wel iets terug via Gaston Sangoy. De Argentijn week uit naar de rechterkant van het zestienmetergebied en schoot de bal in de verre hoek langs Christianen. Er was weer hoop bij de Ajacieden, het zou immers niet de eerste keer zijn als de ploeg van een achter stand terug zou komen. Net als in de wedstrijd tegen FC Utrecht, vier dagen ervoor, ging Ajax achterin één-op-één spelen, met alle risico's van dien. Tegen FC Utrecht pakte het goed uit, tegen NAC niet. Twintig minuten voor tijd bracht oud-Ajacied Bilal el Yacoubi Ajax de genadeslag toe, 1-3. Twee minuten na het derde Bredase doelpunt was Hedwiges Maduro april 2005 43 er nog wel als de kippen bij toen Stanley Aborah een vrije trap tegen de onderkant van de lat schoot. De lange verdediger won het kopduel op de doellijn van zijn rivaal en bracht Ajax terug in de wedstrijd, 2-3. Maduro bleef voorin staan om enige kopkracht toe te voegen en zelfs Maarten Stekelenburg stond bij de corners in de slotfase in de spits. Met nog ruim een kwartier op de klok was het alles of niets voor Ajax. Maar wat tot dusver al zichtbaar was, veranderde ook in de slotfase niet meer: de Ajacieden hadden hun avond niet. 'Vanaf het begin hadden we niet de goede scherpte,' concludeerde Van den Brom. 'De manier waarop wij die goals hebben weggegeven heeft niets meer met verdedigen te maken. Het verlies is verdiend. Vandaag konden wij wat van hun instelling en mentaliteit leren,' oordeelde Van den Brom hard. Gaston Sangoy scoorde tegen Jong NAC, maar het mocht niet baten. Jong Ajax verloor de kwartfinale van de Amstel Cup voor Beloften.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 43